Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S8: Hangi ürünü satın almalısınız?

/ 11 Temmuz 2018 / 47 / 1 Yorum
Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S8: Hangi ürünü satın almalısınız?

Samsung Galaxy S9, bu seneki MWC teknoloji konferansında meydana çıktı oldukça parlak” bir dört yıldızlı bir derecelendirme sağladı .
Harika bir telefon olabilir, fakat soru şu ki, geçen yıl Galaxy S8 ile yükseltilmekmi istiyorsunuz. Galaxy S9’un, bilhassa de kamera mevzubahis olduğunda, selefinden ehemmiyetli ölçüde yükseltme sağladığı yadsınamaz; 12 megapiksellik f / 1.5 arka kamera, bir ileri mum dahilinde akşam yemeğinizin keyfini çıkarmak için harika olan Galaxy S8’den daha az ışıkta henüz iyi performans işaret ediyor.
Dahası, Samsung Galaxy S9, görülmemiş Exynos 9810 işlemcisi ile daha süratli performans vaat ediyor.
Ancak, herhangi bir akıllı telefon meraklısı size estetiğin ehemmiyetli olduğunu ve Galaxy S9’un geride bıraktığımız yıl S8’e  benzediğini söyleyecektir.
Tekerleği yeni buluş etmekten ziyade, S9 evvelki (benzer görünüşte) başarılara dayanır; Samsung’un son olarak amiral gemisi olan 739 £ ‘luk bir fiyatta, başka bir deyişle S8’in orijinal lansman fiyatından 60 sterlin daha çok ve mevcut fiyatından 230 £ henüz pahalıya mal olacağını düşünün .

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S8: Tasarım ve ekran

Galaxy S8 ve S9 o kadar benziyor ki, büyük ihtimalle onları birbirinden ayırmak için mücadele edersiniz.
Geçmişte çoğu sefer yapıldığı gibi, Samsung S8’in tasarımına yanlızca küçük tefek işler yaptı ve S8 hala gördüğümüz en iyi görünen telefonlardan biri bulunduğu içersinde birçok yönden kötü bişi değil.
S9 içersinde, üst ve alt çerçeveler hiç bu kadar hafif küçültüldü, bu sebepten ekran-vücut seviyesi S8’den biraz  yüksek.
Yine de, onlar (fiendishly pahalı) bir bakla iki bezelye gibi.
Bu da özelliklere çevirir; Samsung’un evvelki amiral gemisinde tespit edilen gibi bir 5.8in 18.5: 9 QHD (2,960 x 1,440) ekran var.
Telefonun alt bölümünde, bir USB Type-C bağlantı noktası ve bir 3,5 mm kulaklık girişi bulacaksınız (sağda!) Ve sağ doğrultuda, S8’de bulunduğu gibi bir efor düğmesi, ses kıskacı ve kalifiye Bixby düğmesi var.

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S8: Performans ve pil ömrü

Galaxy S9 ve S8 arasındaki ana farkları

S9, bir Octa-core Qualcomm Snapdragon 845 prosedürcü doğrulusunda destekleniyor – İngiltere desenleri, Samsung’un 2.7GHz Exynos 9810 eşdeğeri ile donatılmış olsa da, 4GB RAM ve 64 GB depolama ile eşleştirilmiş, microSD ile genişletilebilir.
Galaxy S8 ayrı olarak 4GB RAM’e sahipken, S9’un yeni işlemcisi öncekinden daha süratli.
Aslında, şu ana kadar herhangi bir üreticiden deneme ettiğimiz en süratli Android telefon.
Tek çekirdekli Geekbench 4 testlerinde 3,659 ve 8,804 puanları ile Galaxy S8’in% 45 ve% 25’ini delegasyon ediyor.
GPU performansıyla da benzer bir öykü.
GFX Bench’in ekran üstü ve ekran dışı Manhattan 3.0 testini çalıştıran Galaxy S9, S8’nin 40fps ve 60fps ortalamalarına mukayese et tabii çözünürlükte 45 fps ve 77 fps ortalama kare süratleri elde etti.
Ancak, bütün bu efor Galaxy S9’un pil ömrünü negatif etkiliyor.
Ekran, standart 170cd / m2 parlaklık ve uçuş modumuza ayarlandığında, pil seviyeleri düz kalmadan evvel 14 saat ve 23 dakika video izleyebildik.
Bu dayanıklı bir skor, fakat S8’in arkasında iki buçuk saat var.
Sizin içersinde ideal telefon hangisi, onu kullanmayı planladığınıza bağlı olacaktır.
Her şeyin üstünde defa çok efor ve sürat istiyorsak, yeni Galaxy S9’useçenek edin.
Bununla beraber, ücretler arasında biraz henüz uzun bir süreye sahip olmayı seçenek ederseniz, S8 henüz iyi bir tercihtir.

