PayPal yakında yakında Gmail ve YouTube’a entegre edilecek

/ 26 Mayıs 2018 / 31 / yorumsuz
PayPal yakında yakında Gmail ve YouTube’a entegre edilecek

Yakında YouTube, Gmail ve Google Store’da mal ve hizmet satın almak için PayPal’ı kullanabileceksiniz.Sorunsuz PayPal ödemeleri bu yılın sonunda Google ekosistemine entegre edilecek

Dijital ödemeler ve işlemler yapmak, PayPal’ın çok yakında Google ekosistemine entegre edileceğini duyurduğu için çok daha kolay. 

Entegrasyon bu yılın ilerleyen günlerinde gerçekleşecek ve YouTube, Gmail, Google Store ve PayPal arası ödemelerde PayPal işlemleri yapmanızı sağlayacaktır. Esasen, Google Pay’i kullanan tüm hizmetler için PayPal’ı kullanabileceksiniz.

“Bir kullanıcı PayPal’ı Google Play hesabına eklediğinde, PayPal’ın bağlı olduğu PayPal hesabını otomatik olarak etkinleştirir ve popüler Google hizmetlerinde ödeme seçeneği olarak kullanılabilir hale getirir,” diye bir blog yazısı yazdı.

Bu, PayPal’ın ve Google’ın müşterileri için ödemeleri daha sorunsuz hale getirmek için ilk kez ortak olması değil.Aslında, Android kullanıcıları 2014’ten beri Google Play’de uygulamalar için ödeme yapmak için PayPal’ı kullanabildiler. Ödeme yöntemi ABD’de bir yıldan uzun süredir Android Pay’e entegre ediliyor.

Kullanıcılar Google’a başka bir tanımlanabilir bilgi parçasının anahtarını vermek konusunda tedbirli olsa da, PayPal’ın Google’a yaptığı ödeme entegrasyonu oldukça hoş karşılanır. Çoğu zaman, bir şey için ödeme yapmanın en kolay yolu bir dijital ödeme yöntemi kullanmaktır ve bu esnekliğe sahip olmak her zaman daha iyidir. 

YouTube içerik oluşturucularının PayPal’ın entegrasyonundan büyük ölçüde faydalanabileceğini belirtmemek. Şu anda içerik oluşturucuların çoğu, hayranların çalışmalarını desteklemesinin bir yolu olarak Patreon gibi harici kitle fonlama hizmetlerini kullanıyor. PayPal, daha az düzenli olarak bağış yapmak isteyen hayranlar için her zaman iyi bir ikincil kaynak olmuştur, ancak genellikle görüntüleyenlerin platformdan bağış yapmak zorunda kalmaları anlamına gelir. Artık PayPal’ın YouTube’a doğrudan entegrasyonu sayesinde, kullanıcılar yalnızca bir düğmenin tıklanması durumunda bağış yapabilirler.

Şu anda PayPal’ın entegrasyonunun İngiltere’de yürürlüğe gireceği konusunda bir ayrıntı yok, ancak bu yıl ABD’de daha sonra kullanıma sunulacak.