Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 100 0

Google Firması, Android Yedeklerini Silecek

  1. Dünyada milyonlarca kullanıcılarına sunduğu birçok teknolojik uygulamalar sayesinde isminden sıklıkla söz ettiren google firması, android yedeklerini sileceğini duyurdu. Firma, uzun süreli olarak aktif olamayan hesapların yedekte olanlarının tamamen silineceğini dile getirdi. Kullanıcılar açısından üzücü olan bu karar, google firması açısından ise avantajlı olarak değerlendirilmektedir. Android cihazı üzerinden aktif edilen yedeklerin birçok kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılamadığını belirten google firması, bu durumdan rahatsız olduğunu ve kullanıcıların bu olumsuz durumdan uzaklaşmaması durumunda android yedeklerinin geri dönüşümsüz bir biçimde silineceği dile getirilmektedir.

Google 60 Gün Süre Tanıyor

Dünyanın en büyük teknoloji devi google, android yedeklerinin silinmesi konusunda ise kullanıcılarına 60 günlük bir süre tanıdı. Buna göre android işletim sistemine sahip olan cihazların 2 ay boyunca sistemde aktif olamaması durumunda google drive tarafından android yedekleri birkaç dakika içerisinde kalıcı olarak otomatikmen silinecektir.

Kullanıcılar Bu Durumda Yapması Gerekenler Nelerdir?

Google firması tarafından alınan bu kararın hayata geçirilmesi durumunda ise, kullanıcıların android yedeklerini kurtarmak için 60 günlük sürenin tamamlanmadan önce hareket geçmesi gerekmektedir. Android kullanıcılarına bazı avantajlar sağlayan yedeklemeler, google firması tarafından silinmesi durumunda kullanıcılar farklı bir sistem üzerinden yedeklemeler yapmak zorunda kalacaktır. Bu da kullanıcıların biraz yorulmasına neden olacaktır.

Peki Google, Neden Android Yedeklerini Silme Kararı Aldı

Bu sorumuzun cevabı ise gayet basittir. Teknoloji alanında gerçekleştirdiği birçok projeler sayesinde dünyanın en önemli teknoloji merkezleri listesinde yer almayı başaran google, tüm teknolojik firmalarda olduğu gibi bazı durumlarda kendi menfaatini ön planda tutabilmektedir. Bu bakımdan android işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlardan bir google hesabına giriş yapıldığı zaman cihaz, otomatik olarak yedeklenme işlemine başlamaktadır.

Kullanıcıların başka bir cihaz üzerinden google uygulaması üzerinden hesapları kullanması, beraberinde google firmasının ekonomik bakımdan olumsuz etkilenmesine neden olabilmektedir. Bu durum google firmasını rahatsız ettiğinden dolayı, firma sistem üzerinden 60 gün boyunca kullanılmayan android yedeklerini silme kararı almıştır.

Bu Haber Hangi Kaynaklardan Alındı?

Google firması tarafından android yedeklerinin silinme kararı hakkında henüz tam olarak olmasa da birçok haber kaynaklarına göre bu durum google firması tarafından doğrulanmıştır. Konu hakkında ayrıca internet dünyasında yer alan birçok teknoloji siteleri üzerinden de kullanıcılara bilgiler aktarılmaktadır. İleriki süreçler içerisinde bu konu hakkında google firması tarafından daha net açıklamalar yapılması ön görülmektedir.

Bu Konu Hakkında Kullanıcılar Gelişmeleri Nereden Takip Edebilir?

Google firması tarafından android yedeklerinin silinmesi hakkında güncel gelişmelerin takibi açısından kullanıcıların google firması güncel haberler hakkında bilgiler sunan web siteleri üzerinden bilgiler almasında faydalar bulunmaktadır. Yeni bir karar olmasına karşın hakkında henüz kesin olarak bilgilerin paylaşılamadığı bu konu hakkında google firması yetkilileri önümüzdeki günler içerisinde açıklamalarda bulunacağı tahmin edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir