Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 64 0

LG Q6

LG firmasının üretmiş olduğu birçok teknolojik ürün bulunmaktadır. Bu ürünler arasında laptoplar, tabletler, akıllı cep telefonları ve daha sayamayacağımız kadar çeşitli birçok teknolojik aletler bulunmaktadır. LG firmasının üretmiş olduğu ürünlerden bir tanesi olan LG Q6‘nın teknolojik piyasalara sunumu gerçekleştirilmiştir. Bu cep telefonunu diğer cep telefonlarına ayıran en önemli özelliklerinden en başlıcası ekrana ayrılmış olan çerçevenin küçük, ekran ön yüzüne ayrılmış olan kısmının ise oldukça büyük yer kapladığını belirtmek isterim. Durumun böyle olması da ekrana ayrılmış olan alanın daha fazla küçültülmüş olması anlamına gelmektedir. Normalde 5.5 inç’lik bir boyuta sahip olmasının yanı sıra telefonun ele alındığında kullanımı da oldukça basit hale gelmektedir. Telefonun kenarları ise metal malzemeler kullanılarak dizayn edilmiş ve bu sayede de çizilmelere veya kırılmalara karşı dayanıklı olması hedeflenmiştir. Ama burada hatırlatmak istediğim bir konu ise cihazın arka kısımlarına bozuk madeni para veya anahtar gibi çizici madelerin tehlikelerinden korumak için bunları cihazdan uzak tutmak gerekmektedir.

Cihazın üst bölgelerinde sensörler, hoparlörler ve 5 megapiksel değerinde kamera yer almaktadır. Ürünün sol kısımlarında nanosim yuvası, microsd yuvası ve sesleri ayarlamak için ses tuşları konumlandırılmış. Cihazı açıp kapamaya yarayan güç tuşları bölge olarak sağ tarafta dizayn edilmiş. Çözünürlük açısından 1080 ile 2160 arasındaki piksel çözünürlk değerlerine sahip olmaktadır. Lg Q6 cihazının işletim sistemi Snapdragon 435’lik değere sahiptir. 8 çekirdekli olmasının yanında ram açısından 3gb ve dahili hafıza açısındna ise 32 gb’lık bir kapasiteye sahiptir. Gençlik çağında yaşadığmızı var sayarsak telefonlar ile nternette yapılan gezintilerin ve oyun oynamanın değeri oldukça fazladır. Bu gibi durumlarda ne internette gezerken ne de oyun oynarken donma sorunu yaşanmadan sıkıntısız bir şekilde istenilen uğraş yapılabilmektedir.

Yazılım açısından bakacak olursak; android 7.1.1 nougat yazılımına sahiptir. Lg akıllı cep telefonlarının serilerinden birisi olan LG G6’da görünen şekiller, arayüzü için yapılan renkli ve çekici tasarımlar ile köşelerinin kavisli olması teknoloji ile ilgilenen kişilerin dikkatinin çekmesini sağlıyor. Bu cihazda görülen en önemli özelliklerden birisi olarak sayılan yüz tanıma özelliği sayesinde telefonun dışarı etmenlere karşı korunması amaçlanmış ve hedefine de ulaşmıştır. Kamera özellikleri açısındna değerlendirmek gerekirse; ön kamerası 5 magapiksel çekim gücüne sahip iken ar kamera ise 13 megapiksel çekim gücüne sahiptir. Her iki kameranında çekmiş olduğu ve ele geçirmiş olduğu resimler incelendiğinde oldukça kalitei bir çekim yapılmış olduğu da ortaya çıkmış oluyor. Saymış olduğum bu toplam özellikleri arasında belki de en önemlisi kavisli bir yapı oluşturulmasından kaynaklanan tasarım şıklığı ön plana çıkmaktadır. Telefonun perfonmasından bahsedecek olursak; internette gezintilerde, video çekimlerinde veya oyun oynanışlarında istenilen gücü almış oluyorsunuz. Gidilen ortamlara göre kullanacağınız kameralarda günlük olarak yaptığınız işlerdeki kamera çekimleriniz açısından sizlere kolaylıklar sağlamaktadır. Son olarak da Türkiye piyasasında fiyatı 1299 tl civarındadır. Bu fiyatın bu özelliklerdeki telefona göre oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir