Samsung yeni bir “kırılmaz” OLED ekran geliştirdi

/ 28 Temmuz 2018 / 27 / yorumsuz
Samsung yeni bir “kırılmaz” OLED ekran geliştirdi

Samsung’un en son yeniliği sayesinde telefon ekranınızı bir daha kırmayacaksınız.

Samsung’un ekran teknolojileri kolu Samsung Display, akıllı telefonlarda kullanım için “kırılmaz” bir ekran geliştirdiğini duyurdu .

Ekranın arkasındaki teknoloji yeni bir şey değil, Samsung yıllardır esnek ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor. Ancak, geçmiş denemeler bir cam tabakanın arkasına kilitlenmiş, onları hasardan koruyarak ve Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S9 cihazlarının kavisli kenarları gibi tek bir formla sınırlandırıyordu .

Bu durum, Samsung Display’in ekran teknolojisini plastik kaplı bir çerçevenin içine yerleştirmek için bir yol bulduğunu duyurdu. Bu durum, cam ile eşit seviyede koruma sunarken esnek kalmasını sağlıyor. Bu yeni teknoloji UL (eski Underwriters Laboratories ) tarafından onaylanmıştır – bir teknoloji ya da bilim ürününün küresel pazarlarda kullanım için güvenli olup olmadığına karar verenler – bunu “kırılmaz” olarak tanımlanabilecek gerçekten geçerli bir ürün olarak işaretlemek.

UL, ABD Savunma Bakanlığı tarafından standartlara getirilen testleri kullanarak paneli adımlarını attı. Panel arka arkaya 1.2 metreden 26 kez düştü ve 71 derece Santigrat ve -32 santigrat derece sıcaklıklara maruz bırakıldı. Testin sonunda Samsung, “kırılmaz panelin ön, kenar veya kenarlarına zarar vermeden normal şekilde çalışmaya devam ettiğini” bildiriyor.

UL, aynı zamanda paneli 1.8 metrelik bir düşüşten (askeri sertifikasyon standartlarından daha yüksek) düşürdü ve ekran zarar görmedi.

“Takviyeli plastik pencere yalnızca kırılmaz özelliklerinden dolayı değil, aynı zamanda cama çok benzeyen hafif, geçirgenliği ve sertliği nedeniyle de taşınabilir elektronik cihazlar için uygundur” diye açıkladı İletişim Ekibi genel müdürü Hojung Kim Samsung Display’de.

Teknoloji, özellikle bir “akıllı telefon paneli” olarak lanse edildi, ancak yapımının ardındaki yenilik, çeşitli diğer görüntü durumlarında kolayca kullanılabilir. Samsung, araba ekranlarında, askeri cihazlarda, tabletlerde ve taşınabilir oyun konsollarında kullanım olarak görüyor. Şimdilik, akıllı telefonlar odaklanıyor – kısmen onları her zaman düşürüyoruz.

Samsung Galaxy Note 9’da bu süper zorlu ekranlardan birini bulacağınızı umuyorsanız, çok hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Sadece ekranın sadece onaylanmış olması değil – Not 9 da bir süredir üretim aşamasındadır – ancak şu anda piyasaya çıkması neredeyse kesinlikle pahalıdır.

Bununla birlikte 2019’un amiral gemisi telefonları, kırılmaz bir ekranın alım ucunda olabilirler.

Etiketler