Samsung 30TB İle Dünyanın En Büyük SSD’sini Duyurdu

/ 21 Şubat 2018 / 34 / yorumsuz
Samsung 30TB İle Dünyanın En Büyük SSD’sini Duyurdu

Koreli firma kendi rekorunu tekrar kırdı.

Samsung, bir kez daha ‘dünyanın en büyük SSD’si’ unvanını elinde tutuyor. Akıcı bir şekilde adlandırılan PM1643, Mart ayında 2016’da 15.36 TB kapasiteli olarak piyasaya sürülen şirketin önceki kayıt sahibinin karşısında gülünce akıl almaz bir 30,72 TB depolama alanına sahiptir.

İşletmeler için yeni nesil depolama sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanan SSD, Samsung’un yeni 64 katmanlı, 3 bit 512 gigabit (Gb) cipsli en yeni V-NAND teknolojisini temel almaktadır. Samsung’a göre, daha önce sunulan kapasiteyi iki katına çıkarmanın yanı sıra, yeni SSD de üreticinin önceki ürün serisinin neredeyse iki katı bir performansa sahip.

Devrim, her biri 16 katlı 512Gb V-NAND yonga katmanlarından oluşan 32 TB’lık yeni 1TB NAND flaş paketlerini birleştirerek mümkün oldu.

30 TB PM1643, 2,100 MB / s ve 1,700 MB / s’e kadar sıralı okuma ve yazma hızları sunar; bu hız, tipik bir 2,5 inç SATA SSD’nin sıralı okuma performansının yaklaşık üç katıdır; bu nedenle, güzel ihtiyaçlarını karşılayabilmelidir. 21. yüzyılın herhangi bir işi.

Jaesoo Han, başkan yardımcısı, bellek satışı “30.72 TB SSD’nin piyasaya sürülmesi ile bir kez daha kurumsal depolama kapasitesi bariyeri kırılıyor ve bu süreçte dünya çapında ultra yüksek kapasiteli depolama sistemleri için yeni ufuklar açıyoruz” dedi. ve Samsung Electronics pazarlama ekibi.

“Samsung, 10TB üzerindeki SSD’lere olan talebin karşılanmasında ve aynı zamanda yeni bir kurumsal sistem çağında izlerimizi yayan depolama çözümlerinin benimsenmesini hızlandırmaya devam edecektir.”

Geçtiğimiz ay, dünyanın en yüksek kapasiteli microSD kartı 512 GB’lık şaşırtıcı bir şekilde duyuruldu. İngiltere firması Integral Memory tarafından geliştirilen kart, maksimum 80Mbps aktarım hızına sahip ve Android telefonların ve tabletlerin yanı sıra DSLR kameralar ve dronlar gibi cihazların depolanmasını artıracak şekilde tasarlandı.