Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 49 0

LG 360 CAM İNCELEME

 

LG firması sadece kameralarda değil akıllı cep telefonlarında, tabletlerde, laptoplarda ve beyaz eşya ürünlerinde ismini tüm dünyaya duyurmuş bir firmadır. Ürünlerinde gerek sağlamlık olsun gerekse de şıklık açısından kullanıcılarına oldukça iyi hizmetler sunmaktadır. Teknoloji dünyasında yapılan araştırmalar sonucunda da LG firmasının üretmiş olduğu ürünleri kullanan kullanıcılar kullanmış oldukları ürünlerden son derece memnun kaldıklarını ifade etmektedirler. 360 cam ürününü dünyayı gezmeyi seven kişiler genellikle yanlarında taşımayı tercih ediyorlar. Ürünün ufak olması da gezginlerin yanlarında taşımaları açısından oldukça iyi bir özelliği olduğunu bizlere göstermektedir. Ayrıca pantolonun ceplerinde de kolaylıkla taşınabilir olması gerçekten de harika bir teknoloji ürünü olarak piyasaya sunulmaktadır. LG’nin üretmiş olduğu 360 cam’ı gelin birlikte inceleyelim;

 

Ürün tasarım açısından sert bir plastikten oluşuyor ve mat bir görünüme sahiptir. Ağırlık olarak da 77 gram civarındadır. Üründe bulunan kapağın sağ ve sol taraflarında konumlandırılmış olan butonlar sayesinde kameraların ortaya çıkması sağlanıyor. Kamerada bulunan en iyi özelliklerden biri kameranın hem arka hem de ön yüzündeki merceklerde lenslerin bulunmasıdır. Cihazın ön yüzünde bulunan büyük bir tuş var ve bu tuş yardımıyla ister videolar çekebiliyorsunuz isterse de fotoğraflar çekebilmektesiniz. Cihazın yan tarafında ise cihazı açıp kapamaya yarayan güç tuşu bulunuyor. Ayrıca diğer yan tarafta ise 160 ile 360 derecelik çekim yapmamıza yarayan ledler konumlandırılmış. Cihazın alt kısmında tripot bağlantı yuvacığı, microsd kart giriş yeri ve usb-type bağlantı noktası da yer almaktadır.

 

LG 360 cam ile çekim yapma aşamasında cihazın çekim yapma tuşuna 1 saniye basıldığında fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Çekim tuşuna 1 saniyeden fazla basılması durumunda ise videolar çekmenize yardımcı olmaktadır. Çekilmiş olan fotoğraf ve videoları microsd kartınız sayesinde muhafaza edebiliyorsunuz. Ama size bir kötü haberim var cihazı aldığınız kutunun içerisinden microsd kartı yanında verilmiyor. Ayriyetten bir microsd kartı almanız gerekmektedir. Cihaz ile yapılan ister fotoğraf çekimleri isterse de video çekimlerinizi takip edebilmek için uygulama marketinden LG 360 cam uygulamasını indirmek zorundasınız. İndirilmiş olan bu uygulama sayesinde fotoğraf veya video çekimlerinizi dilediğiniz şekilde izleyebiliyorsunuz. Elinizde LG 360 cam cihazı bulunuyor ve LG telefonum yok, çekimlerimi de izleyemeyeceğim diye üzülüyor iseniz üzülmenize gerek yok. LG marka haricindeki akıllı cep telefonlarınıza uygulama marketinden indireceğiniz LG 360 cam uygulaması sayesinde diğer telefonlardan da izleme şansına sahip olabiliyorsunuz.

 

Cihazı kullanmak için diğer akıllı cihazlarda olduğu gibi bu cihazda da yazılımımızın olması gerekiyor. Üründe bulunan yazılım desteği sayesinde cihazı çok yönlü olarak kullanmamız kolay bir hale getirilmiş. Yazılımı güncellenmiş olan bu cihazda ister 180 derecelik fotoğraflar veya videoların çekimini yapabilir, isterseniz de 360 dereceli fotoğraf veya videolar çekimleri yapabiliyorsunuz. Bu cihaz sayesinde çekim sırasında etraftan gelen ışıkları bile bir mod sayesinde düzenleyerek daha iyi bir görünüm ortaya çıkarabiliyorsunuz.

