Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
galaxy -İphone
Mobil 118 0

İphone Da Olmayan Galaxy Note 8 Özellikleri Nelerdir ?

İphonede olmayan özellikler  Galaxy Note 8 olan özellikleri neler nasıl bir farklılıklar var yazımızda görebilirsiniz.

Bilindiği üzere iPhone kullanıcılar tarafından son yıllarda en çok tercih edilen telefonlar arasında gelmektedir. Hem şık bir görünüme sahip olan iPhone’lar hem de dayanıklı telefonlardır. Ayrıca İphoneniz varsa birçok uygulamayı indirebilir ve birçok özellikten de bu cihazlar yardımıyla faydalanabilirsiniz. Son yıllarda en çok tercih edilen telefonlardan biri olan iPhone’a rakip çıkmıştır. Galaxy Note 8, Galaxy serisinin en iddialı telefonlarından birisidir. Bu telefon hem çok güçlü hem de çok geniş özelliklere sahip bir telefondur. iPhone’a rakip olan Galaxy note 8’de iPhone’un yapamadığı neler yapılıyor?

İlk olarak iPhone 64 GB hafızaya sahipken Galaxy note 8 ekstra 256 GB hafızaya sahip olabiliyor. iPhone ise sadece dahili belleğe sahip bir telefondur.

Galaxy note sekiz serisi animasyonları gif olarak saklamanıza sağlıyor ve herhangi bir uygulama ile paylaşmanızı yardımcı oluyor. Bunu yeni mesaj attı bir özelliği sayesinde yapabiliyor.

iPhone telefonlarda tercihe bağlı olarak parmak izi yardımıyla kilit ekranı açabilirsiniz. Galaxy note 8’lerde ise daha hızlı ve güvenli olan iris tarayıcısı yardımıyla telefonunuza açabileceksiniz. Galaxy note 8 telefonlarımda parmak izi ve şifre ile telefonunuzu açabilirsiniz gibi yüz okuma ile de telefonunuzu rahatça açabilirsiniz.

iPhone telefonların kablosuz olarak şarj edilebilme gibi bir durumları söz konusu değildir. Fakat Galaxy note 8 telefonları kablosuz olarak şarj edilebilen özelliğine sahiptir. Böylece telefonunuzun elektriğin ve prizin olmadığı ortamlarda dahi rahatlıkla şarj edebileceksiniz.

Not 8 masaüstü bilgisayara dönüştürülebilme özelliğine sahiptir. Dex Bir klavye ve fare yardımıyla telefonunuzu bilgisayara bağlayabilir ve çalıştırabilirsiniz. iPhone’larda Da telefonunuzu bilgisayara bağlama şansınız bulunmaktadır. Fakat o telefonunuzu fareden yönlendiremezsiniz. Galaxy note 8 serisinin kamera kalitesine bakacak olursak, cihazın her iki arka kamerasında da optik görüntü dengeleme sistemi vardır. Yani telefonlarımızda resimler kesinlikle bulanık çıkmaz. Ayrıca fotoğraf çektikten sonra fotoğraflarınızın arka planını bulanıklık atabilir ve fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Note 8 telefonunuzu bir kalem yardımıyla kullanabileceğinizi unutmayın fakat iPhone’larda böyle bir özellik bulunmamaktadır.

Siz olsanız Galaxy note 8 veya   iPhone den hangisini tercih ederseniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir