En iyi Google Asistan komutları: Google Asistan nedir ve hangi cihazlarda kullanabilirim?

/ 18 Mayıs 2018 / 415 / yorumsuz
En iyi Google Asistan komutları: Google Asistan nedir ve hangi cihazlarda kullanabilirim?

Google Asistan uygulamanızdan ve cihazlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan en iyi Google Asistan komutlarını topladık.

Apple’s Siri, Microsoft’un Cortana, Amazon’un Alexa ve Samsung’un Bixby’sinde bulunduğu gibi Google Asistan, alarmların programlanmasından akıllı ev cihazlarının kontrolüne kadar tümşeyleriinşa etmek içersinde tabii dil işleme ve internet irtibatı karışımını kullanıyor .
Google’ın varlıklı arama tecrübesi varlığı vasıtası ile, çoğu aygıt içersindemükemmel bir ek ve rakiplerinden bazılarını geride bıraktı.

Google’ın teknolojiye güveni bulunmaktadır.
Yakın tarihli Google I / O 2018 , çoğunluklu olarak AI ve makine öğrenimi projelerine odaklanmıştır.
Öncelikle, Google Asistan, şarkıcı John Legend’in dulcet tonları dahilolmak suretiyle altı yeni ses getiriyor.
Daha ilgili özelleştirmeler ve öneriler getirmek içersinde Google Haritalar’a ekleniyor; Yakında henüz tabii bir şekilde Eklendi etmenizigerçekleştiren “devam eden konuşma” isimli bir aktüelleme ile gelecektir; ve Google Duplex’i – sizin adınıza insanları çağıranmünakaşalı bot – sizin gibi davranıyor.

Aşağıda, Google Asistan’ın ne olduğunu, kullanıma sunulmuş cihazları ve kullanmaya başlamak içersinde en iyi Google Asistan komutlarını özetledik.

Google Asistan Nedir?

Önceden Siri ve Amazon’un Alexa adımlarını takip eden Google Asistan,herhangi bir şey sormanıza destur sunarak günlük görevlerinizle yardım eden sanal bir asistandır.
Pek iyi bişi değil fakat destur verirseniz hayatınızı kolaylaştırabilir.
Sadece kendisi evinizin mahremiyetinde olsanız dahi, cansız bir cisimle konuştuğunuzu her lâhza hissettiğinizde kendisini şuurlu hissetmeye hazır olun.
Google Asistan’dan yararlanmaya başlamak içersinde bir Google Home ya da Home Mini satın almaya lüzum yoktur.
Marshmallow (6.0) ya da sonraki bir versiyonu çalıştıran bir Android telefonunuz varsa, esasen sahip bulunursuzunuz.
Açık olup olmadığını muayene etmek içersinde “OK Google” deyin ya datelefonunuzdaki ana ekran butonunu basılı tutun.
Bunu yapar iken sanal asistanı yönlendiremezseniz, Google uygulamasının Ayarlar’ı açın ve Google Asistan’da Ayarlar ve ‘Aç’ a dokunun.
Yeni yayınlanan Google Asistan programını indirerek kimi özelliklerinhenüz hudutlu olduğu halde IPhone ve iPad kullanıcı da eyleme katılabilir.

Google Asistan, başlangıçta Google Home ve Android telefonlarına ayrılmıştı, fakat daha çok alanda 25 Ağustos Cuma gününe kadar iOS cihazlarda kullanıma sunuluyordu.
Bu tarihten itibaren İngiltere, Almanya ve Fransa’daki Apple kullanıcıGoogle’ın yanıtını para ödemeden Siri’ye yükleyebilir.
Google Asistan’la alakalı en iyi şeylerden biri, Alexa ile yaptığınız gibi,herhangi bir kabiliyetini indirmenize lüzum olmamasıdır.
Kutunun dışında çalışır.
Bununla alakalı sorun, AI yardımcılarının gerçekte neler yapabileceğini bilmiyor olabilirsiniz.

