Instagram Anket Özelliği

/ 17 Ekim 2017 / 105 / yorumsuz
Instagram Anket Özelliği

 

Sosyal medya platformlarından olan Instagram, oldukça popüler hale gelen hikaye bölümüne ek olarak ‘anket’ özelliği sunan yeni bir sekme daha ekledi. Instagram son güncellemesiyle birlikte kullanıcılarına hikaye özelliğinden anket yapabilme fırsatını da duyurmuş oldu.

Instagram anket özelliği çok fazla dikkat çekerken kullanıcıların nasıl kullanacakları ve neler olacağı merak konusu olmayı sürdürüyor. Instagram’da anket özelliğini kullanabilmek için öncelikle Instagram hikaye bölümüne giriniz. Daha sonra yapacağınız anketin konusu hakkında fotoğraf veya video çekmeniz gereklidir. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan gülen surat ifadesine dokunduktan sonra anket yazan ifadeyi seçmelisiniz. Burada soru sor ve alt kısımda da cevap seçenekleri yazarken soru sor bölümüne sorunuzu dilediğiniz şekilde yazdıktan sonra da evet hayır yazan yere de sorunuzun yanıtına uygun olan cevapları yazarak hikayenizi anketle paylaşabilirsiniz. Hikaye kısmına fotoğraf ya da video ekleyip anket seçeneğini bu şekilde aktif edebilirsiniz. Anketli olan hikayeyi hangi takipçilerinizin görüntülediğini, verilen oy sayısını, kimlerin oy verdiklerini ve kimlerin seçimini hangi şıktan yana kullandığını detaylı bir şekilde sadece kendiniz görebilirsiniz.

Instagram anket özelliği ile Instagram’da daha etkin ve aktif bir kullanıcı olmak çok kolaydır. Arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle sürekli bir iletişim halinde olabileceğinizin yanı sıra anket yaptığınız gönderi hakkında da yorumlarını anında öğrenebilirsiniz. Ücretsiz bir uygulamayla çok etkin ve efektif bir sosyal medya platformunu sunan Instagram’da yenilikler önümüzdeki günlerde de devam edecek gibi görünüyor.