Huawei Mate 10 Pro incelemesi

/ 10 Aralık 2017 / 353 / yorumsuz
Huawei Mate 10 Pro incelemesi

Huawei Mate 10 Pro ince bir telefon,fiyat olarak da rakiplerine göre iyi

“Pro” terimi ilginç, değil mi? Elbette “Profesyonel” için kısa, ancak son yıllarda “daha pahalı model” in kısaltılmış haline geldi. On olgunun dokuzunda, mesleki ya da diğer bir çok insanın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için profesyonel bir model almaları gerekmeyecek. Daha keskin bir ekran veya daha fazla megahertz için daha fazla harcanabilir geliriniz olduğunu işaretlemenin kullanışlı bir yoludur.

 

Huawei Mate 10 Pro incelemesi: Tasarım

Mate 10 Pro, gerçekten de geçen yılki selefi 9’unun güzel görünümünü yakından örten iyi bir cihaz.Aslında Samsung ve OnePlus’ın hemen hemen ön çerçevesiz telefon üreterek piyasada yer edindi, yılın en şık telefonlarıyla hemen aynı 18: 9 (okundu: uzun ve ince) ekran ile. Maalesef, bu iki yöne kıyasla bu iki tarafa yol açıyor: Huawei, Apple, Motorola, HTC ve Google’ın peşinde 3.5mm kulaklık girişini yaptı. Can sıkıcı bir şekilde, standart Mate 10 onu tutmanın bir yolunu bulmuştu, ancak profesyoneller Bluetooth kulak içi kulaklık setlerine inanıyorlar.

Bunun dışında, hepsi iyi. İnceleme modelimiz bir akıllı telefon için çok pis bir renk veren “Mocha Brown” da artık yok ancak  açkılı bronzlara biraz daha yakın. Mükemmel görünüyor. Aslında, kulaklık jakını bir kenara bırakırsak, Mate 10 Pro’nun tasarımı ile ilgili yalnızca küçük bir sorun var: hafif çıkıntılı çift kamera dizisinin kenarları keskin tarafta biraz ve narin yüzeylere çizilme eğilimi gösterebilir.

Huawei Mate 10 Pro incelemesi: Ekran

Rakiplerine kıyasla nasıl performans gösterdiğine göre karışık bir torba olsa da, 6’lı 18: 9’lık bir ekran dikkat çekiyor. AMOLED ekranı kesinlikle parlak olabilir; yorulmakta olan 727cd / m2’yi ölçtük, buna karşın otomatik parlaklığın tepe oranlarını göstermek üzere kandırılması yer alıyordu. Manuel modda iseniz, 400cd / m2’nin altına çıkıyor – ancak her iki durumda da, doğrudan güneş ışığında bile okumak için yeterince parlak.

Kontrast, tüm OLED ekranları olduğu için mükemmeldir ve sRGB renk gamutunun% 98.7’sini kaplar, ancak normal moddayken renk doğruluğu ile biraz düşer. Geliştirilmiş bir deneyim için onu canlı gösterebilirsiniz, ancak dokunmatik cafcaflı bir halini bulabilirsin.

Bu çoğu insan için küçük bir nokta, ancak Mate 10 Pro’nun cazibesine kapıldıysanız, isteyip istemediğinizi görmek için bir dükkanda inceleyebilirsiniz.

Huawei Mate 10 Pro incelemesi: Performans

Gezegendeki hemen hemen her amiral gemisi telefonu Qualcomm yongalarını kullanırken, Huawei, Kirin yongasetiyle kendi kızağını sürmeye devam ediyor. Bu, kıyaslamak ilginç bir hale getirir ve potansiyel olarak daha az barcharts ve daha sağlam bir kare olan grafiklerimize çeşitlilik katabilir.

Ya da öyle düşünmüştüm:

Aslında, Mate 10 Pro, Snapdragon 835’li komşularıyla hemen hemen aynı. Çeşitliliğin olmamasından , bu iyi bir şey: tarihsel olarak Kirin çipi biraz ilerlemiş durumda ve bu boşluğun neredeyse tamamen kapalı olduğunu görmek harika.

“Neredeyse” diyorum çünkü grafiksel yoğun testlerimizde poligonları itmek söz konusuyken biraz daha zayıf oluyor. GFXBench GL’de Mate 10 Pro’nun 50fps uzaktan kumandayla (ekran çözünürlüğü sonuçları karıştırmayacak şekilde) yönetildiğini gördük … ancak normalde 60+ olan Snapdragon 835 kadar iyi değil.

