Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Instagram
Sosyal Medya 51 0

Instagram’a Yeni Bir Özellik Geliyor; 24 Saat Zorunluluğu Yok!

Her geçen gün bünyesine yeni özellikler katmaya devam eden Facebook, hikayeler özelliğinde beklenen başarıyı gösteremedi. Kullanıcılarından beklenilen ilgiyi görmeyen Facebook, hikayeler özelliği için Instagram ile birleşme kararı aldı. Yani bundan sonra Instagram hikayeleri Facebook sosyal medya platformu üzerinden de paylaşabilirsiniz. Şimdilerde büyük ilgi gören Instagram hikayeler kısmına yeni bir özellik daha eklenecek.

 

Android ve iOS uygulamaları için olacak olan yeni özellikle sayesinde artık 24 saatte var olan içerikleri paylaşma sınırı ortadan kalkacak. Yani siz bir hafta önce çekmiş olduğunuz bir içeriği bile Instagram hikayeler bölümünde rahatlıkla paylaşabileceksiniz.

Sınır Bir Hafta Olacak

Yaklaşık olarak 700 milyon kullanıcı olan ve dünya çapında bir uygulama olan Instagram, bilindiği üzere fotoğraf ve video paylaşmak için oluşturulmuş bir platform. Son yıllarda ise bünyesine hikaye bölümü ekleyerek popülerliğini bir kat daha arttırdı. Uygulama üzerinden son 24 saat içerisinde çekilen video ya da fotoğraflar koyularak, diğer kullanıcılar ile paylaşılabiliyor. Tabi bu durum öyle bir hale geldi ki, artık çoğu kullanıcı fotoğraf ya da video paylaşımı yapmak yerine gün içerisinde yüzlerce hikaye atmaya başladı. Beklenenden de fazla ilgi gören bu özellik için Instagram harekete geçti ve hikaye özelliğine bir yenisini daha ekledi.

 

Hikaye özelliğini ilk başta Snapchap uygulamasında öğrenen kullanıcılar daha sonradan Facebook‘un sahibi olduğu Instagram‘da görünce kısa sürede beğeniye ulaştı. Kullanıcıların sadece beğenmediği bir özelliği son 24 saat içerisinde çekilen fotoğraf ya da videoların paylaşımı olmasıydı. İşte şimdilerde kullanıcılar tarafından beğenilmeyen bu özellik kalkıyor. Hangi tarihte uygulamaya konulacağı henüz bilinmeyen bu özellik sayesinde kullanıcılar artık 1 hafta önce çekmiş olduğu fotoğraf ya da videoları da hikayelerinden paylaşabilecek.

Tabi yukarıda bahsettiğimiz bu yeni özellik için henüz ortaya bir şey yok. Ancak duyulan bu özellik sayesinde artık kullanıcılar gittikleri yerlerden anlık olarak durum paylaşmak yerine, istedikleri zaman galerilerinden bağlanarak istedikleri içerikleri paylaşabilecek. 1 hafta öncesine kadar yüklenebilecek olan bu özellik şimdiden kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir