Nissan Qashqai, 2020’de hibrid olmaya hazırlanıyor

/ 22 Haziran 2018 / 35 / yorumsuz
Nissan Qashqai, 2020’de hibrid olmaya hazırlanıyor

Bir sonraki Qashqai, İttifak’ın CMF (Ortak Modül Ailesi) platformunun yeni bir versiyonuna dayanacak.

Yeni nesil Nissan Qashqai , 2020’deki showroom’lardan dolayı, iki yeni hibrit sisteme ek olarak, Auto Express’in özel olarak ortaya koyduğu şık bir tasarım makyajına da sahip olacak.

Bununla birlikte, Nissan, şu anda İngiltere’nin en çok satan üçüncü otomobilinin dieseling dizelini düşünürken, saf elektrik versiyonu olmayacak.

Tamamen yeni bir platforma dayalı ayrı bir SUV modeli için tam elektrik gücü ayrılacaktır. Nissan ve onun İttifak ortakları Renault ve Mitsubishi için B, C ve D segmentlerini (Juke’den X-Trail’e kadar) kapsayan bir elektrikli otomobil ailesini destekleme olasılığı yüksektir.

Bir dizi özel görüntüde ön görülen bir sonraki Qashqai, hibrid teknolojiyi barındırabilen İttifak’ın CMF (Ortak Modül Ailesi) platform mimarisinin yeni bir versiyonuna dayanacak.

Sadece kardeş sitemize konuşan Auto Express , Nissan Avrupa için ürün planlama başkan yardımcısı Ponz Pandikuthira, “Yeni bir platforma bakıyoruz çünkü elektrikli teknolojilere uyum sağlamak için en iyisi bu.

“Muhtemelen tam elektrifikasyonu içermeyecektir, çünkü bu tam bir yırtığıdır ve bunun için gerekli yatırım çok daha yüksek olacaktır.”

Qashqai’nin iki tür hibrid sunması muhtemeldir – biri Nissan’ın yenilikçi ePower sistemine ve ayrıca Mitsubishi’nin takılabilir hibrid gücüne sahiptir.

Bir ePower motoru şu anda Japonya’da kanıtlanmış popüler olan Nissan Notunda bulunabilir. Onun serisi hibrid sistemi, daha sonra bir e-motora güç veren bir bataryayı şarj etmek için bir jeneratör olarak çalışan bir benzinli motora sahiptir.

Pandikuthira, “Avrupa için ePower teknolojisini araştırıyoruz” diye açıkladı. “Bu yerleşik jeneratör araçlarını yaparken en büyük fark otoyol sürüşü; Japonya’da, genellikle 50-65mph’in üstüne çıkmazlar.

“Avrupa’da, düzenli olarak 80-85mph yapıyorsunuz. Bu hızlarda, pilin çok çabuk tükenmesiyle sonuçlanırsınız, bu yüzden menzil genişletici, enerjiyi devam ettirmek için gerçekten çok çalışmak zorundadır ve daha sonra verimlilik aralığının dışında kalır. ”

Plug-in hibrid teknolojisi, Mitsubishi Electronics’in gelişmiş ECU’ları sayesinde teknolojide lider olarak kabul edilen Mitsubishi’den geliyor. Rakiplerin aksine Mitsubishi, Outlander  PHEV’i yeni, sıkı WLTP test rejimi altında 50g / km CO2’nin altında rakamlar üretmek için değiştirmeyi başardı  . Yeni Qashqai’nin benzer rakamlar sunması bekleniyor.