Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Steam-173-oyunu-sildi
Oyun 116 0

Steam 173 Oyunu Sildi

Valve bir firmaya ait 173 oyununu birden sildi

Steam dünyanın önde gelen oyun platformların başında geliyor. Gün geçtikçe daha çok büyüyen Steam büyük platform olması bir çok sorunlarında olmasını olanak sağlıyor.Bir çok yapımcı ve geliştiricilerle beraber Binlerce oyunun bir yerde toplanması Valve’in arada çok sert kararlar vermesini neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde PC tarihinde en büyük bir banı yaşandı. Valve  bir anda 173 oyunu Steam üzerinden attı. Olayı ilginç kılan ise Valve’in sistemden attığı oyunların hepsi tek bir şirkete ait olması kafaları karıştırdı. Silicon Echo Studios tarafından geliştirilen 173 oyunun hepsi artık mağazada bulunmuyor.

Valve’in yaptığı ban ile her kez şaşırdı ancak işin aslı sonrasında ortaya çıktı. Valve platformdan çıkarılan oyunları sahte oyun ibaresi koymuş neden sahte oyun ibaresi koyduğu ise Silicon Echo Studios şirketine bağlı olan Zonitron Productions firması Steam’a tam 86 oyunu birden  sunmuş.O aylarda çıkış yapan oyunların %10 gibi bir rakama tekabül ediyor.

Bu kadar oyun aynı anda Steam’a sunulması Valve’in durumu karışık bulduğu ve araştırma yapması sonucu yaşanan olay ortaya çıkmasını sağlıyor.

İşin aslı Steam kartları şirket bu kadar oyunu çıkarıyor ve gri market üzerinden satış yapıyor. Kartlar değeri ucuz olsa da çok oyun sayesinde kazanç sağlanıyor. Valve bu konuda daha tedbirli davranacağı ve sunulan oyunların artık daha sık inceleneceği açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir