Microsoft Surface Go incelemesi: Tab S4 ve iPad’e bir Windows rakip

/ 17 Eylül 2018 / 59 / yorumsuz
Microsoft Surface Go incelemesi: Tab S4 ve iPad’e bir Windows rakip

Surface Go, sorunları olmadan değil, bir klavyeye ile geliyor ve gerçek bir gamechanger

Microsoft’un Surface Go için isim seçimi tuhaf. “Go”, bir tablete eklenecek garip bir sonek. Sonuçta, tabletinizi hareket halindeyken kullanamıyorsanız, aslında baktığınız şey bir dokunmatik ekran TV setidir ve pazar bölümünün tam olarak gelişmemesinin bir nedeni vardır.

Bu bağlamda, “Go” da ucuza koddur. Ya da daha ucuz, neyse. Bu Microsoft’un popüler dizüstü / tablet zayıflatmak için cihazdır Yüzey Promelez ve doğrudan mücadele almak Elma ‘ın Pro iPad . Daha düşük bir karşılaştırma bizim inceleme modelimiz: £ 510 versiyon olmasına rağmen, £ 380’den başlayarak, hem 10.5in iPad Pro’yu (£ 619) hem de Samsung Galaxy Tab S4’ü (£ 589) düşürmeyi başardı.

Fiyat her şey değil, bu yüzden Surface Go satın almalısınız?

Microsoft Surface Go incelemesi: Tasarım

Bir Surface Go için 380 TL veya £ 510 ödüyorsanız, kutuyu neredeyse bir iPad’den ayırt edilemeyecek kadar sıradan olmayan bir tablete açacaksınız. Daha yakından inceleme, Apple’ın henüz bir USB Type-C portu ve bir microSD genişletme yuvası da dahil olmak üzere eğlendirdiği kullanılabilirliğe doğru belli başlı başlarını ortaya çıkaracaktır.

Bu USB Type-C portu şarj etmek için kullanılamaz – sadece ekran çıkışı veya depolama için. Bu, kaçırılan bir fırsat gibi gözüküyor, bunun yerine, nereye giderseniz gidin hantal özel şarj cihazını takmanızı gerektirir.

Açın ve farklılıklar keskin bir şekilde görünür: Windows 10 çalıştıran bir tablete bakıyorsunuz . Sizi neşe ya da korkuyla doldurabilmeniz, Surface Go’nun sizin için olup olmadığına dair bana çok şey anlatabilir, ama çoğu için bu bir dezavantajdır ve bunun nedenleri açıkça belli olur. 10 inçlik bir ekran, Windows 10 için kibarca değildir, küçücük görev çubuğu simgelerine dokunduğunuzda inanılmaz derecede hafif hissetmenizi sağlar. Evet, tablet modunu bir şeyler geliştirirsiniz, ancak bu açıkça bir topuz için tasarlanmış bir işletim sistemi değildir ve gösterir.

Surface Go’yu kurtaran şey, mıknatıslar ve tescilli bir konektör ile yerinde tutulan klavye kapağıdır. Microsoft bunu “isteğe bağlı” olarak tanımlar, ancak param için frenler bir arabada olduğu gibi sadece “isteğe bağlı” olur: teknik olarak bir araba kullanamazsınız, ancak hiç kimse için eğlenceli bir deneyim olmaz.

Ne yazık ki, bu ekstra para maliyeti: (isteğe bağlı), unutmayın? Standart siyah klavye için 100 TL, mavi, bordo veya gümüş harflerle gelen “Signature” klavye için 125 TL’lik bir harcamaya bakıyorsunuz.

Varsayılan klavyeyi denedik ve tabletin nasıl davrandığında gerçekten bir oyuncu. Klavye olmadan, Windows çalıştıran bir iPad klonu. Klavye kapağında, evde veya ofiste yapabileceğiniz şeyleri yapabileceğiniz taşınabilir küçük bir iş istasyonu haline gelir.

Bir klavyede 100 sterlin düşmesi, daha fazla paraya sahip olan birinin davranışları gibi görünse de, aslında rakiplerine kıyasla daha ucuz: iPad Pro klavye, £ 159’da gelirken, Tab S4’ün fiyatı neredeyse £ olarak pahalı. 119. Ve bu iyi bir klavyedir: evet, anahtarlar biraz sıkışık, ama küçük bir uygulama ile komşularına yanlışlıkla çarpmamalısınız diye yeterince büyükler, ve biz de mutlu bir şekilde dokunma hızıyla normal. Ayrıca sessiz, arkadan aydınlatmalı ve bolca lastik sırtı sağlıyorlar.

Go’yu iOS ve Android rakiplerinden gerçekten ayıran şey, klavyenin cömert touchpadidir. Aniden ekranın etrafında hareket edebileceğiniz bir imleci var ve modernize edilmiş bir netbook satın almadığınızı unutmak çok kolay. Dinky boyutundan dolayı, bu mini-laptop modu, bacağınıza yazmanız için acil bir şeye ihtiyacınız varsa, bacaklarınız üzerinde rahatça dinlendirilebilir.

Microsoft Surface Go incelemesi: Ekran

Tabletler için optimize edilmiş bir işletim sisteminin daha önce bahsedilen işletim probleminin yanı sıra, Surface Go üzerindeki ekran gerçekten güzel bir şekilde lanetlenmiş durumda ve 120Hz’lik ekran hala Pro’ya kenar bile verse bile, normal iPad ile.