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S8: Kamera

İlk bakışta Galaxy S9’un kamera özellikleri S8 ile aldığınız şeye  benziyor: çift pikselli faz algılama otomatik odaklama ve optik görüntü sabitleme özelliğini sunan 12 megapiksellik bir duyarga var ve S8’de bulunduğu gibi ikinci bir 2x telefoto yok normal ebatlı telefonda ki büyütme objektifi .
İşler değişik olduğunda, S9’da henüz geniş bir f / 1,5 diyafram elde edersiniz.
Bu sensöre daha çok ışık verir, çekimleri aydınlatır ve daha çok detay yakalar.
En iyisi, bunu kullanmak için hiçbir şey yapmanıza lüzum yoktur, zira aydınlatma koşulları 100 lux’in altına düştüğünde (bu, tahminen karanlık, bulutlu bir günle aynı) kamera kendiliğinden diyaframı genişletir.
Daha parlak sahneler içersin de yanlızca f / 2.4’e geri dönersiniz, böylelikle biraz daha çok alan derinliği ve henüz yüksek görüntü niteliği elde edersiniz.
Bir diyafram ayarından diğerine manuel olarak geçmek dilerseniz, bunu kameranın Pro modun dan yapabilirsiniz.
Video donanımı da yeni versiyona geçiyor.
S9 şimdi, videonun altı saniyesine 0,2 saniyelik bir aktiviteyi gererek, 720p’lik bir görüntüyü absürt bir 960fps’de kaydedebiliyor.
Kullanımı oldukça kolaydır: yanlızca ekranda bir kutu çizersiniz ve aheste hareket kaydedici, o alan içinde hareket algılandığında döneme girer.
Yani, kamera özellikleri yönünden, S9 açık bir kazanan.
Ama S8’in kendisi başına dayanıklı bir kamerası bulunmadığı söylenemez.
Aslında, dışarıda iyi ışıkta resim çekiyorsanız, büyük ihtimalle iki aygıt arasındaki farkı fark etmeyeceksiniz.

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S8: Özellikler

Galaxy S9’a evvelki modele göre bir avantaj gerçekleştiren bir aktüelleme, telefonun iris ve yüz tanıma sistemleri konusunda geliştir di.
Galaxy S8 ve S8 Plus geride bıraktığımız sene bu biyometrik giriş seçeneklerini sundu, fakat Galaxy S9 onları “Akıllı Tarama” adı altında bir araya getiriyor.
Bunu etkinleştirirseniz, telefon bir formül kullanarak kilidini açar, başarısız olursa diğerine geri döner.
Bu kolay bir düşünce, fakat başarısız tarife teşebbüslerinin oluşumunubüyük oranda azalttığını gördük.
Parmak izi kayıt prosedürü de geliştirildi, bu sebepten bundan sonraişaret parmağınızın yanlızca iki adet kaydırarak henüz evvel ihtiyaç duyulan olan 16 dabs adına kayıt yaptırması gerekmektedir.
Samsung’un akıllı telefon AI platformu olan Bixby de yeni bir versiyona geçiş yaptı: Bundan sonra arka kamera vasıtasıyla metni anlık olarak çevirebiliyor.
Bu, Google’ın Tercüme uygulamasının senelerdir mevcut bir özellik ti, fakat Samsung’un uygulamasının daha süratli ve henüz doğru olduğunu gördük.
Bu yüzden Galaxy S9, özellikleriyle alakalı olarak evvelki modelin ötesine geçiyor, fakat kararınızda ağır bir şeklinde ölçmek içersin de tek bir farkın ehemmiyetli olmaması gerekmektedir

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S8: Fiyatı

Açıkçası S9, bir senelik telefona karşı maliyet ile ilgili rekabet edemez.
S9, S9’u 739 TL’den ön sipariş içersin de kullanılabilirken , bundan sonra S8’i Amazon’da 500 sterlinin biraz üstünde alabiliyorsunuz.

Eski telefonu alırsanız veyahut farklı bir yönden baktığınızda tahminen olarak £ 240 tasarruf sağlar, Galaxy S9’u alabilmek için yaklaşık% 50’lik bir maliyet yaftası.

Samsung Galaxy S9 vs Galaxy S8:Sonuç

Şayet saymaya devam ederseniz, Galaxy S9’un genel kazanan olduğunu, fakat yanlızca bir noktayla biliyorsunuz.
İki telefonun tasarımları o kadar benzerdir ki, bu gereksinim satın alma kararınızı etkilemez ve S9 S8’den henüz kuvvetli olduğu halde, fazlası insan içersin de bu ilave olarak boşluk büyük ihtimalle gereksinim duyduğunuzdan çoktur.
Dahası, süper süratli prosedürcü bu arada S9’un henüz kötü bir batarya ömrüne mevcut manasına gelir – büyük ihtimalle ortalama kullanıcıları içersinde henüz kuvvetli bir prosedür gücünden ehemmiyetlidir.
S9 ile birkaç kamera ilerletmesi ve program iyileştirmesi elde edersiniz, fakat noksan olan bir şeyden dolayı üzülebilirsiniz.
Son olarak, Galaxy S8, Samsung’un en yeni amiral gemisi olmasından henüz ucuzdur ki, bu, yukarıdaki kusurların tümünü meydana çıkarır.
Eğer para bir nesne değilse, S9 kuşkusuz henüz iyi bir telefon, ama S9’un maliyeti biraz düşene kadar, S8 defa iyi bir seçenektir.
Esasen, defa daha düşük para içersinde büyük oranda aynısı telefon alırsınız.
Hala kararsızsanız, sebep Samsung Galaxy S10 çıkıncaya kadar beklemeyin , ekranının arkasında bir parmak izi tarayıcısı ve başka çoğu dedikodu özelliklerinin arasında nihai teknoloji ürünü bir katlanabilir tasarıma sahip olabilir.
O vakit elinizde realite bir çelişki olacak.

Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S8: Hangi ürünü satın almalısınız? (1 Yorum)