Değil çoğu kullanım durumlarda bile fark edeceksiniz. Bu kriterler telefonunuzu sınırlarına itecek şekilde tasarlanmıştır ve burada aradığınız şey kutudan uzaklaşıp kendinizi iyi hissedeceğiniz bir cihazdır ve gelecek yıllar için iyi bir yer tutmak için yeterince iyi bir test olmalıdır.

Dayanıklılık söz konusu olduğunda, pil ömrü çok etkileyicidir – umarız, verilen ince çerçeve 4.000 mAh güç içeriyor. Telefonu birkaç hafta kullandığımızda, genelde şarj olmadan en az bir buçuk gün sürecekti.

Video testimiz bu anekdot bulgularını oldukça fazla yansıtıyordu: Uçak modunda 170 cc / m2’de 720p’lik döngüsel bir videoda Mate 10 Pro’nun 14 saat 52 dakika sürdüğünü gördük. Bu biraz ortalamanın üstünde, ama gerçekte bize söyleyen, telefonun perde arkasında zekice bir optimizasyon yatıyor olması.

Huawei de yazılımın her yerine gitti. Şirketin ağır tenli Android versiyonu olan EMUI, parlak kabarcık çizgi film simgeleriyle görüşlerini bölmeye devam edecek, ancak çok şey oluyor. Home düğmesini istediğiniz yere götürmek gibi küçük dokunuşlardan , özel çip temelli sinirsel işlem birimi yoluyla verilen AI görüntü tanıma gibi daha dönüştürücü şeylere bakmak için çok fazla güzellik bulunmaktadır.

En ilginç olanı, Huawei Mate 10 Pro, bir masaüstü bilgisayar gibi çalışmak üzere bir monitöre takılabilen Samsung Galaxy S8’in DeX modunun olumsuz bir izlenimini sunuyor. Samsung’un bir işi olabilmesi için £ 130’luk bir sete ihtiyaç duymamakla birlikte bir adet UPS’i var – sadece USB-Type C monitör kablosunu takmanız yeterli. Deneyim cilalı hiçbir yere yakın – bazı uygulamalar yalnızca büyük ekranda görünmüyor – ancak bir gün bir bağlantınız varsa bir cankurtaran olduğunu ispatlayabilecek güzel bir küçük ekstra.

Huawei Mate 10 Pro incelemesi: Kamera

Elimizde etkilendikten sonra Mate 10 Pro’nun kameraları için yüksek umutlar yaşadık. Bu beklentilerin geniş ölçüde karşılandığını bildirmekten memnuniyet duyarım: Gerçekten çok iyi bir kamera.

Telefonda, optik görüntü sabitleme, faz algılama, lazer otofokus ve çift LED flaş gibi tüm çan ve ıslıklarla dolu geniş f / 1.6 diyafram arkadan bakan Leica marka kameralar bir çift ile donatılmıştır. 12 megapiksellik bir kamera bir RGB sensörü kullanırken, eşlik eden 20 megapiksellik bir balığı tamamen sahnenin daha ince detaylarını çıkarmak için tasarlanmış tek renkli.

Sonuçlar harika ama – burada nereye gittiğimi biliyorsanız katılın – ” Pixel 2 kadar iyi değil .” Çok ince, ancak aşağıdaki karşılaştırma atışına bakarsanız (soldaki Pixel 2, sağdaki Mate 10 Pro), görüntüleri biraz fazla işleme tabi tutarak iyi ölçmek için hafifçe aşırı miktarda görüntülediğini göreceksiniz. Diğer yandan siyah-beyaz fotoğraf makinesi, parlak ve etkileyici bir siyah ve beyaz görüntüler sunuyor ve darbe ve ayrıntıyla patlıyor ”

İç mekanlarda, işler de mükemmel değil. Aslında, hala hayatımızda, geniş f / 1.6 diyafram, aslında Pixel 2’de bir gelişme olan görüntüler üretti. Hangi duyulmamıştır.

Bununla birlikte, tamamen tutarlı değildir ve genel bir kural olarak, Pixel 2’nin aradığımız görüntüleri yakalamada daha güvenilir olduğunu gördük, bu yüzden genel olarak iyi bir kamera – aslında çok iyi – ama tamamen Pixel vurucu değil.

Huawei Mate 10 Pro incelemesi: Sonuç

Huawei Mate 10 Pro, Çin üretimi en iyi cihazlardan biridir. – güzel görünüyor, harika çekimler yapabiliyor ve güzel bir pil ömrü sağlıyor.