Ortalama yenileme oranı bir yana, muhteşem. 1,800 x 1,200’de, inç başına keskin bir 217 piksele bakıyorsunuz ve maksimum 426cd / m2 parlaklık, güneşli bir günde parkta mükemmel şekilde kullanılabilir hale getiriyor. Sayısal göstergeyi göz önüne alarak pozitif izlenimlerimizi göz önüne aldık: sRGB gamının% 90’ı kaplandı ve ortalama 1.44 Delta Deliği’ne sahip.

Bu, genişletilmiş Netflix oturumlarını uçurur – şaşırtıcı derecede güçlü bir ses sunan iki yan taraftaki hoparlörden kaynaklanan bir şey. Halka açık olsanız da, lütfen verilen 3,5 mm kulaklık jakını kullanın. O adam olma.

Microsoft Surface Go incelemesi: Performans

Kötü haberleri ilk olarak yoldan çıkarmak istiyorum: Microsoft, yazılım söz konusu olduğunda oldukça cimri. İlk olarak, Windows 10 S’den Windows 10’a geçerken, Home edition’ı alacaksınız. Eğer Pro’yu istersen, ayrıcalık için fazladan bir £ 120 ödeyeceksin. Ve geçmiş Yüzeyler bir yıllık Office 365 aboneliğini içeriyor olsa da, buraya geldiğinizde en fazla 30 günlük bir deneme. Hıh.

Windows 10 S aslında günlük deneyim için çok kötü değil, ancak ana dezavantajı sadece Microsoft Store’dan uygulama yüklemenize izin vermesi ve neredeyse kesinlikle birkaç favoriyi kaçırmamanız. En azından, Microsoft Edge’e çok iyi bir alternatif sunmuyorsunuz.

Ama nasıl yapıyor? Bu muhtemelen aldığınız versiyona bağlı. Kullandığımız model, 8GB RAM ve 128 GB SATA 3 SSD ile Pentium Gold 4415Y işlemci çiftleştiren daha pahalı olan £ 510 versiyonuydu. Daha ucuz olan £ 380 modeli aynı işlemciye sahiptir, ancak RAM’i yarıya indirir ve bir 64GB’lık eMMC sürücüsünü paketler.

Açıkça, ucuz versiyonu tavsiye etmem. Windows 10 kendi yolunda oldukça zorluyor ve bazı şeyler sadece 4GB RAM ile başlayacaktı. Aslında, bizim kıyaslamalarımız, Android ve iOS rakiplerine oranla daha pahalı modelin mücadele ettiğini, tek çekirdekli 2.026 GeekBench ve çok çekirdekli 4.026 olduğunu gösterdi. Referans için Galaxy Tab S4, kardeş sitemiz Expert Reviews’un testinde 1,806 ve 6,303 puan elde ederken, iPad Pro 10.5in ise 3,930 ve 9,380’lik toplamlarla daha da başarılı oldu.

Bununla birlikte, Android ve iOS rakipleriyle karşılaştırmalar burada gerçekten adil değil. Android rakiplerinin bu alanda sunduğu hatalar olmadan gerçek bir masaüstü deneyimi elde ediyorsunuz. Ve günlük kullanımda değerinde olan şey için, muhtemelen farkı anlamazsınız. Evet, bir web sayfasının açılması biraz daha yavaş olabilir, ancak yazım, sörf ve hafif fotoğraf düzenleme için iyidir. Muhtemelen onunla bir film düzenlemek istemezsiniz, ama o zaman ne kadar hızlı olursa olsun, bir hibritte bunu denemek için özel bir mazoşist olmanız gerekir.

Ne yazık ki, ne yaparsanız yapın, pil ömrü Apple uykusuz geceler vermek için bir şey değildir. İçerdiği x86 yonga seti ile birlikte iOS üzerinden Windows 10’un göreceli güç gereksinimleri göz önünde bulundurulduğunda, bu beklenen bir durumdur, ancak yine de hayal kırıklığı yaratıyor. Microsoft, “dokuz saate kadar” alacağınızı söylüyor, ancak “yukarı” sözcükleri burada çok fazla ağır kaldırma yapıyor. Ekran parlaklığı 170cd / m2’ye ayarlanmış video testimizde, sadece 6 saat 44mins oldu.

Microsoft Surface Go incelemesi:Sonuç

Bu, bir incelemenin bir rollercoaster’ı gibi hissediyorsa, Surface Go’nun neden tam olarak niçin skor alması zor olduğunu göreceksiniz. Kutudan çıkan bir ürün olarak, düşük işaretlere doğru gidiyor çünkü Windows 10’u çalıştıran bir tablet, bir anakronizm gibi hissediyor. 100 sterlinlik klavyeyi ekleyin ve bu bir vahiy: iPad’lerin ve Android tabletlerin eşleşmeye yaklaşamadığı bir şekilde gerçek bir dizüstü bilgisayar deneyimi.

Ama dezavantajları var. Küçük ekran tam bir dizüstü bilgisayar deneyimi için tam olarak doğru değil, bir başlangıç ​​için, iPad Pro gibi uzun bir uçuş kadar güçlü veya muhtemel değildir. Giriş seviyesi modeli – ilk elden test etmemize rağmen – 4GB, Windows 10’un kullanılabilirliğini iterek ve bir eMMC sürücüsünün de iyi performans gösterme olasılığı düşük bir seçim gibi görünüyor.

Yani tam özellikli Surface Go ve klavye için 610 sterline bakıyorsunuz. Bu, Windows ekosistemine derinlemesine yerleşmişseniz, iPad’e kıyasla iyi bir performans sergiliyor, ancak eğer olmasanız bile, kendinizi Apple kilisesine çaresizce çizebilirsiniz.