Whatsapp’ a 2 Yeni Özellik Daha Geldi 

/ 12 Eylül 2017 / 100 / yorumsuz
Whatsapp’ a 2 Yeni Özellik Daha Geldi 

Sohbet uygulamalarından bir Whatsapp her geçen gün yenilenen ve güncellenen yapısı ile milyonlarca kullanıcının kullandığı uygulamalardan biri olmuştur. Yeni nesil sohbet uygulaması sayesinde fotoğraf alıp gönderme, belge alıp gönderme, konum bilgisi alıp gönderme ve kişi paylaşımı yapılarak çok yönlü kullanılmaya devam etmektedir.

Hızlı şekilde gelişen Whatsapp uygulaması teknolojinin ilerlediği her anda uygulama için özelliklerinin de gelişmesi için ciddi çalışmalarda bulunmaktadır. Son alınan haberlere göre Whatsapp 2 yeni özellik ile kullanıcılara daha kolay bir kullanım sağlayacak.

Whatsapp daha önce belli ülkelerde yapmış olduğu beta sürümü ile durum mesajlarına video özelliği getirerek uygulamayı daha kullanışlı hale getirmiştir. Beta sürümünden sonra tüm dünya kullanıcılarına güncellemeyi yayınlayan Whatsapp uygulaması artık durum mesajlarının video şeklinde yayınlanmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra durum videoları 24 saat sonra kendiliğinden silinerek kullanıma açılmıştır.

Cihazınızda bulunan uygulamadaki güncelleyerek yeni gelen bu özelliği Wahtsapp uygulamanızda kullanabilirsiniz. Ayrıca rehberinizde yer alan kişilerin durum videolarını da 24 saat izleyebilirsiniz.

Uygulamaya getirilen diğer yenilik ise görüntülü konuşma ekranını küçülterek uygulama içerisinde dolaşım sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Eskiden tek bir ekranda görüntülü konuşma yapılıyorken yeni genel bu özelik sayesinde görüntülü arama sekmesini küçültüp uygulama içerisinde diğer mesajlarınıza da cevap verebilirsiniz.

Dünyada sıkça kullanılan Whatsapp uygulaması özellikle gençlerin en büyük tutkusu haline gelmiştir. Hem mesajlaşma hem de görüntülü konuşma yapılabilen bu uygulama internet ile çalıştığı için internet paketlerine ihtiyaç durulmaktadır. Ayrıca uygulama içerisinde grup sohbetleri de yaparak daha çok kişi ile birebir sohbet edebilirsiniz.

Whatsapp uygulaması

Whatsapp uygulaması her geçen gün yeni gelen güncellemeleri ile daha çok kullanıcıya ulaştığı için kendi yapısını iyileştirmeye gitmektedir. Birkaç sorun ile karşılaşıldığında yardım menüsü ile sorunun hemen çözülmesi uygulamanın iyileştirme çalışmalarının sürekli olduğunu göstermektedir. Uygulama yöneticileri tarafından her türlü geri bildirim ciddiye alınarak hızlı bir şekilde sorun çözümüne gidilmektedir.

Uygulamanın hayatımızda bu kadar yer etmesi ve milyonlarca kişi tarafından sevilerek kullanılması uzun sürede gündemde olacak olan uygulamalardan biri olacaktır. Mesajlaşmanın en kolay yollarından biri olan uygulamadaki önümüzdeki günlerde yeni özellikler ve uygulama içi yapılan değişimlerle karşımıza çıkacaktır.

Büyük küçük herkes tarafından kullanılan bu uygulama yeni sürümleri ile kullanıcıyı buluşturmadan önce beta sürümler ile devamlı test aşamasından geçmektedir. Bu sayede gelişen özellikleri ve sürümleriyle adından sıkça söz ettirmektedir.

Uygulamaya yeni katılan özellikler sayesinde önümüzdeki günlerde en yeni özellikler ile de karşımıza çıkarak daha kapsamlı bir uygulama haline gelecektir. Ücretsiz mesajlaşma servisi olan Whatsapp uygulaması akıllı telefonlarda vazgeçilemeyen ve ilk olarak yüklenen