Huawei’nin Yeni Tanıttığı Ürün: Nova 2i

/ 10 Ekim 2017 / 72 / yorumsuz
Huawei’nin Yeni Tanıttığı Ürün: Nova 2i

Sık sık yeni ürün çıkartmak konusunda Samsung ile yarışmaya başlayan Huawei, devamlı olarak yeni ürünleri teknoloji severlere sunuyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve dört kameraya sahip olması, ayrıca çerçevesinin az tutularak ekranının geniş yapılması ile dikkatleri üzerine toplayan Maimang 6’nın tanıtımı yapılmıştı. Şimdi ise, Huawei, yeni bir ürünün tanıtımını gerçekleştirdi.

 

Nova 2i ismi verilen Huawei’nin yeni çıkardığı model, Vmall Malezya departmanı web sayfası üzerinden satılmaya başlandı.

 

Nova 2i’nin özellikleri

 

Nova 2i, özellikler bakımından Maimang 6’ya oldukça benziyor. Birbirlerinin alternatifleri olabilecek olan bu modeller, şu an farklı pazarlarda satılıyor.

 

Çerçevesiz ve geniş ekran

 

Huawei’nin yeni tanıttığı akıllı telefon Nova 2i, 2017 yılında patlak veren ve yankıları hala devam eden çerçevesiz ekranlı telefon modasını devam ettiriyor. Ekran genişliği ise 5.9 inç gibi etkileyici bir seviyede olan telefon, % 83 kasa ekran oranı ve FHD+ çözünürlük ile karşımıza çıkıyor.

 

İşlemci Kirin 656

 

İşlemci olarak kullanılan Kirin 656, sekiz çekirdekli bir işlemci olarak biliniyor. Kirin 656, Huawei markasının kendi geliştirdiği ve ürettiği telefonlarda kullanılan bir işlemci olduğu söylenebilir.

 

Tatmin edici hafıza kapasitesi

 

Huawei Nova 2i’nin 64 GB’lık dahili depolama alanı bulundurması, Huawei’nin bir önceki modeli Maimang 6’ya benzemesi ile birlikte, telefonu oldukça tercih edilebilir kılıyor . Bununla birlikte, Huawei Nova 2i’nin 4 GB RAM’e sahip olacak şekilde dizayn edildiği görülüyor.

 

Kalite vaat eden dört kameralı sistem

 

Huawei’nin Maimang 6 tanıtımında sunmuş olduğu dört kameralı sistem Nova 2,’de de bulunuyor. Maimang 6’da, iki ön kamera ve iki arka kamera vardı. Nova 2i de aynı şekilde önde iki kamera ve arkada da iki kamera bulunduruyor. Ön kameralar, 13 MP ve 2 MP fotoğraf ve video çekme kapasitesine sahip iken, arka kameralar ise 16 MP ve 2 MP çekim kapasitesine sahip bulunuyorlar.

 

Biyometrik şifre: Parmak izi

 

Nova 2i’nin arka tarafında kameraların üzerinde ise LED flaş bulunuyor. Huawei Nova 2 tasarımcılarının, aynı Maimang 6’da yaptıkları gibi led flaşın altında biyometrik şifreleme sisteminin kullanıldığı parmak izi sensörü eklemeyi ihmal etmedikleri görülüyor.

 

Diğer özellikler

 

Batarya kapasitesi, yani tek seferde toplayabildiği enerji 3340 mAh olan Nova 2i, Android 7 üstüne çalışan EMUI 5.1 arayüzü kullanılan bir akıllı telefon. Ayrıca, Nova 2i’nin siyah, altın ve mavi renk seçenekleri bulunuyor.