Wolverine Yaratıcısı Len Wein Hayatını Kaybetti

/ 12 Eylül 2017 / 113 / yorumsuz
Wolverine Yaratıcısı Len Wein Hayatını Kaybetti

Ünlü çizgi roman yazarı ve editör Wolverine karakterinin yaratıcısı olan Len Wein 69 yaşında hayatını kaybetti.

Len Wein geçtiğimiz günlerde, 69 yaşında gözlerini yumdu.Amerikada çizgi roman sektörünün tanınan ismiydi.Herkesin çok sevdiği “Wolverine” ve “Swamp Thing” gibi karakterlerin yaratıcısı ve Alan Moore,Dave Gibbons’ın önemli eserlerinden biri olan “Watchmen“in de editörlüğünü yapmıştır.

Yazarlık kariyerine ilk olarak DC Comics‘in “Teen Titans” isimli çizgi romanının 18.sayısını yazarak kariyerine ilk adımlarını attı.Sonrasında ise Rus asıllı bir kahraman olan Red Star”ı yaratmıştır. Marvel Comics yaratıcısı olduğu X-Men ve Hulk gibi serilerde çalışan Len Wein,Günüzümüzde çok sevilen ve izlenen filmlerden olan Wolverine yaratan isim olarak tanınıyor.

Wolverine’yi ilk olarak çizgi roman olan Hulk’un 180. Sayısında gördük. Hulk  çizgi romanın 180 ve 181 sayılarında Hulk’un düşmanı olarak gözüken Wolverine sonrasında X-men serisine katılarak daha da popüler bir duruma geldi.

Wolvorine Karakterinin Bilinmeyen Yanları

1-Yetenekleri

Çizgi romanda çocukluğunu hasta ve bakıma muhtaç geçirmiştir. Sonrasında ortaya çıkan güçler kendini iyileştirmesi sayesinde yenilmez biri oldu. Ellerinden çıkan pençeler onun en önemli güçleriydi.

2-Ölümsüzlük

Weapon X projesinde bir kobay olarak kullanılan Wolvorine, iskeleti Adamantium adlı kırılmaz bir madde ile kaplanıyor. İyileşme yeteneğiyle beraber yenilmez bir savaşçı oluyor.

3-Kimliği

Gerçek ismi Adı James Howlett olan ama sonrasında ölen babası Logan adını kullanmaya başlıyor. Hafıza kaybı yaşaığında aklında tek bu isim kalıyor.

4-İlişkileri

Alkolik ve huysuz olan Logan kimseyle anlaşamasa da 30 yakın Marvel takımına üye olmuş durumda. Yaşlanmadan önce Tüm X-Men ekibinin onun tarafından öldürüldüğünü biliyor muydunuz.

Overwatch profosyonel liginde 150 Bin Dolar Transfer Gerçekleşti