Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Oyun 31 0

Unity ve Google Cloud Ortaklığını Duyurdu

Oyun motoru Birliği de kendi altyapısını Google Cloud’a taşıyacak

Berlin’deki Unite konferansında, oyun motoru Unity  , oyuncuların yeni nesil ‘bağlantılı’ deneyimlerini mümkün kılmak için Google’ın bulut bilgi işlem kanadıyla çalışacağını açıkladı. 

Unity’nin CEO’su John Riccitiello , ‘connectivity’ (çok oyunculu unvanlardan sosyal uygulamalara) ile oyunlara geniş bir yaklaşım benimseyerek  , ‘bağlı oyunların’ Valve’deki en çok satan oyunların% 87’sini ve en çok izlenen oyunların% 90’ını oluşturduğunu kaydetti. Twitch üzerinde. 

Google ile ortaklık, bu türden çok oyunculu projeler yapan geliştiriciler için süreci kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu, çok oyunculu oyun sunucusu barındırma yanı sıra Unity ve Google Cloud tarafından kurulan yeni bir açık kaynak çöpçatanlık projesi ile başlayacak 

Riccitiello, “Dünya oyunlarının yarısından fazlasını topluca üreten birçok Unity geliştiricisinden gurur duyuyoruz” dedi. “Çok oyunculu oyunlar uzun zamandır oyunların en hızlı büyüyen türü. Çok oyunculu oyunlar da yaratmak ve doğru bir şekilde desteklemek için en zorlayıcı. Google Cloud ile yaptığımız ittifak, geliştiricilerin çok oyunculu oyunları daha kolay bir şekilde geliştirmelerine ve daha uygun maliyetli bir şekilde işletmelerine yardımcı olacak.” küresel ölçek.

Birlik ayrıca kendi altyapısını Google Cloud’a taşıyacağını açıkladı; Riccitiello, Google’ın “açıklık, güvenlik, ölçeklenebilirlik ve yenilikler yoluyla verilere” verdiği bir karardır.

Google Cloud CEO’su Diane Greene, “Unity’nin, oyun geliştirmeyi demokratikleştirmeye adaması gibi, ileri teknolojinin bulut yoluyla kullanımını demokratik hale getirmeye kararlıyız” dedi.

“Geliştiriciler, küresel ölçekte oyunları oluşturmak, başlatmak ve büyütmek için ihtiyaç duydukları araçlara ve altyapıya sahip olduklarından emin olmak için Unity ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir