Windows 10 Fall Creators Update Güncellemesi Yayınlandı.

/ 18 Ekim 2017 / 61 / yorumsuz
Windows 10 Fall Creators Update Güncellemesi Yayınlandı.

Microsoft,Windows 10 Fall Creators Update  güncellemesini yayınladı.Yazımızın devamında gelen yenilikler neler bakabilirsiniz.

Microsoft bugün itibari ile önceden duyurduğu Windows 10 Fall Creators Update güncellemesini kullanıcılara sunmuş durumda. Windows 10’a gelen 4. Büyük güncelleme olacak .Büyük güncelleme ile beraber bir çok değişiklik ve güvenlik konusunda adımlar atılmış durumda.

Windows 10 Fall Creators Update Gelen Yenilikler Neler

İlk olarak ara yüzünün daha kullanışlı hale gelmiş durumda, akıllı tasarım sayesinde uygulamalar otomatik olarak ölçekleniyor. Bu sayede ise uygulama çözünürlüğü sorunu giderilmeye çalışılmış. OneDrive dosyaları sekronize etmek hep sorundu artık bu sorunu  çözüm bulan Microsoft Dosya yöneticisini kullanarak bulutta depolanan dosyaları erişebileceksiniz. Story Remix adında bir yeni uygulamada Windows 10 Fall Creators Update güncellemesiyle gelecek. Bu uygulama ile hikaye oluşturabilir. Hikayelere müzik ekleme, fotoğraf efektleri, yazı ekleme gibi özellikler Story Remix uygulamasında bulunacak.

Fall Creators Update ile yeni bir Fotoğraflar uygulamasına sahip olacağız. Bu uygulama ile beraber fotoğrafları daha kolay şekilde organize ve düzenlemeler yapılabilecek. Bir özelliği ise geçmişe dönüp fotoğrafları hızlı şekilde bulabileceğiz. Güncelleme ile gelen Karma Gerçeklik Görüntüleyicisi ile oluşturacağınız ve 3 boyutlu nesneleri çevrenizde görebileceksiniz. Fotoğraf çekerken 3 boyutlu nesneler bulunduğu fotoğraf çekme özelliği de bulunuyor.

Güvenlik konusunda bir kaç yenilik elmiş durumda, Windows Defender yeni veri koruma özellikleri gelecek. Güncelleme indiğinde hata ve güvenlik düzeltilmesi yüklenmiş olacak. Windows Edge’de baktığımızda gelen özellik Timeline adında bu özellik sayesinde tüm sekmeleri kapatsanız dahi kapattığınız tarif ve saati bularak kapattığınız sekmeleri aynı şekilde açabiliyorsunuz. Evrensel pano özelliği Windows 10′da karşımıza çıktı. Evrensel pano sayesinde kopyaladığınız bir yazıyı iOS ve Android cihazlarına direk olarak yapıştırabiliyorsunuz. Özellik ayrıca GIF ve fotoğrafları da destekliyor.

Windows 10 Fall Creators Update Nasıl Yüklenir

Windows 10 Fall Creators Update yükleme yapmak için Windows size indirmeyi ve yüklemenizi yapmanız için size bir bildirim gönderecek. Bekleme yapmadan indirmek istiyorsanız bu adresi giderek Windows 10 güncelleme asistanı kullanarak güncellemeyi yapabilirsiniz. Güncellemeyi indirebilmek için 32-bit için 16 GB ya da 64-bit için 20 GB boş alana sahip olmanız gerekiyor.