Instagram’dan Yeni Güncelleme

/ 3 Eylül 2017 / 114 / yorumsuz
Instagram’dan Yeni Güncelleme

 Yeni bir güncelleme ile mobil kullanıcalar için ve web arayüzünde bazı özellikler getirdi yazımızda Instagram gelen yeni özellikleri görebilirisiniz.

Sosyal medyada dünyanın en çok kullanılan platformlarından olan Instagram iki önemli geliştirmeyi kullanıcılara sundu.Web üzerinden sisteme girenler ,hikayeleri göremiyordu bunu çözmüşe benziyorlar.Artık hikayeler ekranınızda görünecek ve bir tıkla izleyebileceksiniz.Ayrıca mobil kullanıcalar için havalı yeni filtreler geldi.

Haziran ayında günlük hikaye ekleyen kişi sayısı 250 milyona ulaşmış durumunda yeni güncelleme ile beraber hava durumu gibi etkenlerden oluşan yüz filtreleri mutlu güneş,üzgün yağmur bulutu,sinirli sağanak ve artist havalı bir güneş gibi yüz filtreleri özellikleri olacak.

instagram-yeni-filtre

Instagram Hacklendi mi?

Facebook‘un sayesinde gün geçtikçe büyüyen Instagram şimdi ise güvenlik açığı ile boğuşuyor.Amerikalı oyuncu Selena Gomez‘inde hesabının hacklenmesi ardından gelen takipçi sayısı yüksek olan kullanıcılarda aynı problem ile karşılaşması sonucunda yetkililer  hemen bulunan güvenlik açığı üzerinde araştırmaya başladı.

Güvenlik açığının, Instagram API üzerinde olduğu korsanların tüm kullanıcıların hesaplarına erişebildiği,paylaşım yapabildiği açıklandı.Açığı acil şekilde kapatan yetkililer her ne kadar şifre sızıntısı olmadığını açıklasada görünen o ki  güvenlik açığı bulunduğu ve bunun için önlemler alınması gerektiği görülüyor.Yetkililer böle üzücü durumlarla karşılaşmamak için kullanıcıların iki adımlı güvenlikten geçmeleri ve güvenmedikleri internet sitelerine erişim izni vermemelerini istedi.

 Game of thrones gibi dünyanın en çok izlenen dizisi bile Hacklenmiş ve  bölümleri önceden hackerler tarafından paylaşılmıştı.Sosyal medyayı sık kullananlar dikkatli olması konusunda uyuramızı yapalım.