Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Venüs V3
Mobil 109 0

Vestel Venüs V3 İncelemesi

Teknolojinin neredeyse ışık hızında gelişmesiyle birlikte dünya geneli de bu gelişmeye kayıtsız kalmamaktadır. Tabiki de ülkemizde de teknolojiye olan yatkınlık üst seviyelerdedir. Ülkemizin teknolojiye merakı genç nüfusumuzun fazla olmasıyla alakalı bir durum olarak saptanmaktadır. Bu noktada teknoloji markalarından olan Vestel’de birçok yenilik ile takipçilerinin karşısına çıkıyor. Vestel’in üretmiş olduğu ürünler zaten hem şık olarak tasarlanıyor hem de kaliteli işçilikler sonucu meydana geliyor. Bu yüzden de Vestel’in ürünlerine güven oldukça fazladır. Şimdi ise Vestel’in üretmiş olduğu Venüs V3 akıllı cep telefonunun incelemesini yapalım.

Venüs V3’ler piyasaya 3 farklı modeli ile çıkıyor. 2 modelinde ekran boyutu 5 inç’e sahip iken diğer modelinde ise 5.5 inç’lik bir ekran kullanılmıştır. Bu 3 farklı modelde hazırlanan ve uygulamaya konulan yazılımlar ortak olarak kullanımdayken donanımları açısından farklılıklar görülmektedir. Vestel  telefonunda 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemcisi kullanılmıştır. Venüs V3 5040 modelinde 1gb ram kullanılırken, Venüs V3 5070 modelinde ise 2gb ram kullanılmış. V3 5040 ve Venüs V3 5070 modellerinin kasalarının tasarımları aynı kriterleri içermektedir. Bu telefonlarda diamond çerçevelerinin yanında metal kasalar da ortaklık göstermektedir. Bu özellikleri sayesinde telefon oldukça şık bir görünüme sahiptir. Venüs V3 telefonlar diamond cut teknolojisininde yardımıyla metal çerçevelerinin dizaynını başarılı bir şekilde hayata geçiriyor.  Ayrıca Gorilla Grass 3 özelliği sayesinde telefonun ekranına gelebilecek her türlü zararlardan korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu zararlar arasında ekranda oluşabilecek çizikler ve meydana gelen darbelerden oluşan riskler bulunmaktadır.

Venüs V3

Telefonun gövdesinin ağırlığı 140 gram olurken, kalınlığı da 7.4 mm olması nedeniyle telefonun hafif olmasına ve ince şık bir görünüme sahip olmasına katkı sağlıyor. Venüs V3’ün kendine ait olan bir diğer özelliği hızlı şarj olabilmesidir. Bu özellikte tabiki de birçok kullanıcıyı sevindiren özelliklerden biri olmuş. Ayrıca Venüs V3‘ün ön kamerası 8mp ve arka kamerası da 13 mp kalitesinde görüntüler almamıza yardımcı oluyor. İnternet açısından 4.5g şebekesini desteklemektedir. Telefonda selfie çekmek istediğiniz zaman kameraya gülümsemeniz veya göz kırpmanız halinde fotoğraf çekme isteğinizi yerine getirmiş oluyorsunuz.

Venüs V3’ün gelişiyle birlikte telefona da birçok yeni özellik yüklenmiş durumdadır. Telefonda mesajlaşma anında gelen mesaj sesi çay karıştırma sesini andırmaktadır. Bu da oldukça sempatik bir durumun oluşmasını sağlıyor. Telefonun dış donanımında sol kısımlarda tamamen boşluklar yer alırken; sağ tarafında ise telefonun sesini kontrol eden tuşlar ve telefonun güç özelliğine ait tuşlar yer almaktadır. Venüs V3 akıllı cep telefonunun alt tarafında usb girişi ile hoparlör çıkış ızgaraları yer alırken telefonun üst tarafında ise kulaklık girişi yer alıyor.

Telefonun ön kısmında Vestel markasının isminin yazılı olduğu görsel bulunurken, arka kısmında da üst tarafta flash ile kamera yeri konumlandırılmış. Telefonun arka kısmının orta kesiminde Vestel’e ait olan ” V ” harfinin logosu bulunmaktadır. Akıllı cep telefonlarına ilk sahip olunduğu anda telefonun içinde marketten indirilmiş olan ve en son güncel haliyle kullanıma hazır olan programlar da yer alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir