Facebook, otomatik video oynatma reklamlarıyla Messenger’ı mahvetmek üzeredir

/ 21 Haziran 2018 / 16 / yorumsuz
Facebook, otomatik video oynatma reklamlarıyla Messenger’ı mahvetmek üzeredir

Otomatik oynatılan video reklamın hiçbir şekilde güvenli değil

İlk olarak, otomatik oynatılan reklamlar Instagram Hikayelerimiz için geldi, ardından Facebook Marketi için geldil, şimdi Messenger için geliyorlar.Evet, Facebook’un otomatik oynatılan video reklamların son güvenli limanı ihlal edilmek üzere.

Messenger’ın yaklaşık bir buçuk yıldır statik reklamları var. Ancak kullanıcılar, siz ve arkadaşlarınız arasındaki konuşmaların hemen yanında, Messenger’da gelen kutularında otomatik olarak oynatılan otomatik video reklamlarını görmeye başlayacak. Bir kullanıcı Facebook uygulamasındaki reklamlara benzer şekilde, reklamı kaydırdığında veya kaydırdığında, reklam otomatik olarak çalışmaya başlar.

Facebook’un ana uygulamasındaki tüm reklamlarını barındırmak için odadan çıkması , şirketin diğer bölgelere dağıtılması gerektiği anlamına geliyor. Facebook’un ilk çeyrek 2018 kazanç raporunda, reklamcılığın gelirinin% 98,6’sından sorumlu olduğunu ortaya koydu. Neredeyse 12 milyar dolar

Facebook’un herhangi bir somut rakam çıkarmamış olmasına rağmen, Facebook’un baş mali yetkilisi Şubat ayı gelirlerinde , Facebook reklam başına ortalama fiyatın% 43 oranında arttığını söyledi. Video reklamlar, statik reklamların ortalama maliyetinden daha fazla maliyete mal olur. Bu nedenle, Facebook’un gözünde iyi bir harekettir.

Recode ile yaptığı röportajda, “Bizim için en önemli öncelik kullanıcı deneyimi” diyor Messenger’in reklam yöneticisi Stefanos Loukakos “Bu yüzden, henüz işe yaramayacağını bilmiyoruz. Ancak, şimdiye kadar, temel reklamları test ettiğimizde, insanların platformu nasıl kullandıklarıyla veya kaç mesaj gönderdiğiyle ilgili herhangi bir değişiklik göstermediler.”

“Video biraz farklı olabilir, ama biz buna inanmıyoruz.”

Ancak, otomatik oynatılan video reklamlar, Loukakos’un düşündüğünden daha fazla yayın verebilir. 25.000’den fazla tüketiciyi içeren Daha İyi Reklamlar Koalisyonu tarafından yayınlanan araştırmaya göre, otomatik oynatılan video reklamlar, bir dizi kullanıcı deneyimi faktörüne göre en kötü sıralamaya giren reklamlardan birkaçıydı. Eğer Facebook veri ihlali sosyal ağı kullanarak seni koymadı, bu mutlaka olacaktır.