Google Pixel 3 Çıkış Tarihi Özellikleri Ve Fiyatı

/ 23 Mayıs 2018 / 58 / yorumsuz
Google Pixel 3 Çıkış Tarihi Özellikleri Ve Fiyatı

Google Pixel 3’de beklediğimiz en güzel şeyler.

Geçtiğimiz hafta, Android P genel beta sürümünde bulunan bir  tasarım detayının , iPhone X gibi ve şimdi diğer pek çok Android uygulamasında olduğu gibi, Pixel 3 telefonunun da eğlenceli bir çentiğe sahip olacağını düşünmemize neden oldu. Şimdi yeni bir keşif, her şeyden sonra olmayacağını gösteriyor. Söylemeye gerek yok, hepimiz kafamız karıştı.

Aynı Android P genel beta dosyalarında bulunan ve Slashlakes’e gönderilen görüntüler  kesinlikle çentiksiz  ve hiçbir çerçeve içermeyen tam ekran bir telefon sergiliyor. Bunu, sorduğunuzu duyduğumuz Pixel 3 yapan nedir? Android O genel beta sürümünde, kimliği belirsiz bir telefonun görüntüleri ortaya çıktı. Bu telefonun Pixel 2 olduğu ortaya çıktı. Açıkçası, bu günlerde tipik olan tam ekran bir Android telefonun genel bir taslağı olabilir, yeni Pixel 3 de olabilir.

Çentik mi yoksa çentik yok mu? Bir süreliğine resmi olarak bilemeyeceğiz, ama bu tartışmayı dinlendirmek için yakında daha fazla dedikodu yapmalıyız.

Google Pixel 3: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Google Pixel 2  geçen yıl geldi ve biz kesinlikle etkilendiler. Şimdiye kadar, amiral gemisi, bir akıllı telefon üzerinde test ettiğimiz en iyi kameralardan birine sahip. Bununla birlikte, bazı şeyleri arzulanan, iPhone-esque devriminin için dua ettiğimiz gibi bıraktık.

Bu, Google’ın rakiplerinden MWC 2018’deki sayısız el cihazının piyasaya sürülmesinden sonra daha da güçlendi  . Sony XZ2 ile tasarımı büyük gitti  , Samsung için Galaxy S9 kamera ile ilgili tüm   ve Nokia 800 + amiral gemisi fiyatı olmadan amiral gemisi özellikleri sağlanan  . Muhtemelen Google Pixel 3’ün en büyük rakiplerinden biri olan  OnePlus 6’ya , yaklaşan piyasaya sürülmesine ve LG G7 ThinQ’nun raflara çarptığına değinmeyeceğim .

 

Umut, özellikle Google Pixel 3’ün köşede yayınlanmasıyla kaybolmuyor. Google’ın Platform ve Ekosistemlerden Sorumlu Genel Müdürü olan Hiroshi Lockheimer, bu yılki Google I / O 2018’de telefonunun hotspotunu “Hiroshi’nin Pixel 3 XXL” i arayarak hayranlarını etkiledi. Tweet atıldığında Lockheimer şöyle demişti: “Kötü.”

Google, Pixel 3’ün bu rakiplerden birini veya iPhone 9 / iPhone 11’idevirmesini istiyorsa, Pixel 2 ile  birkaç şeyi düzeltmesi gerekir. Bunu düşünerek, Google hakkında şu ana kadar bildiğimiz konu aşağıdadır: Pixel 3, Google’ın Pixel 3’e getirdiğini görmek istediğimiz ekstra özelliklerin, düzeltmelerin ve teknik özelliklerin bir listesi.

Google Pixel 3

Geçtiğimiz ay, XDA-Developers’ın Android Açık Kaynak Projesi’nin sayfalarında ipuçlarını keşfettikten sonra Google Pixel 3’e ve Android P’yegelen bazı özelliklerin bir kısmına rastlantısal da olsa ilk bakışımız verildi  .

XDA-Geliştiriciler , HAL olarak bilinen ve Android’i donanıma bağlayan ve sadece Google Pixel 3’te çalışacak olan bir yazılım parçası buldu. “Bu değişiklik, HAL V_1_2 sadece Pixel 3’ü ve yeni Otomatik Seçim Ağı’nı desteklediğinden, yapılandırma ekledi. UI, HAL V_1_2 tabanlıdır. Bu yüzden, bayrağa, cihaz türüne göre hangi Otomatik Seçim Ağı UI’sinin kullanılması gerektiğine karar vermek için ayarladık. ”

Bunun donanım ve yazılım için ne anlama geldiği tam olarak net değil. XDA-Developers, HAL güncellemesinin Google Pixel 3’ün mobil ağlar için sürekli olarak taranmasını sağlayacak – en heyecan verici bilgiler değil.

Biraz daha ilginç olan şey, keşfin Google Pixel 3’ün yalnızca bu şekilde çağrılacağını doğrulamasıdır. Yayınlanma tarihinde hâlâ resmi bir kelime yok ve Google bu son keşif hakkında yorum yapmıyor.

Google Pixel 3: Görmek istediğimiz özellikler

1. Daha ucuz bir fiyat

Birçok ay önce Google, mükemmel ve uygun fiyatlı akıllı telefonlar yaptı. Sağlam yapısı, kalitesi ve yüksek değeri olan bu cep telefonlarını çekici bir seçim haline getiren Nexus serisini kullanın.

Pixel, Google’ın yüksek bütçeyi daha düşük maliyetli ve daha az etkileyici olsa da daha pahalıya mal olmaktan çıkarmasıyla önemli ölçüde saptı. Şu anda Pixel 2, 64GB modeli için 629 TL ve 128 GB modeli için 729 TL karşılığında SIM’den ücretsiz alınabiliyor. Google, Apple ve Samsung’un akıllı telefon tasarımlarını bozmak istiyorsa, Pixel 3’ün piyasaya geldiğinde maliyetini düşürmesi gerekecek ve bu da OnePlus’ın topraklarına iyi bir şekilde girecektir.

2. Kablosuz şarj

Android telefonlar, kablosuz Nexus 6P’ye kadar Google’ın Nexus ürün yelpazesiyle kablosuz şarj etmenin yolunu açtı . Apple, iPhone 8 ürün yelpazesine kablosuz şarj eklediğinden , teknolojiyi (ve kablosuz şarj cihazlarını) milyonlarca kişiye açtı, popülerlik arttı. Dolayısıyla, Google’ın Pixel 3 ile geri getirme şansı vardır.

3. Krikoyu geri getirin

Google, Apple’ın tartışmalı 3,5 mm kulaklık jakının çıkarılmasını hızlandırdı, ancak maalesef Google Pixel 2 ile uyumlu bir şekilde davrandı. Kullanıcılar artık bir USB C Tipi – C ila 3,5 mm adaptör kullanmalı veya bazı Bluetooth kulaklıklara yatırım yapmalıdır. Tam olarak cazip bir beklenti değil. Google’ın Apple’ın ötesine geçmesi için Pixel 3’ün kulaklık jakını yeniden canlandırması gerekiyor.

4. Son teknoloji özellikleri

Pixel 2, Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti ile birlikte takıldı ve 836 yonga seti elde edildi. Bu çok kötü bir şey değil – 835, bu sene piyasaya sürülen en iyi akıllı telefonların çoğuna sahip. Ancak Google, kalabalığın arasından sıyrılmak istiyorsa, rakiplerini daha iyi bir hale getirmek, sadece eşleştirmek yerine, yardımcı olacaktır.

5. Daha iyi pil ömrü

Ekran 170cd / m² parlaklık ve Uçuş modu açık olarak ayarlandığında, Pixel 2 pil testimizde 14 saat 17 dakika sürdü. Sony Xperia XZ Premium’dan dört saat daha uzun olduğundan emin olun , ancak geçen yılın Pixel’in biraz gerisinde. Pil ömrü günümüzde çok önemli bir faktördür ve Pixel 3’lerin en azından Pixel 2’lerle aynı olması gerekir – özellikle Android P , söz verilen performans iyileştirmelerini getiriyorsa.

Tam bir Android P yayınlanma tarihinde resmi bir kelime yok , ancak beta sürümü artık geliştirici önizlemelerinin yanı sıra artık yayında.

En son Google I / O 2018’de , teknoloji devi Android P’nin Adaptif Pil olarak bilinen şeyle geldiğini doğruladı. Bu özellik,  davranışlarınızı incelemek ve pil gücünü yalnızca en çok kullandığınız uygulamalar ve hizmetler için önceliklendirmek için makine öğrenimini kullanacaktır. Pixel 3’ün Android P ile başlayacağı neredeyse bir garantidir, bu yüzden donanım ve yazılım birlikte çalışmak üzere optimize edilmişse, Pixel 3’ün harika bir pil ömrüne sahip olacağından daha da emin olabiliriz.

6. Daha ilginç bir tasarım

Piksel 2 şık, evet. Fakat özellikle devrim niteliğinde ve hatta bu konuda unutulmaz bir şey yoktur. İnanılmaz bir çerçevesiz ekrana sahip olan Samsung S8 ya da en azından çarpıcı görünen iPhone 8 gibi rakipler, karşılaştırmalı olarak sıradan olmayan Google Pixel 2’nin ön saflarındandır. Kalın bir tasarım dilini tanıtmak iyi olacaktır – Pixel 2 XL ile yaptıkları gibi ( umarım korkunç ekranı olmadan da olsa ).