Apple’den 10. Yıla Özel iPhone X Özellikleri

/ 13 Eylül 2017 / 128 / yorumsuz
Apple’den 10. Yıla Özel iPhone X Özellikleri

Apple’den 10.yılına özel iPhone X özellikleri ve fiyatı hakkındaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Apple tanıtım gecesinde, 10 yılına özel cihazlarını tanıttı. Uzun süre iPhone X modelinin sızıntıları ve özellikleri hakkında bir çok yazı paylaşılmıştı. Sonunda resmen cihazın tüm özellikleri ile Apple iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus ile birlikte tanıtım  gecesinde resmen duyurdu.

Tüm iPhone kullanıcıları tarafından merakla beklenen Apple’in yeni modelleri, sızan görüntülerde cihazın özellikleri ve kasa yapısı oldukça merak edilmişti.En çok merak edilen cihaz hiç kuşkusuz iPhone  X modeliydi. Zira 10. Yıl kuruluşuna özel üretilen cihaz OLED teknolojisinin tüm avatantajlarını kullanmış. Bir çok özelliği ile göze çarpan iPhone X modeli yüz tanımak için geliştirilmiş sensör ve yazılım ile yüz tanıma sisteminde ne kadar iddaalı olduğunu görüyoruz.

iphone-x-özellikler

Cihaz da bulunan Home tuşunu kaldırıldığı, artık cihazı açmak için ekrana dokunmak yeterli ve kilidi açmak için telefonu açma butonu ile de  açabilirsiniz. iPhone X yeni olaan Animoji adında bir özellik görülüyor. Yüz tanıma sistemi sayesinde yüz ifadenizin veya konuşmalarınızın Animoji ile eşleştirip canlandırıyor. Çok eğlenceli görülen Animoji, arkadaşlarınızla  mesajlaşmalarda güzel anlar oluşturacak.

Apple  fiyat olarak iPhone X için belirlemiş olduğu fiyat 64 GB olan model olan gümüş ve uzay gri renk cihazları için 999 Dolar,256 Gb modeli için ise  1.149 Dolar fiyatla piyasaya sürecek.Ön sipariş için belirlenen tarih 27 Ekim günü bir çok ülkede ön siparişe açık olacak.3 Kasım itibari ile satışa sunulacak

iPhone X modelinin tüm özellikleri

Ekran:5.8 inç OLED Multi-Touch tam HDR ekran

Ağırlık: 174 Gram

Suya ve Toza dayanıklık: 60529 sayılı IEC standardı

Çip: 64 Bit, A11 Bionic çip ve M11 yardımcı çip

Kamera:12 MP geniş açılı kamera ve 12 MP telefoto kamera, geniş açı f/1.8 diyafram, Optik yaklaştırma, Altı bileşenli lens, Fotoğrafa konum bilgisi ekleme

Video: Saniyede 24,30 veya 60 kare 4K video kaydı, videolar için optik görüntü stabilizasyonu

Siri: Sadece Hey Siri demek yeterli

Pil:30 dakikaya kadar %50 şarj etme, Kablosuz şarj etme, hızlı şarj özelliği

İşletim Sistemi: iOS 11

Renk: Uzay Grisi ve Gümüş