Fluo Cinema

/ 27 Ekim 2017 / 90 / yorumsuz
 Fluo Cinema

Yaşadığımız olan çağın teknolojik çağ olduğunu düşünürsek, küçüğü büyüğü birçok insan teknolojik ürünlere oldukça fazla sıcak baktıklarını söylemede hiçbir sakınca olmadığını düşünüyorum. Günlerinin büyük bir çoğunluğunu internet ortamlarında gezinti yaparken veya film, videolar izleyerek geçirdiklerini düşünürsek bu uğraşlarını telefonlar yardımı ile de yapabildikleri gibi ekranı daha büyük olan tabletlerden daha iyi yaptıklarına şahit olmaktayız. Fluo cinema tabletler genellikle 10 inç’lik ekran değerine sahip olmaktadırlar. Piyasada satışa sunulan tabletler arasından bir başka olan bu tabletlerin 10 inç ve 16:9’luk görüntü değerine sahip olduklarını belirtmek gerekiyor. Bu özellikleri sayesinde de tablet daha uzun ve daha bir dar görüntüye bürünmesi sağlanıyor. Bu sayede de tabletten izlenilmesi planlanan film ve videolar oldukça iyi bir görünüm ile izleyiciye sunum yapılması sağlanıyor. Bu tabletin arka kısımları ile yan kısımları alüminyum kaplama ile çevrelenmiştir. Alüminyum kaplama ile yapılmış olan bu dizayn sayesinde de cihaz oldukça sağlam bir yapıya bürünmüş oluyor. Ağırlığı açısından da 550 gramlık bir ağırlığa sahiptir. Bu hafif sayılabilecek ağırlığı sayesinde de çantalarda veya elde taşınması da oldukça kolay olmaktadır.

Cihazın ekran kısımlarının yakın kısmından birine 1.2 megapiksel değerinde kamera yerleştirilmiş. Haliyle 1.2 megapiksek görüntü kalitesi oldukça başarısız bir deneyim sunmaktadır. Tablet ile çekimler yapılan resimlerde veya videolarda kalitenin fazlasıyla düşük olduğunu gözlemlemeniz zor olmasa gerek. Bu kameranın konulma amacının fotoğraf veya video çekmek olduğunu düşünmemek ile birlikte kamera ile canlı bağlantı yapılması durumlarında kullanıldığı düşüncesindeyim. Cihazın yan kısımlarına baktığımız zaman hem güç tuşunu hem de diğer giriş yuvalarını bir arada toplandığını görüyoruz. Güç tuşunun olduğu kısıma bir de cihazı sıfırlama tuşu da eklenince kullanıcılar tarafından bu tuşların birbirine benzemesi de göz önüne alındığında karıştırma gibi sorunlarla oldukça sık karşılaşılıyor. Durum böyle olunca da sıfırlama tuşu yerine güç tuşuna basılıyor ve cihaz kapandığı için ilk olarak akla gelen soru cihazın bittiği düşüncesine yoğunluk sağlanıyor. Fluo cinemanın arka tarafında bulunan 3.2 megapiksellik kamera sizi yanıltmasın. O kamera sayesinde oldukça kaliteli fotğraf veya video çekimleri yapabilirim düşüncesi içinde olanların yanıldıklarından bahsetmek isterim. Cihazın sol alt kısmında bulunan yuva ise microsd kartın yerleştirilmesi için uygun görülmüş yuvadır. Tabletin sağ tarafında ise hoparlörlere yer verilmiş. Biraz önce yazmış olduğum şartlara göre hoparlörün bu denli cihaza göre iyi bir ses deneyimi sunduğunu söylemek gerekiyor. Tiz seslerin dahi oldukça iyi çıkmasını sağlıyor.

Android 5.1 lollipop sistemi sayesinde cihazın arayüzleri ve kullanış açısındna kolaylığı farkedilmektedir. Bu cihaz sayesinde çekilmiş olan fotoğraflar üzerinde oynamak ve kaydedilmiş olan videolar üzerinde montaj yapmak gibi uğraşlar yapılamamaktadır. Ama üst düzey video izlemekten hoşlananlar için tavsiye edebilirim. Türkiye piyasasında 389 tl’lik bir değere sahiptir. Bence bu özellikte tablet için bu fiyat verilebilir.

 

Tavsiye

SnapSeed İçin Yeni Güncelleme