Google Asistan cihazları
Daha büyük Android cihazlarını suistimal ederek bir sene geçirdiktenardından, Google geride bıraktığımız sene yaz aylarında tabletleri Google Asistan’da kullanıma sunmaya başladı.

Ardından, IFA 2017’de Google, üçüncü doğrultu üreticilerinin Google Asistan’ını cihazlarına ve ev cihazlarına eklemesine destur verildiğiniaçıkladı .
Google Asistan, Android ve iOS cihazlarında ve Google Home hoparlöründe esasen mevcuttur , fakat bu aktüelleme henüz akıllı hoparlör, çamaşır makinesi, kurutucu, vakum, ışık, termostat ve henüzepey pazara sürüldüğünü gördü.

Yeni hoparlör hattı arasında Anker doğrulusunda Zolo Mojo , Mobvoi’den TicHome Mini ve Panasonic doğrulusunda GA10 yer alıyor .
Ayrıca Sony’nin akıllı hoparlörler olan LF-S50G’ye ilk aşaması atıyor ve Google henüz yakında duyurulacağını ifade etti.
Google Home’da bulunduğu gibi, bu akıllı konuşmacılara “Ok Google, ay ne kadar uzakta?” Ya da “Ok Google, bana günümü anlat” gibi suallersorabilirsiniz.

Bu konuşmacıların her biri bu sene ardından çıkacak ve ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Almanya ve Fransa’yı vuracak.
En en son, Google Asistan Pixel C tabletlerine yayına başladı .
Telefonlarda ve başka tabletlerde bulunduğu gibi, Google Asistan’a dakonuşulan ya da yazılan komutlarla erişilebilir.
Google Asistan komutlarının bir listesi aşağıdadır.

En iyi Google Asistan komutları

Telefonunu bul

Hepimiz evi terk etmek üzere olduğunuz ama telefonunuzu bulamadığınız anlar yaşadık. Bir akıllı saatiniz varsa, ‘Telefonumu Bul’ özelliğini kullanarak sesli bir şekilde çalmayı deneyebilirsiniz, ancak Bluetooth aralığınız dışındaysa bu işe yaramaz. Neyse ki, Google Asistan sizi ele geçirdi. Her minderin altına sıyrılmak zorunda kalmamak için, ‘Akıllı telefonuma’ telefonumu bul ‘deyiniz ve sanal asistan size telefonunuzu tam ses seviyesinde çalma seçeneği sunar.

Cihazı bulduktan sonra, zil sesini ekranın kilidini açarak anında durdurabilirsiniz. Diğer komutlar gibi, Google Home’nuz diğer aile üyelerinin sesine eğitildikten sonra, sanal asistanın kullanışlı telefon bulma hizmetinden de yararlanabilirler. Bunun sizi ne kadar zaman kazandıracağına şaşıracaksınız!

Bir yayın mesajı gönder

Özel bir yayın mesajı oluşturmak için yapmanız gereken tek şey sanal asistanı çağırmak ve “yayın”, “bağırmak”, “herkese anlat” veya “anons” deyin. Daha sonra kelimeler Google hesabınıza bağlı tüm Ev hoparlörlerinizde yüksek sesle çalınır.

Alternatif olarak, size eve veya bu yemeğin hazır olduğunu, önceden ayarlanmış komutların listesini kullanarak diğer günlük nags arasında konum ailenizi uyarmak için “hoş sesler” oynamaya Ev hoparlörleri isteyebilir  burada  ve aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Şunun için bir mesaj yayınlamak için:    “Ok Google” deyin o zaman …
Uyanmak“Yayın yapmak…”

 • herkesi uyandır
 • “(Uyanma vakti”
Kahvaltı“Yayın yapmak…”

 • kahvaltı hazır
 • kahvaltı servis edildi
 • (kahvaltı zamanı
Öğle yemeği“Yayın yapmak…”

 • (senin) öğle yemeği hazır
 • öğle yemeği zamanı
Akşam yemegi“Yayın yapmak…”

 • akşam yemeği sunuldu
 • akşam yemeği hazır
 • akşam yemeği zili çal
 • (akşam yemeği zamanı
 • akşam yemeği vakti
Ayrılık vakti“Yayın yapmak…”

 • dışarı çıkma zamanı
 • (ayrılma zamanı
 • evden ayrılma zamanı
 • evi terk etme zamanı
Eve vardı“Yayın yapmak…”

 • evdeyim
 • buradayım
Yolda“Yayın yapmak…”

 • (Yoldayım
 • (Yakında evde olacağım
 • (Yakında döneceğim
Film zamanı“Yayın yapmak…”

 • (bu) film zamanı
 • film başlamak üzere
 • Hadi filme gidelim
Televizyon zamanı“Yayın yapmak…”

 • gösteri başlamak üzere
 • televizyon izleme zamanı
 • (bu) televizyon zamanı
yatma zamanı“Yayın yapmak…”

 • Yatak zamanı
 • (yatma vakti
 • uyku zamanı
 • yatağa gitmeliyiz

Yeni özellik yalnızca Google Home ile çalışmadığı gibi, aynı zamanda Google Asistan’daki yayınları telefonunuza göndermenizi ve en iyi şeyin aynı Wi-Fi ağında olmanıza gerek kalmamasıdır. Bu, telefonunuzu alamadığınızda sevdiklerinize mesaj göndermenin harika bir yoludur.

Yayınlarla ilgili temel endişemiz, hiç kimse konuşmacıda kulak misafiri olmadığında mesajların tamamen kaçırılması durumunda ne kadar iyi çalışacaklarıdır. Bir Google temsilcisi, “şu an itibariyle, yayınlanan bir mesajı tekrar oynatmanın henüz desteklenmediğini doğruladı … Ancak, bu özelliğin yakında kullanıma sunulmasını bekliyoruz.”

Bu özellik, Google Asistan’ın sizi ilk kez çağırmaktan ziyade, sizi ilk defa çağrıştırmaktan ziyade karışık tepkilerle karşılanacaktır. Ancak, yine de, Alexa’nın “Drop in” inin ardında, hoparlörler arasındaki karşılıklı değişimlerin yapılmasına olanak tanıyan bir yer. Daha yakın zamanda, Amazon , bir şebekede her Yankı’na bir mesaj göndermenizi sağlayan tek yönlü bir dahili telefon sistemi gibi davranan Echo cihazları için Google’ınAlexa Anonsları adlı yayın aracına doğrudan bir rakip başlattı  .

Haberleri al – yüksek sesle

Google Asistan’ın etkileşimli doğası, sizi sadece size getirmek için değil, sabah haberlerini, internetten okumak için mükemmel bir sistem yapar. Google Asistan “Size nasıl yardımcı olabilirim?” Diye sorduğunda, “günaydın” mesajını yanıtlamanız yeterlidir. Ayrıca, şehirdeki hava durumunu ve özelleştirilmiş haber kaynaklarınızdaki en son haberleri okuyacaktır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu sabah özel bir işlev değildir; “İyi günler” veya “iyi akşamlar” derseniz, Google Asistan haberleri günün saatine göre kapatır. Bir parmağınızı kaldırmanız gerekmeden sizi güncel tutmak. Harfi harfine.

Hava durumunu kontrol et

Bu sabah. İşe gidip gelmeyeceğinizi bilmek istersiniz. Google Asistan’a “Bugün hava durumu nedir?” Diye sorun ve beklenen yüksek ve düşük sıcaklıkları da içeren günün geri kalanı için hızlı bir tahmin yapacağız. Dışarısı soğuk olduğunu biliyorsanız, daha spesifik olabilir ve sizden bir şemsiye almanız gerekip gerekmediğini belirlemek için “Bugün yağacak mı?” Diye sorabilirsiniz. Daha uzun bir hava durumu tahmini için, “Bu haftanın geri kalanı için hava durumu tahmini nedir?” Sorusunu sorun.

WhatsApp mesajı gönder

Mikrofonlu kulaklıklarınız varsa, bu özellik telefonunuzu cebinizden çıkarmadan bir mesaj göndermenizi sağlar. Bluetooth kulaklıklar için sopanın hemen dışında çalışır, ancak kablolu bir kulaklığınız varsa, ayarları değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için Google uygulamasının Ayarlar’ı açın, ardından Sesli ve Eller serbest seçeneğine dokunun, ardından ‘Kablolu kulaklıklar için’ seçeneğinin işaretli olduğunu kontrol edin.

Bundan sonra, “WhatsApp ile bir mesaj gönderin” deyin ve size kiminle sohbet etmek istediğinizi ve mesajınıza neyi eklemek istediğinizi soracaktır. Son olarak, göndermek istediğinizi onaylamadan önce mesajı size geri okur. Özel planlarınızı çevrenizdeki herkesle paylaşmak istemediğiniz sürece, gürültü önleyici kulaklıklar kullanıyorsanız bağırmamayı unutmayın.

Arama yapmak

Mart’ın başında Google, Google Ana Sayfa’ya eller serbest görüşme yaptı. Basitçe “OK Google” veya “Hey Google” deyin, ardından aramak istediğiniz kişi takip edersiniz, herkesi çalabilirsiniz. Elbette bu, telefonlarda ve tabletlerde ve Apple’ın Siri’sinde Google Asistan’da zaten mevcut. Ayrıca, ilk görüşmenizden sonra, arayan kimliğinizi, bilinmeyen veya gizli olarak göründüğünden farklı olarak, kendi numaranızı aradığınız kişiye gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Tüm aramalar Wi-Fi ağınız üzerinden yapılır.  

Seyahat tavsiyesi alın (canlı trafik bilgisi dahil)

Uzun bir yolculuğa çıkarken, yoğun bir gecikme yaşandığını saptamak için, hedefimi Google Haritalar’a girdiğim pek çok kez var. Ayrılmadan önce bu bilgiyi alabilmeniz harika olmaz mı? Böylece planlarınızı buna göre değiştirebilirsiniz. Eh, aslında yapabilirsin.

Google’a “Ne kadar süre beni X’e götürecek?” Diye sor. Bu, varsayılan seyahat yönteminizi kullanmaya ne kadar bekleyeceğinizi size söyleyecektir. Kullanmayı düşündüğünüz trafik modu, daha spesifik olmayı deneyin ve “Treni almak için ne kadar zaman alacaksınız?” Veya “X’e ne kadar sürecek?” Sorusunu sorun. Ayrıca, “X’e giderken trafik nasıl geçiyor?” diyebiliyorsa, sadece gecikmeleri kontrol etmek veya “X’e nasıl giderim?” diye sormak isterseniz, Google Maps’te açabileceğiniz talimatlar istiyorsanız.

Varsayılan seyahat yönteminizi değiştirmek için Google’ın ana menüsünü açın ve Özelleştir’e dokunun. İşe gidip gelene kadar yukarı kaydırın, ardından ‘Tüm ayarları görüntüle’ye dokunun. Bir kez daha hızlıca yukarı kaydırın ve ‘Genellikle nasıl gidersiniz’ ve ‘Genellikle nasıl dolaşıyorsunuz’ tercihlerini ayarlayabilirsiniz.

En yakın restoranı bul

Google’a “Buranın yakınındaki en iyi restoran nerede?” Diye sor, ve birkaç tane iyi değerlendirilmiş yakınlardaki yeme içme tesislerini toparlayacak. Tavsiyelerini biraz tutam tuz ile al ve biraz daha kapsamlı bir takip araştırması yapmayı düşünebilirsin, ya da uygun bir oturma yemeğinden ziyade bir torba balık ve cips almayı düşünebilirsin. Yine daha spesifik olabilir ve “Buraya yakın bir yerde pizza nereden bulabilirim?” Veya “Çin paketini nereden alabilirim?” Gibi sorular sorabilirsiniz.

En sevdiğin müziği çal

Oynatmakta olan müziği değiştirmek için telefonunuzu almak istemiyorsanız, neden Google’ın ilgilenmesini istemediniz? Bu, telefonunuza dokunmak güvenli olmadığında sürüş için çok değerli olabilir. Chromecast Audio’nuzda ne oynadığını değiştirmek için bunu evde de kullanabilirsiniz. Google’a “Bana biraz caz çalın” deyin veya belirli bir sanatçı, albüm veya çalma listesi oynatmaya başlamasını isteyin ve ilgili uygulamada akışı başlatmaya başlayacak. Varsayılan müzik sağlayıcınızı ayarlamak için Google’ın ana Ayarlar menüsünden Google Asistan ayarlarını açın ve istediğiniz hizmeti seçmeden önce Müzik’e dokunun.

Sabah için bir alarm ayarla

Bu, Google Asistan’ın en pratik kullanımlarından biridir ve aynı zamanda en az utanma riskiyle karşı karşıyadır, çünkü normalde yalnızca bir yatağı paylaştığınız herkesin kulaklığında söylemeniz gerekir. “Yarın sabah 7’de bir alarm ayarla” deyin. İşte bu, mevcut alarmları etkinleştirmek veya düzenlemek için saat uygulamasında gezinirken herhangi bir zaman harcamanıza gerek yok.

Herhangi bir şarkıyı tanımla

Google Asistan’a eklenecek en yeni özelliklerden biri, arka planda oynatılan bir şarkıyı tanımlamaktır. Sanal asistanı toplayın ve “Hangi şarkı çalıyor?” Deyin ve şarkının sözünü çalmak için şarkının ve şarkının adını gösteren bir kart üretecek ve şarkıyı Spotify, Google Play Müzik veya YouTube’da çalmak için şarkı sözleri ve kısayolları. Shazam’ı kullanmaktan daha hızlı olabilir ve herhangi bir ek uygulama yüklemenizi gerektirmediğinden emin olabilirsiniz, ancak utanç verici müzik zevkinizi etrafınızdaki herkese göstermek için cesur olmanız gerekir.

Chromecast’e birden çok Netflix hesabı ekle

Google Asistan bir süredir Netflix için destek aldı, ancak kısa süre önce ortaklığa küçük ama önemli bir güncelleme ekledi. Daha önce, bir kişiyi Netflix hesabını, bir Chromecast kullanarak televizyonunuza ışınlamak için tek bir Google Home cihazına eşleştirebilirsiniz . Bu, iki kişinin, bıraktıkları yerden almak istedikleri ayrı gösterileri izliyorsanız sorunlara neden olabilir. Ayrıca öneriler ve derecelendirmelerle sorunlara neden olabilir.

Artık Android Polic e tarafından ilk kez bildirildiği gibi  , Google güncellenmiş destek dokümanlarında listelenen ayrıntılara göre çok hesaplı bir özellik ekledi   Bir Netflix hesabında kişisel bir profiliniz varsa, bunu şimdi Google Ana Sayfanıza bağlayabilir ve bir Ses Eşleştirmesi ayarlayabilirsiniz  . Google Home, kiminle konuştuğunu öğrenir ve Chromecast aracılığıyla ilgili Netflix hesabını açar.

Nasıl kaldırabilirim?

Elbette, Google Asistan’ın her sesinizi dinlemesini istemiyorsanız, tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Ana ekran düğmesini basılı tutun ve sağ üst köşedeki gelen kutusu simgesine ve Keşfet sayfa yüklerine dokunun. Üç nokta düğmesine dokunun ve Ayarlar ve Telefon’u seçin ve Google Asistan’ı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu menü ayrıca telefonunuzu sesinize göre eğitmenizi sağlar, böylece dokunmadan kilidini açar.