İphone Yeni Model Lansmanı

/ 24 Eylül 2017 / 130 / yorumsuz
İphone Yeni Model Lansmanı

Dünya teknoloji devi Apple tarafından yayınlanan İphone 8 lansman tarihi 12 eylül olarak belirlendi. Apple yeni modeli İphone 8 Amiral modeli ile diğer İphone kullanıcılarına da ilk kez gelecek olan güncellemeleri lansman tarihinde yayınlayacak. Bazı alınan haberlere göre bir çok İphone kullanıcısı yeni özellikleri aynı anda yükleyerek kullanabilecek.

İphone 11 güncelleme sürümü ile İphone 7, 7s kullanıcıları ve İphone 6, 6s kullanıcıları da bu sürümden faydalanabilecek. İphone onuncu yılına özel çıkaracağı yeni İphone modeli ile fiyat olarak da uçuk bir fiyata sahip olacak.

12 eylül düzenlenecek olan lansmanda İphone başlangıcı ve günümüzdeki gelişen teknolojisi ile konuklarına yeni sürüm ve modelini de tanıtacak. Oldukça ses getirecek olan bu lansman sonrasında tüm dünyada aynı anda İphone 8 satışları başlayacaktır.

ABD teknoloji devi Apple her zamanki kalite anlayışı ile kullanıcılarına rahat bir kullanım sağlayarak güvenlik açıklarını da son sistem ile kapatacaktır. Bir çok güncellemenin beta sürümü denenerek 10.3.3 güncellemesinden direk olarak 11 güncelleme sürümüne geçecek olan İphone kullanıcıları değişen ara yüzle beraber daha güvenli cihaz ile karşı karşıya kalacaktır.

Apple her lansmanında olduğu gibi bu lansmanda da sessizliğini koruyarak dışarıya bilgi sızmasını önlemektedir. Beklenen güncellemeler tahmini güncellemeler olsa da edinilen son bilgiler farklı güncellemelerinde olacağı yönündedir. Her yıl farklı model ve sürümle kullanıcılara teknolojinin en üst başarısını sunmaya çalışan Apple yetkilileri yeni çıkacak olan modellede İphone kullanıcılarının sayısını arttıracak.

Fiyatı dudak uçuklatan bir rakam olacağı belirtilen İphone 8 ve İphone X modelleri 12 eylül tarihi akşamında yapılacak olan lansmanla görücüye çıkıp hızlı bir başarı ivmesi kazanacaktır. Teknoloji devi Apple bu konuda kendisini kanıtlamış firmalardan biri olarak daha çok kullanıcının İOS işletim sitemini kullanmasını hedef olarak kendine belirlemiştir.

Yeni çıkacak olan İphone serilerinde ekranda çerçeve olmayacağı ve S grubunun bu yıl son bulacağı bilgisi içeriden kullanıcılara sızmıştır. Ekranda çerçeve olmayışı daha geniş ekran olması ve listelenen uygulama simgelerinin daha geniş alanda yer alması demektir. Daha önce Samsung amiral serilerinde görülen bu ekran özelliği artık İphone ailesinde de yer alacak. Ekranda çerçeve olmaması ile İphone’ a gelecek olan diğer bir özellik ise home tuşunun tamamen kaldırılmış olması.

Home tuşu kaldırılan İphone serisinde kilitli ekran açılması için cihazın yan kısmı ya da arka logo altı düşünülmektedir. Lansman içerisinde tanıtılacak olan bu seride en merak edilen özelliklerden biri home tuşunun nasıl olacağı.

Diğer yeni özelliklere bakıldığında wireless şarj özelliği olması. Şarj kablosu olmadan cihazın şarj edilmesi teknolojide en büyük adımlardan biri olacaktır. Ayrıca bu yıl 512 GB bellek ile bir ilke imza atacak olan Apple, 32 GB ve 128 GB cihazların rafa kaldırılacağını belirtmekte. Yeni lansman ile birlikte cihaz ile ilgili daha detaylı bilgiler edinilecektir.