Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Star-Wars-Episode-IX-yönetmeni
Sinema 108 0

Star Wars: Episode IX’in yönetmeni Colin Trevorrow Bıraktığını Açıkladı

Star Wars: Episode IX’in yönetmeni Colin Trevorrow Film çekimini bırakıp istifa ettiğini açıkladı.

Film çekim hazırlıkları tüm hızıyla sürerken,bir yandan sorunlar yaşayan film yapımcısı Lucas Film, Rogue One: A Star Wars Story ve Han Solo film çekimlerinde kamera arkası çalışanlarını değiştirmek zorunda kalmıştı.Şimdi ise Star Wars: Episode IX filmin yönetmeni olan  Colin Trevorrow ile yaşanan anlaşmazsızlık  yüzünden yönetmen seti terketti ve projeden ayrıldığını açıkladı.

Colin Trevorrow ,Jurassic World ile yakaladığı başarı sayesinde  Star Wars: Episode IX‘u yönetmesi için yönetmen koltuğuna oturdu. Lucas Film tarafından yapılan açıklamalar karşılıklı anlaşılarak ayrıldığı ve projeye verdiği önemli katkılardan dolayı teşekkür edildi.Ancak bazı spekülasyonlar olduğu söyleniyor.

Jurassic World,filminde aldığı 1.6 milyar dolarlık gişe başarısı ile filmi çok iyi yönetmesi sayesinde,Ocak ayında çekimleri başlanacak olan Episode IX’a bu sayede katılmıştı.Sonrasında çektiği The Book of Henry, Disney ve Lucas Film’in,izleyiciler ve eleştirmenler tarafından eleştirilmişti. Lucas Film bu eleştirilere dikkate aldığı ve ünlü yönetmenin bu yüzden ayrıldığı konuşulanlar arasında.

Star-Wars-Episode-IX-yönetmeni

Lucas Film’in çekimleri devam eden Han Solo filminin yönetmenlerini işten çıkarmış,yola  Ron Howard ile devam edileceğini açıklamasından sonra Episode IX’a böle bir sorunla karşılaşılması,film için sıkıntılara neden olmuş durumda,yeni bir yönetmene ihtiyacı olan  Lucas Film için bazı isimler gündemde.

Star Wars: Episode IX‘da yönetmen koltuğunu devralması için gündemde ki isim Rian Johnson, Star Wars: The Last Jedi‘ın yönetmenide olan Johnson, Episode IX seneryo hazırlanmasında yer almıştı. Lucas Film yaşanan sorunlara rağmen Yönetmen koltuğunu Rian Johnson vereceği görülüyor.

5 ve 8 Eylül arası Çıkacak Oyunlar yazımızı bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir