Snapchat, Mario Party tarzı çok oyunculu oyunlar platformunu başlattı

/ 5 Nisan 2019 / 1 / yorumsuz
Snapchat, Mario Party tarzı çok oyunculu oyunlar platformunu başlattı

 

Snap, sohbetler ve Hikayeler arasında yapılacak bir şey verirken yeni tekgelir akışının kilidini açıyor.
Bugün Snapchat, mesajlaşırken ve dostlarınızla konuşurken anlık, defaoyunculu oyunlar oynamanıza izin veren Snap Games platformunu tanıtıyor.
Bu platform, Snap’ın 2017 yılının sonlarında, HalfBrick’den (Fruit Ninja’yı inşa eden) becerili tek Avustralya oyun stüdyosu olan PrettyGreat’in gizli satın alınmasına dayanıyor.
Bu grup, Zynga ve ZeptoLab gibi geliştiricilerin beş oyununu sahibi olanplatformu göstermek için Mario Party tipi tek mini oyun şenliği olan Bitmoji Party’i kurdu.
Oyunlar bu gün başlayan iOS ve Android’de dünya genelinde etrafa dağılıyor.

Platformdan para kazanmak için, Snapchat, kullanıcıların kendilerini güçlendiren veyahut oyun içi para birimleriyle ödüllendiren altı saniyelik atlanabilir reklamları takip etmeyi seçmelerine müsade verecek.
Snapchat, ayrımı belirtmeyi reddetmesine karşın, reklamlardan elde ettikleri geliri geliştiricilerle paylaşacaktır.
Arkadaşlarınızı henüz basit yenmek için reklamları seyretmek bir miktar acayip olabilir.Ayrıca zamanla bu işin oyun içi satın almaya gideceğini düşünüyorum.

 

Snap, yeni Snap Games platformunu ilk defa tertip ettiği medyaetkinliğinde, Los Angeles’taki Snap Partner Summit’te duyurdu; burada Scan , bir reklam şebekesi ve Stories’i farklı uygulamalara koymanın bir yolunu da taranmış bir gerçeklik aracı platformu açıkladı .
“Uzun bir tatil hafta sonu ailesiyle beraber bir masa oyunu oynadığımızı hissettiren bir şeyler sunmak istedik.
Bizi arkadaşlarla oturuyormuş gibi hissetmemize kapı aralayan, eldeki kontrolörleri, aynısı ekrana bakacağımızı hissettiren bişi ”diyor Snap’in oyun başkanı Will Wu.Bilgi Tom Dotan ve Amir Efrati ilk olarak Snap’ın bir oyun platformu oluşturduğunu ve Cheddar’dan Alex Heath’in bugün başlatılacağını bildirdi.

Snap Games, HTML5’e iletmeye yoğunlaşan Facebook Messenger’ınhemen Oyunlar platformunda anlık tek dönüş olarak düşünülebilir.Pac-Man ve başka arcade oyunlari gibi iyi bilinen asenkron oyunlar.
Benzer şeklinde, Snap Games’in web’den aktarıldığı için ayrıca indirilmesi gerekmez.

Bitmoji Partisi ile avatarınız, DJ’in çizdiği gibi dev bir kayıtta dengede kalmanız veya bir havuzda çalınmasından kaçınmanız gereken bir dizi mini oyunda aynı anda yedi arkadaşınızla yarışıyor. Ayrıca, başka 24 arkadaşın da izleyebileceği ve döndürebildiğini söyleyebilirsin. Kazananlar, rekabeti engellemek için dans almak için kullanabilecekleri para kazanır. Ve şimdiye kadarki bir sohbet çubuğuyla, kullanıcılar çöp konuşmak için metin veya ses kullanabilirler.

Bilinen IP’deki bağlantı noktasından ziyade, Snap, dikey, gerçek zamanlı çok oyunculu formatı için özel oyunlar geliştirmek için geliştiricileri işe aldı. Bunlar şunları içerir:

  • SpryFox’tan Alphabear Hustle – hızlı tempolu bir kelime bilmecesi
  • CATS (Crash Arena Turbo Yıldızları) ZeptoLab’dan Drift Yarışı – şirin bir yarış oyunu
  • Oyun Kapanışından Snake Squad – uzayda geçen klasik Snake oyununun yeniden tasarlanması
  • Zynga’dan Tiny Royale – Fortnite yukarıdan aşağıya savaş royası oyununun Game Boy versiyonuna benzer bir yukarıdan aşağıya savaş royası atıcı oyunu
  • Zombi Kurtarma Ekibi PikPok’tan – bir zombi atıcısı

Snap’ın oyun platformu, uygulamada harcanan süreyi ve reklamınoluşturduğu reklamların görüntülenmesi için devasa tek potansiyele sahip zira oyun demografisi için harika.
“ABD’de, Snapchat şimdi 13 ila 34 yaşındakilerin nerdeyse yüzde 75’ine ve 13 ila 24 yaşındakilerin yüzde 90’ına ulaşıyoruz.
Aslında, ABD, İngiltere, Fransa, Kanada ve Avustralya’da Facebook ya da Instagram’dan 13-24 yaş büyüklerine ulaşıyoruz ”, diyor Snap CEO’su Evan Spiegel bu gün.Bu çok oyunculu gerçek zamanlı oyunlardan faydalanmak için boş zamanları ve yoğun sosyal grafikleri olan yaş grubudur.
Esas sual, Snap’ın ödüllendirilmiş video reklam görünümlerinin, geliştiricilerin platforma gelmesini sağlamak için kafi para üretip getirmeyeceğidir.
Aksi takdirde, sınırlı bir başlık satırı alelacele eskitilebilir.
Snap, Lens mağazalarını 2016’nın ilk haftalarında kapattığından ardından program içi satın alımlardan tamamiyle kaçındı .
Çocukların ebeveynlerinin kredi kartlarına devasa faturalar koyabileceği ile ilgili kaygılanabilir bir endişe var.Fakat Fortnite’ın aynısı demografik özellikte yararsız kozmetik yükseltmeleri için ödeme yapmasını sebep normalleştirdiği göz önüne alındığında, doğru kontrollerle Snapchat, kendini ve ortaklarını çok daha çok para kazanmak için aynısı şeyi yapabilirdi.
Ve her vakit dostlarınızla oynuyorsanız, yabancılarla değil, onları etkilemek için gülünç kostümler ve danslar satın alabilmek için derince bir dürtü var.
Snapchat’in şu anki genel stratejisi, sohbeti çevreleyen zaman atıcılarının bir yörüngesini oluşturmak. Hikayelerle şimdi başlayanlar Discover yayınlarını, premium Şovları, artırılmış gerçeklik oyuncaklarını ve şimdi oyunları içerir. 35+ yaş grubuyla asla favori olamayabilir. Ancak mesajlaşma en iyi mobil davranış olduğundan, Snap bunu insanların geri gelmesini sağlamak için kullanabilir ve ardından bir cevap beklerken ya da küçük konuşmalara karşı sosyal bir alternatife ihtiyaç duyurken dikkatlerini dağıtır.