Mobil Veri Kullanmadan Facebook Üzerinden Video İzleme

/ 5 Ekim 2017 / 117 / 1 Yorum
Mobil Veri Kullanmadan Facebook Üzerinden Video İzleme

Teknoloji alanına bakıldığı zaman en popüler olan platformlardan biri olan Facebook, yine kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Facebook üzerinden ınstant videolar olarak ifade edilen videolar, uygulama içerisinden yüklemeleri beklemeden izlenebilecek. Tabi bu özellik sayesinde kullanıcılar veri paketini kullanmamış olacak. Yani ekstra bir ücret ya da zaten var olan veri paketinden hiçbir kullanım yapılmadan izlenebilecek olan bu videolar, telefonun Wİ-Fİ bağlantısı ile otomatik olarak indirilecek ve kullanıcıya sunulacak. Tabi indirilen videolar da daha sonrasında mobil veri paketini etkilemeden istenildiği zaman rahatlıkla izlenebilecek.

 

 

Yayıncılara Büyük Kolaylık

 

 

Teknoloji dünyasında ifade edilen ınstant videolar, mobil veri paketlerini kullanmadan izlenebilen videolar arasında yerini alıyor. Facebook’un bu özelliği sayesinde de milyonlarca kullanıcının beğenisinin artması bekleniyor. Araştırmalara göre 2019 yılında internet aleminde çoğu platformun yüzde 80’i video içerikli olacak. Bu yüzden de Facebook gibi çoğu sosyal medya platformu bu video içerikli daha da aktif hale getirme açısından çalışıyor.

 

 

Video içeriklere bakıldığı zaman çoğu video sosyal medya platformları üzerinden reklam amaçlı oluyor. Yani çoğu yayıncı kendi reklamı yapmak ve milyonlarca kullanıcıya ulaştırmak adına zaten var olan reklamlarını duyurmuş oluyor. Bu çerçevede bakıldığı zaman ınstant videoları da yakın bir zamanda reklamını yapmak isteyen yayıncılar için büyük bir öneme sahip olacağa benziyor. Yani yapılan tüm yenilikler aslında bir misyonu da ifade etmiş oluyor. Özellikle hatırı sayılır firmalar ya da şirketler, zaman ve mekan farketmeden günün her saatinde müşterisine ulaşmış olacak.

Mobil Veri Kullanmadan Facebook Üzerinden Video İzleme (1 Yorum)

  1. Mobil veri kullanmadan facebook üzerinden dışarıdayken video izlemek için güzel bir gelişme olmuş ama tek sıkıntısı videolar telefonda çok yer kaplayacak iyi bir sd kart almak gerekiyor