General Mobile GM 5 Plus Ve General Mobile GM 5 Karşılaştırması

/ 12 Ekim 2017 / 105 / yorumsuz
General Mobile GM 5 Plus Ve General Mobile GM 5 Karşılaştırması

Son dönemlerde general mobile telefonları tarafından çokça merak edilen ayrıntılardan biri de general mobile gm 5 plus ve general mobile gm 5 telefonları arasında ne gibi farklılıkların bulunduğu ayrıntısıdır. Dilerseniz makalemizin de ana konusu olan ve çokça merak edilen bu ayrıntı hakkında hemen bilgiler sunalım.

Teknolojik Özellikler Bakımından

 • General mobile Gm 5 plus serisi android 7.0 nougat işletim sistemine sahiptir. General mobile Gm 5 serisi ise 6.0 android işletim sistemine sahiptir.
 • Aynı gün kendini hızlı bir şekilde güncelleme özelliğine sahip olan general mobile Gm 5 plus serisi bu önemli özelliği sayesinde aynı zamanda kullanıcılarına 90 dakika daha fazladan batarya ömrü sunmaktadır. 4.5 6-L pE alt yapısı sayesinde kullanıcılarına sürprizler sunan general mobile 5 plus serisi 5.3 inç’lik geniş ekranı sayesinde 401 ppi piksel yoğunluğu ve 2.5 D kavisli karika ekranı sayesinde de yine harika bir görünüme sahip olmaktadır.
 • Şimdi de General mobile Gm 5 Serisinin Özellikleri hakkında bilgiler sunalım. 1,2 Ghz işlemciye sahip olan general mobile Gm 5 serisi aynı zamanda 4 çekirdekli olmasının yanı sıra altın, uzay grisi ve siyah reklerde satışa sunulmaktadır. Özellikle siyah renginin çokça tercih edildiği general mobile Gm 5 serisinin siyah renk olmasının telefona harika bir görünüm kazandırdığını belirtmek isteriz. 699 tl fiyat tarifesinden satışa sunulan general mobile Gm 5 serisi şık tasarımı ve ses seviyesinin kolayca yükseltilebildiği mikrofonlu kulaklıkları, mini USB ve harika şarj aparatı ile ilgileri halen üzerinde toplamaya devam etmektedir.

Ağırlık Bakımından

 • Ağırlık bakımından ise general mobile Gm 5 plus serisi 160 gramlık bir ağırlığa sahipken general mobile Gm 5 serisi ise 135 gramlık bir ağırlığa sahiptir.

Ekran boyutu Bakımından

 • Ekran boyutu olarak ise general mobile Gm 5 plus serisi 5.5 inçlik bir ekran boyutuna sahipken general mobile Gm 5 serisi ise 12,7 cm ekran boyutuna sahiptir.

Ekran Çözünürlüğü Bakımından

 • Ekran çözünürlüğü bakımından General mobile Gm 5 plus serisi 1920×1080 piksel çözünürlüğe sahipken general mobile gm 5 serisi ise 1280×720 piksel çözünürlüğe sahiptir.

Kamera Bakımından

 • Kamera özellikleri bakımından general mobile Gm 5 plus serisi 1.12 piksel ve 13-megapiksel ön ve arka kameraya sahipken general mobile Gm 5 serisi ise 13 megapiksel çift LED flaşlı 4160×3120 peksele kadar çözünürlüğe sahiptir. Aynı zamanda 5 megapiksel selfia kameraya sahiptir.

İşlemci Özelliği Bakımından

 • İşlemci bakımından general mobile Gm 5 plus serisi 64 mimariye sahipken ve 8 çekirdekli A 53 çip 1.2 Ghz A53 düşük tüketimli 4 çekirdek sistemine sahipken general mobile Gm 5 serisi ise 64 mimari yeni nesil çip 1,2 Ghzx4 (64 bit) işlemciye sahiptir.

Ram (Bellek) Özelliği Bakımından

 • Ram bakımından general mobile Gm 5 plus serisi 36 B rama sahipken general mobile Gm 5 serisi ise 2 Gb’lık rama sahiptir.

Dahili depolama Alanı Bakımından

 • Dahili depolama alanı bakımından general mobile Gm 5 plus serisi 32 ve 64 GBt micro ve Sd yuvasına sahipken general mobile 5 serisi ise 16 GB’lık bir dahili depolama alanına sahiptir.

Batarya Bakımından

 • Batarya bakımından generakl mobile Gm 5 plus serisi 3100 mAh ve Li-po pil niteliğine sahipken general mobile 5 serisi ise 2500 mAh Li-Po batarya özelliğine sahiptir.

Video Kalitesi Bakımından

 • Video kalitesi bakımından ise general mobile Gm 5 Plus serisi full Hd video özelliğine sahipken general mobile 5 serisi ise full Hd video oynatıcı ve full Hd video kayıt özelliğine sahiptir.

Fiyat Tarifesi Bakımından

 • Fiyat tarifesi bakımından ise general mobile Gm 5 plus serisi 99 tl’den satışa sunulurken general mobile Gm 5 serisi ise 699 tl’den satışa sunulmaktadır.

Makalemizde bu heri iki harika telefonlar arasındaki farklılıklar hakkında sizlere bilgiler sunduktan sonra makalemizi burada tamamlamaktayız.