 

LG 360 cam sayesinde çekimler yapılmış ve depolamayı da microsd karta yüklemesini yapmış iseniz bu görüntü veya videoları izlemek için akıllı cep telefonunuz ile 360 cam cihazı arasında bağlantı kurmalısınız. Çekimler sırasında yüksek kalitede ve fazla dakika içeren video çekimi yapmış iseniz bu verinin cihazdan akıllı cep telefonuna aktarımı oldukça uzun sürebiliyor bu da kullanıcının biraz olsun canının sıkılmasına neden olabiliyor. Cihazın yanında akıllı cep telefonu olmadan da çekimler yapabiliyor ama telefonun olmadığı zamanlarda cihaz tam kapasite ile çekimler yapamıyor. Kötü bir özellik olarak şundan bahsedebilirim; LG 360 cam ile 360 derece video çekimleri yaparken cihaz normalden daha fazla ısınıyor. Durum böyle olunca da cihaz otomatikmen kendini kapatma moduna alıyor. Cihaza 4 gb değerinde microsd kart aldığımızda 360 derecelik video çekimleri yapar ise yarım saatlik çalışma moduna sahip olabiliyoruz. Cihazı kullanmaya başladığımız andan itibaren aradan geçen 15 dakikalık sürenin ardından cihazda ısınmalar meydana geliyor. Bu ısınmaların meydana gelmesi kullanıcılar tarafından oldukça üzüntüyle karşılanan bir durum oluyor haliyle. Cihazdan kaliteli çekimler almak isteyen kullanıcıların bir seferde uzun süreli çekimler yaparak değilde aralıklarla parça parça çekimler yapmak cihazdan daha çok verim almayı sağlıyor.

 

Cihazı görüntü kalitesi açısından değerlendirmemiz gerekirse pek de kaliteli görüntüler elde edildiğini söylemek zor olur. Cihazın üstünde yer alan 3 adet mikrofon ve 5.1 ses kayıt sistemi yardımıyla harika ses alımları sağlamanız oldukça mümkün hale geliyor. Cihaz ile ses kayıtları yapmak istediğinizde etraftaki sesler ile hedefteki kişinin sesleri oldukça ince bir çizgiyle ayrılıyor ve mükemmel ses deneyimi sunuyor. LG 360 cam sayesinde çekilmiş olan görüntüleri ister telefona aktarıp izlenimini yapabilir isterseniz de 360 derece olacak şekilde youtube kanalınıza yükleyip birçok kişinin sizin çekmiş olduğunuz videoları izlemesine vesile olabilirsiniz.

 

Cihazın pili 1200 mAh’lık bir güç ile kullanıcıları karşısına çıkıyor. Bu güçteki pil de 2 saatte şarj dolumu yapılıyor. LG 360 cam ürününü kutulu bir şekilde alıyorsunuz ve kutunun içerisinde malesef şarj adaptörü çıkmıyor. Şarj adaptörünü ayriyetten sizin almanız gerekmektedir. Pilin ful dolum olduğu durumlarda 360 derecelik ve 2k lık kaliteyle video çekimi yapılması durumunda 1 saatlik çekim zamanına sahip oluyorsunuz.

 

Kısaca değerlendirme yapmak gerekirse; ürünün küçük olması nedeniyle cepte taşınması ve tek el ile kullanılması oldukça iyi bir özellik olarak göze çarpıyor. Cihazda 2k kalitesinde ve 360 derecelik açıyla video çekimleri yapmak oldukça güzel bir deneyim olmuş. Cihaz ile birlikte gönderilen kutunun içerisinden microSD kart ile şarj adaptörünün çıkmaması oldukça kötü düşünülmüş bir seçim olmuş. Ayrıca 360 derecelik video çekimleri yapılması aşamasında kesilmeden sürekli olarak video çekiminde 15 dakika geçmeden cihazın ısınma sorunu da kötü olarak değerlendirilen özellikleri arasındadır. Amam genel anlamda cihazı değerlendirecek olursak, görüntü kalitesi, şık tasarımı ile güzel deneyim sunuyor. Fotoğraf ve video çekimlerinde de çok üst düzey veriler elde edilmese de idare eder bir verilere ulaşmak mümkün oluyor. LG’nin üretmiş olduğu kameralar arasında alınması gereken ve kullanılmaya uygun olan bir cihaz olduğunu söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir