İphone X Ekran Görüntüsü Almak

/ 21 Eylül 2017 / 129 / 1 Yorum
İphone X Ekran Görüntüsü Almak

  Apple firması tarafından yakında ülkemizde satışa sunulması planlanan iphone x serisi birçok özelliklere sahip olacağı firma yetkilileri tarafından belirtilmiştir. Bu özellikler arasında ise iphone x serisinde klasik home tuşunun bulunmamasıdır. Bu durum sonucunda ise iphone x serisinde ekran görüntüsünün nasıl alınabileceği sorusu kullanıcıların zihinlerinde soru işareti oluşturmaktadır. Ancak bu durum her ne kadar olumsuz bir durum gibi gözükse de aslında çözümü son derece basit ve kısa sürelidir.

İphone X Serisi Ekran Görüntüsü Almak İçin Yapılması Gerekenler İse Şunlardır;

İphone x serisi hemen yan kısmında yer alan güç düğmesi ve ses açma tuşuna birlikte basılması ve bir müddet bu basılı tutulması işlemi sonrasında uygulama tarafından kullanıcıya bir ses sunulmakta ve bu aşamadan itibaren de basılı tutulan tuşlardan elimizi çekeceğiz, bu basit adımlar sonrasında iphone x serisinden ekran görüntüsü işlemi başarılı bir biçimde tamamlanmaktadır.

İphone X Serisi Ekran Görüntüsü Neden Çok Kaliteli Değil?

İphone x denemelerinde ekran görüntülerinin pek de kaliteli olamadığı gibi bir bilgi kullanıcılar tarafından duyulmuştur. Ancak bu bilginin ne kadar doğru olduğu hakkında henüz kesin olarak bir fikrimiz bulunmamaktadır. Bu durumun gerçek olması halinde ise, iphone x serisi ekranı üzerinde yer alan kamera ve diğer modüller nedeniyle iphone x serisinde ekran görüntüsünün çok kaliteli olamadığı söz konusu olabilmektedir. İleriki süreçlerde ülkemizde satışa sunulacağı belirtilen iphone x serisi daha yakından incelendiği takdirde, bu durum gerçekte neden kaynaklandığı hakkında daha kolay bir biçimde fikir yürütülebilmektedir.

İphone X Serisi Kullanıcılarına Ne Gibi Avantajlar Sunacaktır?

İphone x serisi birçok özellikleri sayesinde kullanıcılarına avantajlar sunacaktır. Örneğin, kaliteli dış yüzeyi sayesinde suya ve toza karşı daha dayanıklı olacaktır. Bununla birlikte, tamamen cam ekranlı olması sayesinde kullanıcıları tarafından çok beğenileceği tahmin edilmektedir. İphone x serisi, son derece estetikli ve şık bir tasarıma da sahip olacak ve bu sayede kullanıcılarını kendine hayran bırakacaktır.

İphone X Serisi Kullanıcılarına Ne Gibi Dezavantajlar Sunacaktır?

İphone x serisi kullanıcılarına avantajlar sunacağı gibi ayrıca bazı yönlerden de dezavantajlar sunacaktır. Örneğin, fiyat tarifesi bakımından iphone x serisi, birçok kullanıcılarına dezavantajlar sunacaktır. Özellikle de işsizliğin ve ekonomik olumsuzlukların yoğun olduğu ülkemizde iphone x serisi almak isteyen birçok kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı satın alamayacaktır. Bu bakımdan iphone x serisi, yüksek fiyat tarifesi üzerinden satışa sunulacağından dolayı ekonomik düzeyi yüksek olan ülkelerde daha çok ilgi göreceği öngörülmektedir.

İphone X Serisi Ülkemiz Piyasasında Ne Zaman Yerini Alacaktır?

İphone x serisi satışa sunuluş tarihi hakkında üretici firma olan apple, cihazın toplamda 55 ülkede 3 Kasım Cuma gününden başlayarak satışa sunulacağı yönünde açıklamalarda bulundu. Fakat üretici firma, iphone x serisi Türkiye piyasalarında ne zaman yer alacağı hakkında henüz net olarak bilgi aktarmamıştır. Bu bakımdan iphone x serisi ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı hakkında şimdilik kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

 

İphone X Ekran Görüntüsü Almak (1 Yorum)

  1. iphone x telefonumda nasıl ekran görüntüsü alacağımı bilmiyordum artık ek uygulama kullanmama gerek kalmayacak teşekkür ederim paylaştığınız için