Overwatch profosyonel liginde 150 Bin Dolar Transfer Gerçekleşti

/ 11 Eylül 2017 / 97 / yorumsuz
Overwatch profosyonel liginde 150 Bin Dolar Transfer Gerçekleşti

Jay “sinatraa” Won Overwatch profosyonel liginde 150 Bin dolara transfer oldu.

Gün geçtikçe E-Spor büyümeye gelişmeye devam ediyor. Türkiye’de aile yapısı bilgisayarda oyun oynayan çocuklara bakış açısı farklı olsa da E-Spor artık bir meslek, kazanç kapısı olmaya devam ediyor. Overwatch yapımcısı olan Blizzard tarafından profosyonel bir lig kurmasıyla oyuna olan ilgi bir hayli yükseldi.

E-spor bu kadar ilgi duyulunca sponsorlar ve lig ücretleriyle beraber piyasada dönen para bir hayli yüksek,transfer ücretleri yüksekliği ise bir hayli şaşırtıcı Overwatch e-sporcusu,tam 150 bin dolar  gibi bir ücretle bir takıma transfer oldu.

Jay “sinatraa” Won isimli E-spor oyuncusu NRG Esports isimli takıma 150 bin dolara yüksek bir miktara transfer olarak E-Spor’un ne kadar geliştiğini görüyoruz. Bu kadar yüksek transfer ücreti Cloud9 ve NRG Esports takımları arasındaki transfer savaşının neden olduğu açıklandı.

Jay “sinatraa” Won Overwatch profosyonel liginde gayet başarı olduğu açıklandı. 150 bin dolarlık transfer ücretiyle beraber yeni takımında bonuslar ve sağlık güvencesi gibi extralar olacak. Lig de her yıl 3.5 milyon dolar lig bonuslar bulunuyor.Ligi lider bitiren takım ayrıca 1 milyon dolar ödül veriliyor. Won yeni takımı NRG Esports başarı bir sezon geçirir.Aynı zamanda  takım lider bitirirse kazandığı para miktarı bir hayli yüksek olacak.

Oyun Hakkında Bilgiler

Her karakterin 3 yeteneği bulunuyor. Hızlı karşılaşma,yapay zeka ve özel oyun oynama imkanları bulunan Overwatch toplam 12 haritası bulunuyor. Assault, Escort, Control ve Hybrid oyun modlarını da sunuyor. Oyun hakkında tam bilgileri buradan ulaşabilirsiniz.


Black Desert Online Sonunda Türkiye’de