Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 28 0

SONY BRAVİA X90C 4K ULTRA HD TV

Sony denilince akıllara teknoloji alanında geliştirmiş olduğu ürünler gelmektedir. Bu ürünler arasında televizyonlar, cep telefonları, tabletler, uydu alıcıları, playstationlar ve daha sayamacağımız kadar fazla ürün bulunmaktadır. Bu elektronik ürünlerinin dünya genelinde kullanıldığını da söylemeden geçemeyeceğim. Bu kadar fazla kullanılmasını sağlamaları da işlerini büyük bir önem ile yaptıklarından geldiğini söyleyebiliriz. Sony markasının teleziyonlar ile ilgili yaptıkları yenilikler saymakla bitmez. Gelişen ve değişen teknoloji piyasasından bu denli yeniliklerin yapılması da bir bakıma gerekmektedir. Şimdi sizlere Sony Bravia x90c‘nin incelemesini yapacağım;

Sony Bravia x90c’de 4k teknolojisinin kullanıldığını görüyoruz. Önceden 4k teknolojisi denildiğinde ne olduğu bilinmiyordu. Ama şimdilerde ise neredeyse birçok evde 4k’lı televizyonlar olduğunu görüyoruz. Akıllı cep telefonlarımız ile çekmiş olduğumuz videoları Bravia x90c’ye yüklediğimiz zaman 4k teknolojisi sayesinde oldukça net bir şekilde izleme şansına sahip oluyoruz. Bu televizyon 165cm boyutunda olup 4.9mm kalınlığına sahiptir. Bunun yanında ise 65 inçlik bir ekranı bulunmaktadır. Ağırlığına da değinecek olursak 24kg olduğunu söyleyebilirm. Bu özellikleri sayesinde televizyon piyasasında bulunan televizyonlar arasında en ince olma özelliğini taşıyan ender ürünlerden biridir. Ürünün oldukça ince olması nedeniyle kullanımlarda duvara sabitlenip ondan sonra kullanılmasını öneririm. Durum böyle olunca da güvenlik önlemi alınmış olacaktır. Bu televizyonda 4 adet hoparlör bulunuyor. Genel anlamda düşünecek olursak, televizyonlarda bulunan hoparlörlerden yüksek sesli ses çıkışlarında seste bozulmalar ve cızıltıların oluşması gibi sıkıntılar meydana geliyor. Ama Sony Bravia x90c televizyon modelinde ses çıkışlarında hiçbir sorunun yaşanmaması kullanıcılar açısından oldukça iyi karşılanan bir özellik olmuş.

Bravia x90c modeli android 5.1.1 özellikli işletim sistemine sahiptir. Ve işletim sistemi sayesinde televizyonunuzu yüksek kalitede izleyebiliyorsunuz, playstation bağlanması durumunda oyunlarınızı oynayabiliyorsunuz, internet bağlantısını desteklemesi sayesinde de internette istediğiniz gibi dolaşma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Üründe sıkıntılı olarak karşılayabileceğiniz özelliklerde malesef mevcut durumda. Bunlardan; televizyonda bulunan alt menülerin dizaynı karışık bir şekilde yapılmış ve durum böyle olunca da kafa karışıklığına sebebiyet verebiliyor. Kanal değiştirmek istediğinizde kanalların değişiminde 2 veya 3 saniyeyi bulan beklemeler oluyor. Ayrıca anayüzde yapılması gereken işlemlerde bazen donmalar meydana geliyor. Bunlar haliyle kullanıcıları üzen özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Bu denli büyük çaplı televizyonları izlerken gözlerin sağlığı açısından ekrana fazla yakın olmamak gekiyor. Televizyon ile sizin aranızda 4 veya 5 metrelik mesafenin olması gayet iyi olacaktır. Kısacası; ince ve şık tasarımı, görüntülerin keskin netlikte olması, dokunmatik kumandaya sahip olması, oldukça iyi hoparlörlere sahip olması iyi özellikleri arasında iken; kanallar arasında geçişlerde ve anayüzde meydana gelen donmalar, kutudan 3d gözlüklerin çıkmaması ve televizyonun klasik kumandasının kullanış açısından biraz olsun istenileni karşılayamaması durumu kötü özellikleri arasında diyebilirim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir