Samsung Galaxy Note 9’un Etkileyici Özelliği

/ 20 Ekim 2017 / 225 / yorumsuz
Samsung Galaxy Note 9’un Etkileyici Özelliği

Samsung, Galakxy Note 9 modeli için bir süredir gündemde olan bir özelliği kullanacak.

 

Galaksy Note 9 ile gelen özellik

 

Bilindiği üzere, Samsung Note serisinin her yıl yeni bir modeli piyasaya çıkıyor. Note serisinin yeni modeli Galaxy Note 9 olacak. Apple’ın henüz piyasaya sunmadığı yeni modeli iPhone X tasarımında kullanılmış olan bir özellik, KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun iddiasına göre önümüzdeki yıl Samsung’un Galaksy Note 9’unda da kullanılacak.

 

Uygulama güçlüğü

 

Parmak izi sensör özelliği, androidler için artık bir standart oldu. Teknolojik olarak başlangıç seviyesinde olan cihazlarda bile aranan bir özellik olan parmak izi sensör özelliği, ekran çerçeveleri incelince ve ana ekran tuşları da kaldırılınca, uygulanması oldukça güç bir özellik haline geldi.

 

Geçen yıl başarısız olmuştu

 

Akıllı telefon üreticileri arasında ekran altına yerleştirilerek kullanılan parmak izi okuyucuları birkaç yıldır konuşulan bir mevzu idi. O dönem de gündemde olan bu özellik geçen yıl hem iPhone için hem de Galaxy Note 8 için de düşünülmüş; ancak iki telefonun tasarımında da kullanılamamış, hayata geçirilememişti.

 

Ekran altı parmak izi sensörü

 

Bu sene ise Galaksy Note 9’da kullanılacak olan bu özellik, telefonun ekranının arkasında kameranın hemen yanına yerleştirilmiş olan bir parmak izi okuma sensörü olarak biliniyor. Eğer bu özellik bu sene Note 9’da kullanılırsa, kilit açma işlemi artık sadece telefonun arkasında parmak ile dokunmak suretiyle gerçekleşmiş olacak.

 

Tavsiye

2017 Sonunda Çıkacak Oyunlar