iOS 11 ile Gelen Özellikler

/ 20 Eylül 2017 / 131 / yorumsuz
iOS 11 ile Gelen Özellikler

Apple, iOS 11 için resmi olarak yayına soktu. iOS 11 yeni nesil cihazlar için geliştirilmiş Apple kullanıcıları istekleri doğrultusunda değişikleri yaptı. iOS 11 ile neler değişti.

Apple düzenlediği etkinlikle beraber iPhone 8,iPhone Plus ve iPhone X cihazlarıyla beraber iOS 11 içinde resmi yayınlanma tarihini açıklamıştı.19 Eylül saat 20:00 indirebilir duruma getirilen iOS 11 desteklediği cihazlara indirilebilir duruma getirildi.

iOS 11 ile gelen yenilikler Siri tamamen yenilenmiş durumda,yeni bir sese kovuşan Siri çeviri özelliği de eklendi.Bir çok dili çevirebilecek olan Siri beta olarak kullanıma sunulacak. Apple News‘de dolaşırken Siri size önemli gelişmeleri önerebilecek. Birçok konuda kullanıcılara yardımcı olacağı benziyor.Çeviri olarak  ilk olarak İngilizce‘den Çince’ye, FransızcaAlmanca, İtalyanca kadar bir çok dili çevirebilecek.Zamanla daha çok dil ekleneceği ve çevirme kapasitesi yükseltilecek.

iMassege uygulaması bakarsak  daha kullanışlı hale getirilmiş durumda . Mesajlar artık bulut üzerinde saklanabiliyor olması önemli bir özellik olarak görülüyor.

Apple Haritalar geliştirildi

İOS 11 ile beraber Apple haritalarda değişiklik ile geldi. Bir çok Büyük şehir de daha detaylı şekilde adres tarifi, Havalimanı ve restoran gibi yerler daha detaylandırıldı. Bulunduğunuz bölgede hız sınırı konusunda size uyarılar yapacak bu sayede radar konusunda dikkatli olmanızı sağlayacak.

Portre Modu yenilendi

iOs 11 ile beraber fotoğraf çekiminde geliştirilmiş görüntü kalitesi getirildi. Fotoğraf kütüphanesi daha kullanışlı olacağı çektiğiniz fotoğrafları nerede çekildiğine göre ayıracak böylece fotoğrafları daha kolay bulabileceksiniz.

Kontrol Merkezi Değişikliği

Kontrol merkezinde değişikliğe giden Apple, daha kullanışlı olması için kontrol merkezini tek yerde topluyor. Bu sayede kullanıcılar işlerini daha rahat ve hızlı şekilde bitirebilecek.

Apple Dosya Yöneticisi

iOS 11 ile beraber Apple Files geldi. Uygulama sayesinde iCloud Drive’daki dosyalara daha rahat ulaşmanızı sağlayacak.

Tavsiye

Steam 173 Oyunu Sildi