Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2

/ 13 Mart 2018 / 57 / yorumsuz
Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2

Cebinizde hangi amiral gemisi istiyorsun?Yazımızın devamında 2 telefonun arasındaki farkları göreceksiniz.

Bu sayfayı bulduysanız, şu anda bu ikilemle karşı karşıyasınız, hangisini seçiyorsunuz? Umarım, her birinin güçlü ve zayıf yönlerini objektif olarak listeleyerek sizi bir şekilde bilgilendirmeyi başarabilirim.

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: Tasarım

Görünüşe göre, Samsung Galaxy S9’ı arızalanması çok zor, her neyse, mantıklı bir şey değil. S8’in ne kadar güzel olduğuna dair verilen bir sorun değil, tamamen geçerli olan geçen yıl modeline neredeyse aynı göründüğünü söyleyebilirsiniz.

Pixel 2’nin rekabet etmesi zor. Bu, Pixel 2’nin hiçbir şekilde kötü görünen bir telefon olduğu anlamına gelmez, ancak kesinlikle daha fazla prova amaçlıdır. Pixel 2 XL, eğrilere ve 18: 9 ekrana sahipken, normal Piksel 2, 16: 9 ekrana sahip klasik bir dikdörtgendir.

(Pixel 2 XL’nin bu noktada istediğiniz telefon olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bu yaklaşımı, garip ekran sorunları göz önüne alındığında vazgeçiririm .)

Güzel tasarımına rağmen, S9’un Pixel 2’nin kesinlikle kaçırdığı birkaç özelliği var. Birincisi kulaklık jakı. Orijinal Pixel’in 3,5 mm’lik kulaklık jakı var, Pixel 2 de değil – kutudaki USB-Type C yuvası için bir adaptör ile birlikte geliyor.

İkincisi kablosuz şarj oluyor. Yine Samsung Galaxy S9’da Pixel 2 yok. Üçüncüsü ve bugüne kadar ihmallerden en önemlisi, genişletilebilir depolamadır. Samsung Galaxy S9, 400GB’a kadar microSD kartlarını destekliyor. Pixel 2 ile, satın aldığınız modele bağlı olarak 64 GB veya 128 GB olarak alınabiliyor

Her iki telefon da suya dayanıklı, ama yine Samsung’un üst kısmı var. Piksel 2, IP67 direncine sahipken S9, IP68’i yönetir. Bu, üç ila dört fitlik su arasındaki farktır, bu yüzden pratik anlamda muazzam bir tutarsızlık değil – aynı şekilde bir bölme çizgisi.

Kazanan: Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: Ekran

Bir şeyleri açıklığa kavuşturalım: eğer daha büyük bir telefon isterseniz, S9 nodunu buraya getirecek ve daha küçük bir telefon arıyorsanız, o zaman Pixel 2 sizin için. Farklılıklar var, ama hiçbiri bu kadar önemli değil.

Bir bakalım. Samsung Galaxy S9, 1.440 x 2.960 çözünürlüğe sahip 5.8in AMOLED ekrana sahip. Ayrıca 18.5: 9 en / boy oranı – yani Pixel 2 gibi 16: 9 telefonlardan daha uzun ve daha ince.

Piksel 2, 1.080 x 1,920 çözünürlüğe sahip 5in bir el cihazıdır. Matematik yapmak için, bu Pixel 2’nin Samsung Galaxy S9’un 570’ına inç başına 441 piksele sahip olduğu anlamına geliyor. Bu, S9’un teoride daha keskin olduğu anlamına geliyor, ancak çoğu kişi muhtemelen kullanmayı planladığınız sürece farkı fark etmeyecek. VR kulaklıklı telefon.

Tabii ki, piksel yoğunluğundan daha fazla ekran var, ve biz bunu üç ölçüyü kontrol ederek ölçüyoruz: renk doğruluğu, parlaklık ve kontrast. Her şeyi bir yere koymak için, iki el cihazının birbirleriyle nasıl bir araya geldiği:

Piksel yoğunluğuRenk doğruluğuParlaklıkKontrast
Google Pixel 2441ppi% 96418cd / m2MÜKEMMEL
Samsung Galaxy S9570ppi% 99.3465cd / m2MÜKEMMEL

Yukarıdaki grafikte de belirttiğimiz gibi, büyük bir anlaşma yok, ama net bir kazanan var ve bir kez daha Samsung Galaxy S9.

Kazanan: Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: Performans

Ana özellikleri ile başlayalım. Google Pixel 2, Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ve 4 GB RAM tarafından desteklenmektedir. ABD’de, S9 daha yeni Snapdragon 845 işlemciye sahip, ancak Avrupa’da Exynos 9810 işlemci ve 4GB RAM ile çalışıyor.

Tarihsel olarak Exynos işlemcileri, Amerikan müşterilerinin aldığı Snapdragon işlemcilere benziyor – ilk Snapdragon 845 destekli telefonumuzu gözden geçirene kadar kesin olarak bilmeyeceğiz. Ama şimdilik, gerçekten bilmeniz gereken tek şey Exynos 9810’un geçen yılki Pixel 2’ye güç veren Snapdragon 835 işlemcisi üzerinde belirgin bir gelişme olduğunu gösteriyor.

Grafiksel performansla benzer bir hikaye. Pixel 2’nin neden ekrandaki istatistiklerde gerçekten kazandığını merak ediyorsanız, Pixel 2’nin daha düşük çözünürlüklü bir ekranı vardır. Kısacası, Piksel 2 kesinlikle daha yavaştır.

Pratikte bu ne kadar önemli? Çoğu insan için çok az. Samsung Galaxy S9 biraz daha geleceğe yönelik bir kanıttır, ancak içinde büyük bir anlaşma yoktur. Her iki telefon da gelecek aylarca yıldır yıldırım hissi verecek.

Dayanıklılık açısından, Samsung Galaxy S9’un Pixel 2’nin 2,700mAh’ına 3,000mAh’lik bir bataryası var. Pil testimizde, bu çok az fark yarattı, S9 sadece altı dakika daha uzun sürdü.

Kazanan: Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: Kamera

Piksel 2, akıllı telefonlarda fotoğrafçılığın altın standardıdır. Ya da öyleydi: Samsung Galaxy S9 bu başlık için çok fazla mücadele ediyor ve buna yakın bir şey.

Kağıt üzerinde kesinlikle kazanır. S9, 12 megapiksellik bir arka kamerayı, f / 1.5’lik bir açıklığa sahip olarak paketliyor. Buna karşılık Pixel 2, f / 1.8’lik bir açıklığa sahip 12.2 megapiksel bir snapper’a sahip. Bununla birlikte, Jon, incelemesinde, Samsung Galaxy S9’un yazılımının, gerekenden daha yüksek bir ISO kullanarak, daha düşük kaliteli görüntülere neden olacak şekilde, sahip olması gerekenden daha parlak bir görüntü üreteceği bir dizi durum tespit etti.

Bu, olması gerekenden daha zorlu bir çağrı yapar, ancak Jon’un kararına sadık kalacağım: “Genel olarak, daha büyük f / 1,5 diyaframın biraz tuhaf ve tutarsız uygulamasına rağmen, Samsung Galaxy S9 mükemmel bir kameraya ve videonun kalitesini hesaba kattığınızda, Pixel 2’den daha iyi olduğunu söyleyebilirim. ”

Kazanan: Samsung Galaxy S9 (sadece)

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: Fiyatı

Şimdiye kadar, Samsung Galaxy S9’un her bir kategoride kazanıldığını göreceksiniz. Bunun bir sebebi var, ve bunu kaybetmekle aynı sebep bu: Göz alıcı bir şekilde pahalı.

Samsung Galaxy S9, 739 TL’den başlıyor. Bu, sözleşmede, herhangi bir paranın peşin ödemek istememesi ve muhtemelen daha fazlası için ayda en az £ 45’lik bir maliyete bakmanız gerektiği anlamına gelir .

Aksine, Google Pixel 2, 629 TL’lik bir RRP ile başladı ve SIM hızlı bir şekilde düştü. Yazarken, sadece 519 £ karşılığında bir tane satın alabilirsiniz . Sözleşmede, herhangi bir ön ödeme yapmadan ayda 29 TL’ye kadar alabilirsiniz .

Açık olmak gerekirse , Samsung Galaxy S9 cep telefonunun yüksek fiyatının, geçmiş formun devam etmesi gereken bir şey olması durumunda sürmesini beklemiyorum , ancak yazma sırasında bu sadece bir yarışma değil.

Kazanan: Google Pixel 2

Samsung Galaxy S9 vs Google Pixel 2: Karar

Her bölümün puanını tutturuyorsanız, bunun Samsung’a ikna edici bir 4-1 galibiyet olduğunu unutmayın. Bu doğru, ama tüm hikayeyi anlatmıyor.

Eğer para bir nesne değilse, Samsung Galaxy S9’un ötesine bakmak zor. Hızlı, özellik dolu, harika görünümlü ve süper kameralı. Nesnel olarak konuşma, her açıdan Piksel 2’den daha iyidir.

Sorun şu ki çoğu durumda marjinal olarak daha iyi konuşuyoruz ve başkalarına neredeyse bağlıyız. Maliyet farkı 50 sterlin altındaysa, fiyatlar ne olursa olsun, Pixel 2’yi göz ardı etmek için geliştirmeleri gerçekten sevmeniz gerekiyor.