Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 34 0

Lumia Yazılım Kurtarma Aracı Nedir?

Lumia cihazlarında kullanılan bu uygulama, Android cihazların işletim sistemlerinde oluşan hatalarda cihazın fabrika ayarlarına dönmesini sağlayan bir programdır. Bilhassa da cihazlarda yapılan güncelleştirmeler sonrasında ortaya çıkan sorunları çözmek için cihazın formatlanmasını sağlar.
Lumia Yazılım Kurtarma Aracı uygulamasının kullanılabilmesi için bilgisayarın Microsoft Windows 7 ve üstü işletim sistemine sahip olması gerekir. Bunun yanında Android cihazın bilgisayara bağlanmasını sağlamak için bir Usb kablosuna ihtiyaç vardır. Ayrıca bu uygulama ile yüklenen dosyalar fazla yer kaplayacağından en az 4 GB kadar boş depolama alanının bulunması gereklidir. Bu uygulamayı yüklemek için öncelikle bilgisayar ve telefonun şarjının tamamen dolu olmasına dikkat edilmelidir. Zira bu uygulamanın yüklediği dosyalar fazla kapasiteli olduğundan yüklenmesi zaman alacaktır.

Lumia Yazılım Kurtarma Aracı Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle Lumia Yazılım Kurtarma Aracı yüklendiğinde tüm kişisel veriler silineceğinden, kurulma işlemi yapılmadan önce yedekleme yapılmalıdır.
  • Ardından Lumia Yazılım Kurtarma Aracının bilgisayara indirilip yüklenmesi sağlanmalıdır.
  • Bilgisayara yüklenmiş bulunan Lumia Kurtarma Aracı açılarak başlatılır ve ardından telefon Usb kablosu yardımıyla bilgisayara bağlanır. Telefon ekranında bir sorgulama çıkarsa ”Nokia Suite” veya ”Modem” seçeneği tercih edilir.
  • Bu işlemlerden sonra bu programın Usb ile bağlanılan telefonu algılaması beklenmelidir. Program telefonu algılayınca gelen ekranın altındaki ”Yükle” butonuna basılmalıdır.
  • Daha sonra gelen ekranda ise yine ekranın alt kısmında bulunan ”Anlıyor ve devam etmek istiyorum” yazısının yanındaki kutucuk işaretlenerek ardından altındaki ”Devam ” butonu tıklanmalıdır.
  • Geçilen aşamalardan sonra telefonun yazılımının bilgisayara indirilmesi beklenmelidir.
  • Yazılımın telefona indirilmesi sağlanarak telefonun yeniden başlatılması sağlanmalıdır. Zaten yazılım telefona yüklenince ekranda ” Telefonunuz Yeniden Başlatılıyor” ibaresi belirecektir.
  • Tüm bu işlemler tamamlanınca gelen ekrandaki ”Bitir” butonu tıklanır. Sonrasında dil seçimi yapılıp ”İleri” butonu seçilir ve yazılım telefona tekrardan yüklenmiş olur.

Lumia Yazılım Kurtarma Aracı uygulamasını indirmek için resmi internet sayfası üzerinden indirme sağlanmalıdır. Ayrıca en güncel sürümü tercih edilmelidir. Bu araç ile artık telefonlardaki hatalar düzeltilmekte ve yazılım tekrardan yüklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir