Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 32 0

Yahoo Messenger Temmuz Ayında Kaldırılıyor

Son , öncü anlık mesajlaşma uygulaması Yahoo Messenger için geldi. Verizon’un yan kuruluşu Oath  , 17 Temmuz’da haberciyi kapatmayı planladığını duyurdu ve şimdi yeni grup mesajlaşma uygulaması olan Squirrel’e kullanıcı yönlendiriyor .

Bildiride, “Yahoo Messenger’ı, türünün ilk sohbet uygulamalarından biri olarak başladığından bu yana kullanan birçok sadık hayranımız olduğunu biliyoruz” diyor. “İletişim ortamı değişmeye devam ettikçe, tüketici ihtiyaçlarını daha iyi karşılayan yeni ve heyecan verici iletişim araçları oluşturmaya ve bunları tanıtmaya odaklanıyoruz.”

Şirket, şirkete, şirketin Mayıs ayından beri sessizce beta testi yaptırdığı Squirrel’e kaydolmaya teşvik ediyor. Sincap şu anda sadece davet, ama umarım app Yahoo Messenger kapatıldı zamana kadar kamuya açık olacak.

Bu arada, Squirrel’e erken erişim ile ilgilenenler, uygulamanın resmi web sitesindekitalimatları izleyerek bir davet kodu için kayıt olabilirler .

Duyuru ayrıca, kullanıcıların sohbet geçmişini Yahoo Messenger’dan indirmek için altı aya sahip olacağını; Bu konuda daha fazla bilgiye  buradan ulaşabilirsiniz . Kullanıcılar verileri cihazınıza indirebilirken, geçmişini başka bir uygulamaya taşımanın bir seçenek olmayacağı anlaşılıyor.

Yahoo Messenger’daki fişi çekmek, son olayların ışığında mantıklı bir hareket gibi görünüyor.  2016 yılında Yahoo’yu aldıktan kısa bir süre sonra , Verizon şirketi AOL ile birleştirmek için yeni bir bölüm oluşturuyor  Bugün yapılan duyuru, Ekim 2017’de AOL’un elçi eşdeğeri AIM’i öldürme kararını takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir