Facebook, Sahte Hesap Sayısını Resmi Olarak Açıkladı

/ 7 Kasım 2017 / 40 / yorumsuz
Facebook, Sahte Hesap Sayısını Resmi Olarak Açıkladı

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Facebook sosyal paylaşım platformu, sistemde açılan sahte yada kopya hesap sayısı hakkında gerçekleştirdiği araştırma sonucunu resmi olarak dile getirdi. Buna göre facebook sosyal paylaşım sitesinde açılan sahte yada kopya hesapların 250 milyondan fazla olduğu firma yetkisi tarafından belirtildi. Diğer bir deyişle facebook sosyal paylaşım sitesinde yaklaşık olarakoranında sahte veya kopya hesaplar yer aldığı firma tarafından dile getirildi.

Facebook Sosyal Paylaşım Sitesi Finans Müdürü Açıkladı;

Facebook sosyal paylaşım sitesi finans müdürü David Wehner, Facebook sosyal paylaşım sitesinin sahte veya kopya türü profillere kesinlikle taviz vermeyeceği ve bu olumsuz durumdan Facebook sosyal paylaşım sitesinin en kısa süreçler içerisinde arındırılacağı belirtilmektedir.

Facebook Sosyal Paylaşım Sitesinde Sahte Veya Kopya Türü Profiller Neden Aktif Edilmektedir?

Facebook sosyal paylaşım sitesinde, özellikle de son birkaç yıl içerisinde sahte veya kopya tarzı profillerin artması ile birlikte, Facebook sosyal paylaşım sitesi kullanıcıları, bu olumsuz eylemin nedeni hakkında merak duymaya başladı. Facebook sosyal paylaşım sitesinde, sahte veya kopya türü profillerin görülmesinin birkaç ana nedenleri bulunmaktadır. Bu ana nedenler ise şunlardır;

Kullanıcının Gerçek Kimliğini Gizlemeyi Tercih Etmesi

Facebook sosyal paylaşım sitesi, bilindiği üzere dünya çağında sosyal paylaşım hizmetleri sunan dev bir sitedir. Bu bakımdan sisteme üye olan birçok kullanıcılar, gerçek kimliklerinin bilinmesini istemeyebilmekte ve bu sebeple de facebook sosyal paylaşım sitesinde sahte veya kopya tarzı profiller oluşturabilmektedirler.

Dolandırıcılık Yöntemi Olarak Tercih Edilmesi

Facebook sosyal paylaşım sitesi, ne yazık ki, dolandırıcıların da adeta cirit atabildiği bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu bakımdan gerçek kimliklerinin öne çıkmasını istemeyen dolandırıcılar, doğal olarak Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden sahte veya kopya profill oluşturmayı tercih etmektedirler.

Yasa Dışı Propaganlar Açısından

Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden yasa dışı propanganlar da maalesef ki yapılabilmektedir.Bu sebepten ötürü, bu kanunsuz eylemi doğrudan Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden gerçekleştirmek veya duyurmak açısından, sistem üzerinden sahte veya kopya profiller oluşturulabilmektedir.

Gerçek Kimlik Bilgilerinin Bilinmesinden Rahatsızlık Duyulması

Birçok facebook sosyal paylaşım kullanıcıları, sistem üzerinden gerçek kimlik bilgilerinin bilinmesini tercih etmeyebilmektedir. Bu nedenle de, facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden sahte veya kopya tarzı profiller açabilmektedirler.

Sahte Veya Kopya Profillerin Facebook Sosyal Paylaşım Sitesine Ne Gibi Zararlar Vermektedir?

Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden sahte veya kopya türü profillerin açılması, beraberinde facebook firmasının imajına ciddi anlamda zarar vermektedir.

Sistem üzerinden sahte veya kopya tarzı profillerin yoğun olması, facebook firmasına olan güvenin ciddi anlamda azalmasına ve sonucunda ise, facebook sosyal paylaşım sitesi yerine diğer sosyal paylaşım sitelerine yönelime zemin hazırlamaktadır.

Bu bakımdan Facebook sosyal paylaşım sitesi, kariyerine zarar gelmemesi açısından, mutlak olarak sahte veya kopya tarzı profiller konusunda kalıcı olarak çözüm sunması gerekmektedir.

 

Tavsiye

GTA 5 Londra Haritası Geliyor