Teknoloji Devi Samsung, Katlanabilir Telefonlar Üretecek

/ 23 Eylül 2017 / 161 / 1 Yorum
Teknoloji Devi Samsung, Katlanabilir Telefonlar Üretecek

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden apple firması son dönemlerde yeni cihazların tanıtımlarını yaparken, Güney Kore merkezli ve dünyanın en önemli teknoloji firmalarından biri olan Samsung firması da katlanabilir özelliğine sahip olan yeni akıllı telefonlar üreteceğini belirtti. Firmaya yakın konumda yer alan haber kaynaklarına göre Samsung firması 2018 yılında yepyeni katlanabilir akıllı cep telefonları ile kullanıcılarının karşısına çıkacaktır.

Beklenen Gelişme Firma Mobil Birim Başkanı Tarafından Sunuldu

Samsung firmasının mobil birim başkanı Koh Dong-jin katlanabilir akıllı telefon hakkındaki gelişmeleri doğrulayarak yeni telefonun 2018 yılı içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulacağı haberini sundu.

Katlanabilir Telefonda Ne Gibi Özellikler Bulunacak?

Firma tarafından katlanabilir akıllı telefon hakkında detaylı olarak bilgiler sunulmasa da, bazı haber kaynaklarına göre katlanabilir akıllı cep telefonunun normalden 5 inç boyutunda olması, daha büyük ekran tercih eden kullanıcılar açısından da akıllı cep telefonunun katlanabilir özelliği sayesinde 7 inç boyutunda tablete dönüştürülmesi söz konusu olabildiği belirtilmektedir.

3 GB RAM Özelliği

Samsung firması tarafından Project Volley ismi verilen katlanabilir akıllı cep telefonunda cihazın kendi işlemcisi yerine Qualcomm’un Snopdrapon 620 ve 820 işlemcisinin deneme aşamasında olduğu belirtilmektedir. Bununla birlikte katlanabilir özelliğe sahip olan akıllı telefonun 3 GB RAM özelliğine de sahip olduğu öne sürülmektedir.

Katlanabilir Akıllı Telefon Ne Zaman Ülkemiz Piyasasında Yer Alacak?

Samsung firması yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya bakılacak olursa, katlanabilir akıllı cep telefonun 2018 yılı ilk dönemleri içerisinde ülkemiz piyasasında yer alacağı tahmin edilmektedir. Firma tarafından katlanabilir akıllı telefon hakkında ileri süreçlerde yeni bilgilerin kamuoyuna sunulması beklenmektedir.

Katlanabilir Akıllı Telefon Kullanıcılarına Ne Gibi Avantajlar Sağlayacak?

Katlanabilir akıllı telefon kullanıcılarına birçok yönden avantajlar sağlayacaktır. Bu avantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

Taşınması Kolay Olacak

  • Katlanabilir özelliği sayesinde katlanabilir akıllı telefonun cepte taşınması son derece kolay olacaktır. Bu sayede ayrıca katlanabilir özelliğe sahip olması sayesinde de kırılması, aşınması, çizilmesi ve tahrip olması söz konusu olamayacaktır.

Ekonomik Olacak

  • Katlanabilir akıllı telefon bu özelliği sayesinde ayrıca ekonomik olacaktır. Estetikli bir görünüme sahip olması sayesinde birçok samsung cep telefonu kullanıcıları tarafından yoğun olarak ilgi görecektir.

Tablete Dönüşecek

  • Katlanabilir akıllı telefon kullanıcıların tercihi doğrultusunda tablete dönüşebilecek bu sayede kullanıcılar katlanabilir akıllı cep telefonunu dilediği zamanlarda normal bir tablet gibi kullanabilecektir.

Katlanabilir Telefonların Fiyat Tarifesi Ne Kadar Olacak?

Bu ayrıntı hakkında henüz Samsung firması tarafından bir açıklama yapılmadı. Fakat öngörülere göre Samsun firması katlanabilir akıllı cep telefonlarında orta düzeyli bir fiyat tarifesi uygulayacağı tahmin edilmektedir. Bu ayrıntı hakkında da 2017 yılı bitimine doğru Samsung firması tarafından açıklama yapılması beklenmektedir.

Milyonlarca kullanıcıların merakla beklediği Samsung katlanabilir akıllı cep telefonlarının özellikle de bayanlar tarafından yoğun ilgi gösterileceği tahmin edilmektedir.

Teknoloji Devi Samsung, Katlanabilir Telefonlar Üretecek (1 Yorum)

  1. Samsung katlanabilir telefon üretecekte biz alabilecekmiyiz acaba eminim fiyatı çok pahalı olur çünkü çok arge yatırımı istiyor bunu yapmak