Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Nasıl Yapılır 28 0

WhatsApp’ın özellikleri nelerdir ?

Tüm dünyanın kullandığı WhatsApp çok aktif bir şekilde günlük hayatımızın içerisinde kullanılmaktadır. Dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp ın kullanımı gayet basit olan teknoloji ile ilgili her şeyde olduğu gibi WhatsApp’ta da kolay kullanım için ipuçları ve gizli işlevleri bulunmaktadır.

WhatsApp kolay kullanımı nasıldır ?

Örneğin gün içerisinde eşinizle sıkça WhatsApp üzerinden sıkça görüşebilir cihazınızın giriş ekranına sohbet ekranını açarak ve kısayollar ekleyebilirsiniz. WhatsApp üzerinden sevdiğiniz insanlarla günlük sınırsız sohbet edebilir ve istediğiniz kadar resim atabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta varki bazı şakacı arkadaşlarınızın resim paylaşan gruplarına üye iseniz bu resimler telefonunuzdaki alanın çoğunu tüketebildiği için yanlış kişilerin eline geçen resimler utanç verici olabilmektedir. Resimlerin otomatik olarak sizin telefonunuza indirilmesini engellemek için WhatsApp ayarlarından veri kullanımı yolunu izleyerek ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca otomatik indirme programında iken mobil veriyi kullanarak Wifi’ye bağlanıp çeşitli dolaşımdayken seçeneklerinizi devre dışı bırakabilirsiniz. Sevdiğiniz insanların doğum günlerini evlilik yıldönümlerini veya unutmak istemediğiniz herhangi bir tarihi Android telefonlarınızdan İOS message scheduler for WhatsApp’ı indirerek rootlu bir Android’e veya iPhone telefonuna indirerek sizlere hatırlatma yapmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca blind Carbon Copy epostalarınızı alıcıların birbirinden haberdar olmasını engelleyen ve günümüzde sıkça kullanılan işlevsel bir özelliği bulunmaktadır.

WhatsApp’tan benzer işlev seçeneklerini seçerek yeni yayın altından etkinleştirilir mesajlarınızı kimlere göndermek isterseniz o kişiler seçebilir veya mesajlarınızı kimin aldığını görebilir ve özel olarak herkese cevap gönderebilirsiniz. Bir başka özelliğide dilediğiniz anda Android telefonlarınızda WhatsApp’ınız kilitleyebilir başka kişilerin kullanmasını engelleyebilirsiniz. Aile üyeleriniz ile veya iş arkadaşlarınızla farklı gruplara üye olabilirsiniz. Bu gruplara ayrı ayrı mesaj atabilirsiniz ancak bu gruplardan ayrılmak isterseniz karşıdaki insanları kırmadan seçenekler bölümünde WhatsApp’ınızı sessize alarak sohbetleri 8 saat veya 1 hafta veya 1 yıl susturma gibi yöntemlere başvurabilirsiniz. Dilerseniz bağlı oldunuz gruptan gelen uyarılarıda kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir