Hackerler’in Yeni Hedefi Bitcoin

/ 14 Ekim 2017 / 42 / yorumsuz
Hackerler’in Yeni Hedefi Bitcoin

İnternet dünyası üzerinden bilgisayarınız üzerinden dijital para birimi olan bitcoine, yatırım yapmadan önce çok iyi düşünmenizi tavsiye etmekteyiz. Çünkü, hackerler artık bitcoin dijital para birimini doğrudan hedef alarak buradan sizlerin bilgisayarınız üzerinden hem para kazanabilmekte ve hem de bilgisayarınızın adeta bir köle haline dönüşmesini sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen açıklamalara göre siber dünyanın en tehlikeli saldırılarını düzenleyen hackerlerin artık, data çalma gibi bir hedeflerinin olmadığı ve bu eylem yerine bitcoin dijital para birimine yönelerek buradan para kazandıkları yönündedir.

Peki Bu Nasıl Olabilmektedir?

Bu sorumuzun cevabı ise oldukça basittir. Hackerler özellikle de büyük firmaların serverlarında yer alan güçten faydalanarak son yılların en kazançlı dijital para birimi olan bitcoin üretimine geçebilmektedirler. Bununla birlikte yasa dışı olarak faaliyetler sürdüren Torrent sitelerini buna örnek olarak gösterebilmekteyiz.

Bu Eylemin Size Ne Gibi Zararları Olmaktadır?

Hackerler tarafından gerçekleştirilen bu saldırı, beraberinde bilgisayarınızın ciddi anlamda köleleşmesini sağlamaktadır. Yani diğer bir deyişle, hackerler sizin haberiniz olmasan bigisayarınızın gücünden faydalanarak cihazınız üzerinden ciddi anlamda bitcoin dijital para birimi üretebilmektedirler. Bu eylem sonucunda ise, sizden habersiz bir biçimde bilgisayarınızı kullanarak kendilerine bitcoin üzerinden düzenli bir gelir oluşturabilmektedirler.

Bu Konu Hakkında Yaşanan Son Gelişme İse;

Hackerların bitcoin üzerinden gerçekleştirdikleri sinsi plan hakkında dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Amazon firmasının doğrudan serverlerinin kullanılması ve 2 adet dev uluslararası firmaların serverlerine giriş yapıldığı haberidir. Firma tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamalarda ise, hackerlerin bu girişimlerini data çalmak açısından olmadığını ve doğrudan güçten faydalanarak yasadışı olarak bitcoin dijital para biriminin üretildiği dile getirilmiştir.

Bu Konuda Dikkat Etmeniz Gerekenler İse Şunlardır;

Hackerların doğrudan bu girişimi hakkında bilgi aldıktan sonra, yapmanız gereken ilk şey internet dünyası üzerinden bitcoin dijital para birimine yatırım yaparken özellikle kaliteli ve güvenilir yatırım firmalarını tercih etmenizdir. Bu aşamadan itibaren bilgisayarınızınm kullanımı hakkında da neden ne olursa olsun, yatırım yapmak istediğiniz bitcoin dijital para birimi sitesinden gelen istekleri geri çevirmenizdir.

Çünkü, bitcoin yatırım sitelerinde yalnızca dolar veya doğrudan bitcoin dijital para birimi üzerinden yatırım yapılmaktadır. Bu işlem dışında ilgili web sitesi veya firma tarafından sizlerden farklı bir eylem talep edildiğinde hemen o siteden veya firmadan uzaklaşmalısınız. Unutulmamalıdır ki, hackerler bilgisayarların kullanımı ve ayrıca kontrolü hakkında oldukça uzmandırlar ve bu eylemleri ise son derece profesyonel bir biçimde sizden habersiz olarak gerçekleştirmektedirler.

İnternet dünyası üzerinden henüz ilk defa bitcoin dijital para birimine yatırım yapıyorsanız, ilk olarak en kaliteli ve güvenilir bitcoin yatırım sitelerini bulmalı ve mümkünse güvenilir bir sponsor bulmalısınız. Güvenilir bir sponsor bulmanız, ayrıca bilgisayarınızın hackerler tarafından kullanılması durumunu mümkün olan en düşük riske düşürmektedir.