Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gear-VR
Teknoloji 124 0

Samsung Gear VR Türkiye’de Satışta

Samsung Sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’ı Türkiyede satışa sunacak.

Oculus tarafından desteklenen ve kontrol cihazını sahip olacak olan Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü ülkemizde satışa çıkarılacak.

Yeni Gear VR üzerinde bulunan kontrol cihazı sayesinde ana ekran, ses ve geri tuşları foksiyonları kullanmak amacıyla çok güzel duruyor. Yuvarlak bir tasarıma sahip olan sanal gerçeklik gözlüğü tek elle kullanıma olanak sağlıyor.

Samsung Electronics, kullanıcıların iyi bir izleme olanağı sağlamak için 101 derece FOV’a (Görüş Alanı) sahip 42mm’lik lens bulunuyor. Baş ağrısını indirmek için gelişmiş bir teknoloji kullanan Samsung, kontrol cihazı, mikro USB hem de USB Type-C kullanabileceğimiz desteği sağlıyor.

Gear-VR

Kullanmadığımız zamanlarda kumandayı koyabileceğimiz  bir yer bulunan yeni Gear VR cihazı oldukça kullanışlı olduğunu görüyoruz. Samsung Gear VR’nin en iyi sürümle çalıştığı modeller şu şekilde Note 5, Samsung S6 ve S6 Edge,Galaxy Note 8,S7 ve S7 Edge modellerinde uyumlu olarak çalışıyor.

Satışa ilk olarak Samsung’un Telefon ve aksesuar satış sitesi olan http://samsungwa.com.tr/ 12 Eylül tarihinden itibaren satışa çıkarılacak. Samsung Yeni Gear VR modeli için satış fiyatı 449 Tl olarak belirlendi.

 

Kontrol Cihazlı
Samsung Gear VR
Kontrol cihazı
Ölçüler / Ağırlık207.8 x 122.5 x 98.6mm / 345gÖlçüler / Ağırlık108.1 x 48.1 x 38.2mm / 64.3g
Optik lensΦ42, FOV 101º x6.25Kontrol & FonksiyonlarTouchpad (Tıklanabilir), Tetik, Ana Ekran Tuşu, Geri Tuşu, Ses Tuşu
Sensörlerİvme Ölçer, Jiroskop, Mesafe SensörüSensörlerİvme Ölçer, Jiroskop, Manyetik
UyumlulukGalaxy Note8, S8+, S8, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6, S6 edgePilAAA Pil * 2ea (1000mAh, ortalama günlük 2 saatlik kullanımla 40 güne kadar dayanır)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir