SAMSUNG GALAXY C5 PRO İNCELEME 

/ 19 Eylül 2017 / 701 / yorumsuz
SAMSUNG GALAXY C5 PRO İNCELEME 

Samsung denilince akıllara ister istemez teknoloji adına herşey geliyor. Dünya genelinde milyonlarca Samsung kullanıcıları mevcut durumda. Durum böyle olunca da teknoloji dünyasında diğer rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başarıyor. Şimdi sizlere Samsung’a ait olan Galaxy serisinin telefonlarından Galaxy C5 pro‘yu tanıtacağım. Tabiki de her telefon üretim aşamasında veya sonrasında oluşan sıkıntılı durumlar bu telefon modelinde de mevcut durumdadır. Buyrun hep birlikte Galaxy C5 Pro’nun incelemesini yapalım;

Samsung Galaxy C5 pro’nun ekranı 5.2 inlik bir bouyta sahiptir. Bu boyutu ile ortalama bir görüntü oluşturmaktadır. Ne büyük ekran ne de küçük ekran sevmeyenler için bu telefon oldukça ideal bir boyutta olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun ekranındaki görüntüleri full hd kalitesinde izleme imkanına sahip olabiliyoruz. Bu sayede de telefonda hem oyun oynarken hem de günlük işlerimizi hallederken oldukça iyi bir servis sunumu olduğunu söyleyebilirim. Galaxy C5 pro‘nun batarya açısından biraz alt seviyelerde kaldığını açıkça belirtmeliyim. Telefonun batarya gücünü 2600mAh’lık bir seviyede dizayn etmişler. Durum böyle olunca da telefonda oynanan oyunlar ile mobil veri sayesinde kullandığımız internet dolaşımlarımızda bataryanın uzun süre dayanamaması oldukça üzüntü verici olmuş. Hiç yoktan böyle bir telefonun batarya gücünün 3000 mAh ile 3500 mAh’lık bir seviyede bataryaya sahip olmasını beklerdim. Telefonu sarj etmek için ise usb type-c kullanılmış.

Qualcomm Snapdragon 626’ya sahip olan telefon, 8 çekirdekli ilemciye de sahiptir. Bu özelliği sayesinde telefonun işlemci hızının oldukça kuvvetli olduğu anlamına geliyor. 4 gb’lık ram’a sahip durumdadır. Ram’ın 4 gb olması oldukça iyi. Birden fazla uygulamayı aynı anda açık tutmamıza yaramaktadır. Ama birden fazla uygulamanın açık kalması bataryanın ömrünü kısa sürede bitireceğe benziyor. 64 gb’lık bir de dahili depolama alanına sahiptir. Bu depolama alanı oldukça iyi düşünülmüş. Bunun yanında hafıza kartı desteği de unutulmamış ve hafıza kartını 256 gb’a kadar çıkarma şansınız da bulunuyor.

Kamera açısından oldukça iyi özellikler kullanılmış. Ön kamera 16 mp çekim yaparken arka kamera da yine aynı 16 mp çekimler yapmanıza yardımcı oluyor. Telefonda video çekimi yapmak istediğiniz de bir de 4k çekimler yapğacağım diye düşünenlerdenseniz malesef 4k çekim özelliği bulunmamaktadır. İnternet verileri bağlantılarında ise 4.5 g internet gücünü kullanan telefonlardan biri olarak göze çarpıyor. Telefonda nfc ile bluetooth özellikleri de mevcut durumdadır. Telefonun dış korunumuna gelecek olursak toz geçirme özelliğini koruyacak özellikler üretilmemiş. Bunun yanında tatillerde denizlerde veya havuzlarda telefonu kullanayım diye düşünenler için malesef iyi haber verememekteyim. Bu yüzden su dolu ortamlarda telefonunuzu korumanızı öneririm. Aksi halde telefonu bir daha kullanamayacak duruma dahi gelebilirsiniz. Ama yağmurlu havalarda kullanmak sıkıntı yaratacak derecede değildir. Telefonun kilit şifresi haricinde de parmak okuyucu özelliği mevcut durumda. Bu da telefonun iyi özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Tavsiye

HTC U1 İncelemesi