Windows 10 Kullananların Dikkat Etmesi Gereken Gizlilik Ayarı Nedir?

/ 5 Eylül 2017 / 118 / yorumsuz
Windows 10 Kullananların Dikkat Etmesi Gereken Gizlilik Ayarı Nedir?

Dünya üzerinde en çok kullanılan yazılım olan Windows 10 için gizlilik yarları nelerdir.

Windows 10 kullanların dikkat etmesi gereken bazı gizlilik ayarları bulunmaktadır. Birçok  kullanıcını tarafından bilinmeyen bu gizlilik ayarları aynı zamanda sizlere windows 10 kullanımının daha pratik bir hale gelmesine de yardımcı olmaktadır. Gizlilik ayarları hakkında sizlere bu ayrıntıyı da sunduktan sonra şimdi de dilerseniz makalemizin de ana konusu olan ve birçok  kullanıcı tarafından bilinmeyen windows 10 gizlilik ayarlarının neler olduğu hakkında sizlere hemen gerekli bilgiler sunalım.

İşte Windows 10 Kullananların Dikkat Etmesi Gereken Gizlilik Ayarı Şunlardır;

Windows 10’u yükseltme ayarları;

  • Hata raporu gönderme: Bu gizlilik raporu bilgisayarınıza doğrudan hata raporu göndermenizi onaylamak üzere çalışmaktadır. İşletim sistemi ile herhangi bir sorun yaşadığınızda microsoft personeline hata raporu göndererek sorununuza bir çözüm sunmalarını talep edebilirsiniz.
  • Hassas ayar: Kurulum işlemini yaparken wi-fi ayalarına geldiğinizde 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu seçeneklerden ilki wi-fi modemizin şifresini girerek bağlantı seçeneğinin normal olduğu bölümdür. Diğer seçenek ise daha önce outlook, facebook, veya skype iletişim kurmuş olduğunuz bir arkadaşınızın yerde internetine bağlanmasıdır.
  • Reklam kimliği: Reklam kimliği ismi altında windows 10 ile size bir hesap açılmaktadır. Bu kimliğiniz ile girmiş olduğunuz kişsel bilgileriniz doğrultusunda sizlere reklamların gösterilmesi söz konusu olmaktadır.
  • Kişiselleştirme: Kişiselleştirme ayarı işletim sisteminin kendini sizin konuşmanıza ve yazmanıza göre ayarlamasını sağlamasıdır. Bu sistem kişisel bilgilerden veya takvimde yer alan bilgilerden destek alarak faaliyet sürdürmektedir. Bu arada microsoft gizlilik bildirimlerini de detaylı olarak okumanızı tavsiye ederiz.

windows-10-gizlilik

Bu ayrıntı hakkında da sizlere bilgiler sunduktan sonra windows yazılımını kullananların dikkat etmesi gereken gizlilik ayarı nedir hakkındaki makalemizi burada tamamlamaktayız. Sizler de kullanmış olduğunuz windows 10 işletim sistemi hakkındaki gizlilik ayarlarının neler olduğu hakkında bilgiler almak isterseniz bu konu hakkında makalemiz üzerinden sunduğumuz bilgileri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda microsoft gizlilik bildirimlerini de okumanızı tavsiye ederiz. Microsoft 10 gizlilik ayarları hakkında microsoft gizlilik bildirimlerinde de bilgiler alabilirsiniz. Yukarıdaki bilgileri alma konusunda zorluk çekerseniz konu hakkında bilgisi bulunan başka bir arkadaşınızdan destek talep edebilirsiniz.

5 ve 8 Eylül arasında çıkacak oyunlar