Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Lenovo İdeaped Y700 
Teknoloji 141 0

Lenovo İdeaped Y700 inceleme

Lenovo’nın üretmiş olduğu kaliteli ve kullanışlı ürünlerden birisi olan Lenovo İdeaped Y700, kullanıcılar tarafından da merakla beklenmekteydi. Bilhassa bu ideaped‘i bekleyenler arasında arasında büyük bir kesimi de masaaüstü pc kurmayı daha maliyetli bulanlardan oluşmaktaydı. Masaüstü bilgisayarlarda oyun oynamak tabiki de oyun severler arasında en çok tercih edilen bir durumdur. Ama oynanacak olan oyunu kasmadan ve seri bir şekilde oynamak için de masaüstü bilgisayarları tek tek üst seviye parçalarını toplayarak kurmak ve bir araya getirmek gerekiyor. Bu da hem meşakatlı bir iş olarak gözüküyor hem de maddi açıdan oldukça fazla giderlerin oluşması sıkıntısını meydana getiriyor. Durum böyle olunca da oyun severler için alternatif cihazlar araması gayet normal bir hal alıyor. Bu sıkıntılı duruma çare olarak Lenovo’nın üretmiş olduğu İdeaped Y700, oyun severler için son derece önemli bir konuma gelmiştir. Oyuna son derece bağımlı olan kişiler için İdeaped Y700 oldukça doğru bir karar olmaktadır. Çünkü masaüstü bilgisayarlardan alınan verim kadar İdeapad Y700’den de alınan verim paralel derecede diyebiliriz. Durum böyle olunca da oyun severlerin yüzleri gülüyor. Bu sevincin ana sebebi; hem Lenovo İdeapad Y700 hem oyun oynanışı açısından daha seri ve kasma yapmadan hizmet sağlıyor hem de maddi açıdan masaüstü bilgisayar toplamaya gerek kalmadan cüzi bir miktara alma imkanı sağlıyor.

     Lenovo İdeaped Y700

Lenovo İdeaped Y700‘ün dış yüzeyi işlemli olan bir kaplamaya sahiptir. Cihazın kullanmış olduğu klavyesi ise chiclet modeli olarak tasarlanmış. Cihazın tasarlanış açısından kaliteli olması klavyenin de daha rahat kullanılması imkanını sağlıyor. Ekranı ise 15.6 inçlik bir boyut ile kullanıcılara servis ediliyor. Bu sayede ekranı hem daha geniş hem de daha parlak olmasını sağlıyor. Bu da dikkatleri ekrana çekmeyi başarıyor.

 İdeaped Y700 ağırlık açısından diğer laptop tarzı bilgisayarlardan biraz olsun daha fazladır. Ağırlığı 2.62 kg olarak saptanmaktadır. İntel Core i7 işlemciye sahip olan İdeaped Y700, 4 çekirdekli olmasının yanında 2.6 ghz frenkasa da sahiptir. Cihazda kullanıcıları en çok sevindiren özelliklerden biri de sdd ve hdd’lere yer vermesi olarak gözükmektedir. Bu özelliklere yer vermesindeki amaç İdeaped’de oynanacak olan oyunları kasmadan daha seri ve görüntü kalitesi açısından yüksek olmasıdır.

Cihazın bataryası da kullanıcılar tarafındna oldukça beğenildiğini söyleyebilirim. Cihazda herhangi bir filmi açık halde bırakıp gittiğinizde bile 4 saat 2 dakikalık performans verimi alabiliyorsunuz. Lenovo İdeaped Y700′ü genel anlamında değerlendirecek olursak; oyun oynamayı seven kullanıcılar için oldukça ideal bir cihaz konumundadır. Günümüz piyasasında satışa çıkartılmış olan oyunların neredeyse tamamını kaldırma gücünün yanı sıra oyun esnasında da hiçbir kasma sorunu yaşanmadan kullanıcılarına oldukça kaliteli bir hizmet sağlıyor. Fiyatı açısından da toplama masaüstü bilgisayarlara göre biraz daha ucuz sayılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir