Google 1 Milyar Dolarlık Dev Bir Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

/ 17 Eylül 2017 / 117 / yorumsuz
Google 1 Milyar Dolarlık Dev Bir Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

   Amerika Birleşik Devletleri merkezi dev teknoloji firması Google, ileriki süreçler içerisinde 1 milyar dolarlık dev yatırım projesine imza atması beklenmektedir. Google, dünyanın en önemli teknoloji devlerinden Alphabet ve Lyft uygulamalarını bünyesine ilava etmek için bir süre önce başladığı çalışmalarına hız verdi.

Buna göre sürücüsüz araç geliştirmek için yoğun mesai yapan google firması, bu alanda büyük bir yatırım gerçekleştirmek açısından harekete geçti. Seyahat paylaşım sistemi olan lyft uygulamasını bünyesine katabilmek açısından bir müddet öncesine kadar firma yetkilileri ile Amerika Birleşik Devletleri merkezi ofisinde görüşmeler yapan google firması, firma ile antlaşma sağlandığını ve bu konuda son aşamaya gelindiğini dile getirmiştir.

Buna göre Bloomberg’in firmaya en yakın konumda yer alan haber kaynaklarından almış olduğu bilgiler doğrultusunda ise, google firmasının daha önce hiç yapmadığı büyük bir yatırım planlamasını gerçekleştirmek için kolları sıvadığını ve Lyft uygulaması için 1 milyar dolarlık büyük bir yatırım bütçesi hazırladığı belirtilmektedir.

Lyft Uygulaması Piyasa Değeri Yükseliyor

Google firması yatırım ile sınırlı kalmayan Lyft uygulaması ise, geçtiğimiz Nisan ayında 600 milyon dolarlık büyük bir yatırım planına daha dahil edildi. Bu sayede piyasadaki değeri 7.5 milyar dolara kadar ulaşabilen Lyft uygulaması, son olarak google firması tarafından yapılması planlanan 1 milyar dolarlık dev yatırım ile birlikte piyasadaki değerini ciddi anlamda yükseltmeyi hedeflemektedir. Yolculuk paylaşım uygulamaları arasında en kaliteli uygulama olarak tercih edilen Lyft uygulamasıi kuruluş tarihinden buyana kaliteli hizmetleri sayesinde oldukça geniş bir müşteri kapasitesine sahip olmuş ve bu sayede kısa süreler içerisinde teknoloji piyasasında adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Google Firması 1 Milyar Dolarlık Yatırımı Ne Zaman Yapacak?

Henüz bu konu hakkında google firması tarafından kullanıcılarına net bir bilgi sunulamamıştır. Bu bakımdan google firması 1 milyar dolarlık dev yatırımın kullanıcıların tahmin ettiği süreçlerden daha kısa süreçler içerisinde neticelendirileceği belirtilmektedir.

Google Firması Neden Yeni Yatırım Planları Yapıyor?

Dünyanın en gelişmiş teknoloji devlerinden biri olan google firması, dünyadaki milyonlarca kullanıcılarına daha iyi hizmetler sunabilmesi açısından ve piyasadaki değerini sürekli olarak yükseltmek açısından yeni uygulamalara yatırım planı yapmaya karar vermiştir. Bu sayede ekonomik bütçesini de genişletmeyi hedefleyen google firması, kullanıcılarına daha kaliteli sürümler sunabilmek açısından uzun süreden buyana yoğun olarak mesai yapmaktadır.

Google Firması 1 Milyar Dolarlık Dev Yatırım Haberi Nereden Duyurulacak?

Google firması tarafından gerçekleştirilecek olan 1 milyar dolarlık dev yatırımın sonucu internet dünyası üzerinden teknoloji siteleri üzerinden kullanıcılarına duyurulacaktır. Ayrıca google firması, bu konu hakkında ileriki süreçler içerisinde yeni bir açıklama yapması da beklenmektedir. Bu bakımdan milyonlarca kullanıcının merakla beklediği sürücüsüz araç geliştirme uygulaması hakkında firma tarafından kısa süre içerisinde bilgilendirme yapılması ön görülmektedir.