MWC 2018: Mobil Dünya Kongresinden Neler Bekleniyor

/ 14 Şubat 2018 / 58 / yorumsuz
MWC 2018: Mobil Dünya Kongresinden Neler Bekleniyor

MWC 2018, 26 Şubat-1 Mart tarihleri ​​arasında olacak. Samsung, Sony, Apple, Nokia ve daha fazlasını bu kongrede yeni cihazlarını tanıtacak.

Mobil Dünya Kongresi (MWC)yılın en büyük teknoloji şovlarından biridir. CES’in arkasından yeni çıkan 2018’in en yeni ve en iyi akıllı telefonları bu ayın Barcelona etkinliğinde sergilenecek.

Aşağıda, MWC 2018 hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve Samsung, Sony, Apple, Huawei, Nokia ve daha pek çok şeyden neler bekleyebileceğinizi belirttik.

MWC 2018 tarihleri

MWC 2018 26 Şubat’tan 1 Mart’a kadar Barselona’da sürecek. Akıllı telefonların piyasaya sürülmesinden ve adından da anlaşılacağı üzere kurulduğu sürece, son yıllarda kullanımdan kaldıraçlar, kurumsal yazılımlar ve donanımlar ve hatta VR’ye kadar genişledi.

Ana gösteri, Barselona’da etkinlikler düzenlenmesine rağmen Fira Gran Via’da gerçekleşir.

MWC 2018: Samsung

Teknik olarak, Samsung, MWC’deki en son amiral gemisini açıklamakla birlikte, kendi Teknoloji Paketini Açma etkinliğini yapmak için şehirde yaşayan teknik topluluğa sahip olmaktan faydalanıyor. Ancak geçtiğimiz yıl, Samsung Galaxy Note 7’deki “patlayan” bataryaları çevreleyen patlamalar nedeniyle Galaxy S8’in piyasaya sürülmesi çok daha sessiz olduğu için geleneği bozdu .

Samsung, bu yıl  beklenen Samsung Galaxy S9 modelinin kapağını alması için MWC 2018’i kullandığını biliyoruz ve bunu da çarpıtılarak yapmaya benziyor. 25 Şubat’ta S9 etkinliği için davetiye çıktı, basın toplantısı saat 18.00’de başlayacak.

MWC 2018: Apple

Apple, büyük telefon tanıtımını, genellikle MWC aksine, genellikle Eylül ayında gerçekleştirilen kendi etkinliği için saklıyor. Teknoloji devinin MWC 2018 için uygunluğu bekliyoruz, ancak şirket yeni saatini veya HomePod akıllı hoparlörünü sergilemek isteyebilir .

Alternatif olarak, MWC 2018 ile aynı saatte görünen iPhone 11’in sızdırılmış görüntülerini veya benzerini görmek rakiplerinin bazılarından uzaklaşabileceği şaşırtıcı olmaz .

MWC 2018: Sony

Sony , CES 2018’deki duyurularında oldukça zorlandı ve bütçesini ve orta menzilli Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra ve Xperia L2 telefonlarını sergiledi ve Sony’nin MWC 2018’deki yeni sürümlerini çok şaşırtacak.

Bunun yerine, firma, şovu , geçen yılın gösterisinde Xperia XZ Premium amiral gemisini piyasaya sürdükten sonra en son amiral gemisini tanıtacak .

MWC 2018: Huawei

Daha ucuz bir P11 Lite ve daha büyük P11 Plus olduğu gibi, Huawei P10’unayak izlerini takip ederek  bir Huawei P11 lansmanı yapmak MWC 2018’de kaçınılmazdır.

Geleneksel olarak firma, kendi etkinliği için önemli lansmanları yıl içinde yapacaktı, ancak Mart / Nisan çıkış tarihi döngüsünü yakalamak ve rakiplerinin yanında olmak için bunu MWC 2018’e kaydırmak istediğini belirtti. Huawei’nin el cihazları ürün grubu Bruce Lee’nin başkan yardımcısı, geçenlerde Android Merkez’e şunları söyledi: “Gelecekte, cihazları muhtemelen Mobile World Congress’de başlatacağız.”

MWC 2018 öncesindeki geleneksel MWC öncesi medya brifinginde Huawei, bu yıl ana odak noktasının 5G ve AI üzerinde olacağını söyledi. Bu nedenle başlattığı tüm cihazlarda AI’ya daha fazla odaklanmayı umuyor olacağız. Bu ilan Kirin çip üzerinde inşa edecek  IFA 2017  tarihinde Huawei Mate 10 ve 10 Pro Mate.

MWC 2018: LG

LG, geçtiğimiz yılın MWC’sini LG G6’yı tanıtmak için kullandı, ancak Samsung’un Galaxy S8’i tarafından hızla iyileştirildi . Bu yıl, LG’nin LG G7 ile olan rakibini aşmak için arıyor olması bekleniyordu . Bununla birlikte, V30, LG’nin umutlarını sabit tutan amiral gemisi telefonu olacak gibi görünüyor. MWC 2018’den önce bir basın açıklaması yapan LG, bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde “akıllı telefonları için AI teknolojilerinin ilkini sunacak” ve sonraki seviyedeki teknolojinin LG V30’un 2018 sürümünde yer alacağını açıkladı. .

Vision AI olarak adlandırılan teknolojinin görüntü versiyonu, nesneleri analiz edip en iyi çekim modunu önererek LG V30 kamerayı daha akıllı hale getiriyor. Ayrıca, bir nesneye kamerayı işaret ederek alışveriş önerileri de verebilir. LG V30 daha sonra bir resim araması yapacak veya en düşük fiyatla nereden alacağınız gibi alışveriş seçeneklerini verecektir.

MWC 2018: HTC

HTC’nin akıllı telefonu kısa bir süre önce Pixel 2’yi yaptıktan sonra Google tarafından satın alındı; bu nedenle HTC’nin MWC 2018’deki el cihazlarını görme ihtimalimiz düşük. HTC U11 Plus , şirketin Google tarafına kayması önceki firmanın son sürümü oldu.

Bunun yerine, HTC Vive – Tayvanlı firmanın VR kolu – MWC 2018’de kurulmuş olan sanal gerçeğini sergileyebilir.