Huawei Maimang 6 Özellikleri

/ 28 Eylül 2017 / 122 / yorumsuz
Huawei Maimang 6 Özellikleri

1987 yılında kurulmuş olan Çin merkezli olan Huawei markası, daha önce haberini vermiş olduğu akıllı telefonu Maimang 6’nın tanıtımını gerçekleştirdi. Huawei markası, geçen yıl Maimang 5 modelini çıkarmıştı. Maimang 6’da ise çerçevesiz bir tasarıma sahip oluşu ve ikişer tane ön ve arka kamera özelliğine sahip olması ile dikkat çekiyor. İşte Huawai markasının Maimang 6 ismini verdiği ürünün detaylı incelemesi…

Göz alıcı şık tasarım

Maimang 5 modelinin geliştirilmiş hali olan bu yeni model, tasarım olarak tek parça metal bir görünüme sahip bulunuyor. Bununla birlikte, geçen yıl Xaomi Mi Mix ile başlayan ve aynı yıl piyasaya sürülen hemen hemen her telefonda kullanılan çerçevesiz ekran özelliğini, bu sene Huawai Maimang 6 da tasarımının bir parçası olarak kullanıyor. Ayrıca Telefon, 5.9 inç full HD ekran çerçevesi ve kavisli cam özelliklerine sahip olacak şekilde tasarlanmış. Telefonun arkasında ise bir parmak izi sensörü bulunuyor.

Çığır açan dört kamera devrimi

Barındırdığı özellikler ile orta segmente hitap eden Huawai markası, Maimang 6 modeli ile ortaya koyduğu özgün işler ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Telefon, 16 mega piksellik bir arka kameraya sahip olmasının yanı sıra, derinliği yakalayarak kaliteyi arttırmak üzere tasarlanmış bir 2 mp kameraya daha sahip. Bunların yanı sıra, 13 mp ön kamera ve 2 mp ikincil ön kamera bulunduruyor. Bu şekilde dört kamera bulundurma özelliği ile Huawai Maimang 6, diğer akıllı telefonlar arasında yeni bir çığır açmış oldu.

Etkileyici hafıza kapasitesi

Huawei Maimang 6, 4 GB RAM’e sahip olmakla birlikte, 64 GB gibi gayet doyurucu bir dahili bellek kapasitesine sahip. Ayrıca microSD ile 256 GB’a kadar genişletmek de kullanıcının elinde.

Cep yakmayan fiyat

Huawai Maimang 6’nın piyasa fiyatı 2399 Yuan yani 364 ABD Doları olarak belirlenmiş. Ayrıca piyasadaki orijinal renkleri ise, Akrep altın, aurora mavi ve obsidien siyah olmak üzere üç çeşit şeklinde belirlenmiş. Satışa sunulma tarihi 30 Eylül olan Huawai Maimang 6, şimdilik sadece Çin pazarında satılacak. Ürün global pazar içinde ise Huawai Mate 10 Lite ismi ile duyurmaya hazırlanıyor.

Huawai Maimang 6’nın Diğer Teknik Özellikleri

Markanın yeni model telefonunun işlemcisi ,Huawai’nin şirket olarak geliştirdiği bir işlemci olan Kirin 659 olarak belirlenmiş. Telefonun batarya gücü 3300 mAh kapasitesinde bulunuyor. Ayrıca, Android 7.0 üzerinde çalışan Çinli marka Huawai, EMUI 5.1 arayüzü ile çalışıyor.

Huawei, dual sim (çift sim kart) ile çalıştırılabilme özelliğine sahip bir akıllı telefon. Ön ve arka kameraları LED flaşlı olan Huawei, 164 gr ağırlığa sahip olarak üretilmiş. Ayrıca telefonun sahip olduğu boyut ise, 156,2 * 75,2 * 7,5 mm olarak belirlenmiş.